Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....

serwek 03 Sty 2018 09:19 8931 49
    Xantix
    Poziom 40  
    serwek napisał:
    Zresztą proszę prześledzić tok powyższych odpowiedzi na tym Forum. Czy Ktoś z wypowiadających się udzielił konstruktywnej, jasnej i prostej odpowiedzi w wydawało by się banalnym temacie jaki to filtr (oznaczenie) i gdzie....?
    (analogia?)

Mój drogi kolego - pomyśl jaki promil maszyn w Polsce stanowią owe traktorki Kubota? To jest sprzęt w Polsce niemal niszowy, dlatego rynek części zamiennych praktycznie nie funkcjonuje - bo się nie opłaca. Kto ma ci udzielić jakiejś konstruktywnej odpowiedzi na temat sprzętu którego mało kto w Polsce widział, a jeszcze mniej osób to serwisowało.

serwek napisał:
    Nie wyobrażam sobie tak kuriozalnej sytuacji żeby ktoś z Użytkowników tych urządzeń (którymi się zawodowo zajmuje) zadał mi tak proste pytanie o podstawowe materiały eksploatacyjne, a ja nie potrafiłbym (nie chciał) krótko i zwięźle odpowiedzieć. 8-O

A jakbym cię zapytał o radziecką drukarkę DW-3 to też potrafiłbyś udzielić prostej i zwięzłej odpowiedzi? ;)
    Zapytałbyś o wyrób Stihla, Husqvarny czy Stiga, to byś pewnie dostał od razu nie wysyp informacji. Ale pytasz się o sprzęt który na naszym rynku jest dość unikalny. I mało kto ma z nim styczność więc nie ma się co dziwić, że o jednoznaczną odpowiedź jest trudno.
    zwyklyludzik
    Poziom 11  
    Heh, Tak to właśnie w PL jak te wypowiedzi. Wszyscy wszystko mają, wszystko wiedzą. :lol:
    Po pierwsze seria DW (Drukarki Wierszowe) to drukarki z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kolego! Wcale nie Radzieckie czy Rosyjskie tylko to była myśl techniczna Polska + Brytyjska. Użytkowane tylko w wielkich zakładach pracy (także w ZSRR i bloku wschodnim) , a produkowane przez zakłady Mera w Błoniu! Ci którzy je użytkowali już niestety wymierają. Po drugie mini traktorki: Iseki, Kubota, Janmar, Hako, to wcale nie są rzadkie maszyny w Polsce. Osobiście także posiadam traktorek ogrodniczy (Hako). Faktem jest, że w Polsce poziom wiedzy ogólnej o tego typu sprzęcie jest tragicznie niski. A, gorszym fakt, że bardzo, bardzo dużo ludzi handlujących w PL wszystkim i niczym z demobilu chwali się możliwościami. Prawda jest smutna. Większość to zwykli ściemniacze, oszuści, cwaniaki. Wystarczy wejść na Niemiecki (ba, nawet na Czeski) portal żeby dostać odpowiedź. Zgadzam się, w Polsce panuje całkowicie wirtualna rzeczywistość, wykoślawiona do rozmiarów absurdu! Hako, Iseki w Niemczech jest znana od lat, u nas w PL tylko piękne kolorowe strony www, zero wiedzy czy wsparcia, zaściankowy bajzel, tyle.
    Pozdro
    miszkapl
    Poziom 5  
    Xantix napisał:
    serwek napisał:
    Zresztą proszę prześledzić tok powyższych odpowiedzi na tym Forum. Czy Ktoś z wypowiadających się udzielił konstruktywnej, jasnej i prostej odpowiedzi w wydawało by się banalnym temacie jaki to filtr (oznaczenie) i gdzie....?
    (analogia?)

Mój drogi kolego - pomyśl jaki promil maszyn w Polsce stanowią owe traktorki Kubota? To jest sprzęt w Polsce niemal niszowy, dlatego rynek części zamiennych praktycznie nie funkcjonuje - bo się nie opłaca. Kto ma ci udzielić jakiejś konstruktywnej odpowiedzi na temat sprzętu którego mało kto w Polsce widział, a jeszcze mniej osób to serwisowało.

Akurat tutaj się nie zgodzę , miniciągniki marki Kubota mają pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce , są marką nr.1 na świecie w sprzedaży takich maszyn . Wiadomo są to sprzęty małe więc stosunkowo w porównaniu do dużych maszyn rolniczych jest to sprzęt niszowy , ale tylko z tego względu że polska dużym rolnikiem stoi . W miejscach gdzie taki miniciągnik ma zastosowanie jest to najpopularniejszy sprzęt i najbardziej niezawodny :)
    darfur5
    Poziom 31  
    Nie sądziłem ,że musiałeś w poszukiwania zwykłego filtra włożyć tyle pracy! Sam jestem tym zdziwiony bo nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją . Wydawać by się mogło ,że to śmieszna sytuacja ale po pewnym czasie można zrozumieć twoje zdenerwowanie.
  • Pomocny post
    kkknc
    Poziom 43  
    Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....Na bloku masz oznaczenie silnika pewnie to seria Dxxx. lub Zxxx. Filtr pasuje Ori. Zamiennika nie ma. Filtr kupisz wysyłkowo. Silniki Kuboty prowadzi Techbud z Zielonej Góry. Ostatnio widziałem je jak mnie pamięć nie myli w IC. Ale to można łatwo sprawdzić. U nas spokojnie możesz lać olej o lepkości 10W40 przy czym jakość zalecana to CF. Ale może być i gorszy CE nawet CD silnik nie jest wymagający.
    darfur5
    Poziom 31  
    Pytałem w swojej okolicy w serwisach Kuboty ale po typie traktorka jest trochę trudno przydał by się jeszcze typ silnika , rocznik . Można też zrobić wymiary filtra ,gwint , obwód .
    kamilo23
    Poziom 20  
    Pytałeś może w pilartech Kraków? Są dość dużym dilerem i z tego co widzę to nawet u mnie pojawiają się traktory kubota.
    serwek
    Poziom 25  
    darfur5 napisał:
    Pytałem w swojej okolicy w serwisach Kuboty ale po typie traktorka jest trochę trudno przydał by się jeszcze typ silnika , rocznik . Można też zrobić wymiary filtra ,gwint , obwód .

Witam
    Szukam,szukam tego nr silnika i nie mogę znaleźć ;(
    1. Filtr oleju ma średnicę zewnętrzną ok: 80mm, wysokość ok: 80-83mm (mierzone na silniku).

2. Przy okazji umieszczam (na zdjęciu poniżej) dla potomnych i zainteresowanych zestawienie pojemności płynów, które podlegają wymianie.
    Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....

3. Szykowania sprzętu na sezon, ciąg dalszy ;).
    Jakie dokładnie parametry / wymiary w mm/cm powinien mieć nowy pasek klinowy do takiego traktorka Kubota.?
    Ile może kosztować pasek? Zdjęcie z oznaczeniami poniżej.
    (długość używanego paska klinowego mierzona "na żywca" to chyba ok: 80-81,5cm, szerokość ok: 10mm, wysokość ok: 8mm)
    Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....
    Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki.... Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....
    D&D PowerDrive FM31 Kubota Replacement Belt , 15 , 1 -Band, 32.07" Length, Rubber / 81.4578 Centimeters
    https://www.amazon.com/PowerDrive-FM31-Kubota-Replacement-Length/dp/B01N3PWW23
    Gdzie można go od ręki nabyć w Polsce? A, może da się coś Polskiego dobrać?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
    darfur5
    Poziom 31  
    serwek napisał:
    Filtr oleju ma średnicę zewnętrzną ok: 80mm, wysokość ok: 80-83mm (mierzone na silniku).
    Proponował bym zdemontować filtr , opróżnić z oleju , zapakować w torbę foliową i wybrać się najpierw do serwisu kuboty a potem np. grenne lub inny duży sklep z częściami do maszyn rolniczych.Z mojej rozmowy z pracownikiem obrotu częściami wynikało ,że jest możliwe dopasowanie filtra od innego typu traktorka ( kubota) ale trzeba mieć typ silnika lub wymiary filtra łącznie z rozmiarem gwintu.
  • Pomocny post
    zwyklyludzik
    Poziom 11  
    Ale mądrali na forum, każdy wszytko wie ale nie powie. Ech ta gnuśna Polska.
    Poprosiłem o info na Czeskim, bez problemów dostałem. Filtr do twojej Kuboty XB-1 to: W21ESO1530
    Ech polscy handlarze :oops:
    Pozdro!

wymiary:
    (mm): 81 / (mm): 84/: M20 x 1,5
    gr: 316 g

Pasuje do modeli:
    KUBOTA
    B 1550 , B 1700 , B 1710 , B 1750 , B 2100 , B 2110 , B 2150 , B 2400 , B 2410, B 4200 , BX 2200 , F 2000 , F 2100 , F 2560 , F 2880 , GL 11000 , GL 5500 S , GL 6000, GL 6500 S , GL 7000 , GL 9000 , G 26 , KC 120 , KC 121 , ZD 28
    KIOTI
    CK 20 , CK 22 , LB 1714
    Cod: 33270019
    Cod original:
    W21ESO1530 HH15032094 1524132094 1524132090
    / KUBOTA KIOTI

do kompletu:
    Engine oil filter : W21ESO1600
    Hydraulic oil filter : W21TSH6600
    darfur5
    Poziom 31  
    No to fajnie ! W Polsce się nie dowiesz a wystarczy spytać za granicą i wszystko jasne ! Prosił bym o ikonkę " pomógł" dla kolegi .
    kkknc
    Poziom 43  
    serwek
    Poziom 25  
    Witam
    No to filtr kupiony, nie potrzeba było żadnych nr silnika itp, wystarczył typ traktorka. Tylko trzeba było po prostu wiedzieć. Takie głupstwo, tak mało, a tak wiele. :wink:
    Dla potomnych. Zakupiony filtr wygląda tak:
    Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....Kubota - jaki olej lać do mini traktorka Japońskiego Kubota i jaki....
    Wyjątkowe podziękowania dla skromnych ale wielkich duchem Ludzi, fachowych Firm:
    Pana Darka z Firmy Agroland S.C. ,21-404 Trzebieszów; 3, http://www.maxland.pl, biuro(malpa)maxland.pl ,
    Pana Pawła Roguskiego z Józefowa k/ Otwocka, http://www.bhntools.pl ,
    Szczerze polecam, warto promować Fachowców, firmy szanujące klientów!

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
    serwek
    Poziom 25  
    Witam
    Odświeżam temat po ok. 1/2 roku by ciągłość dawała praktyczne rozeznanie w temacie i obraz eksploatacyjny także innym zainteresowanym (Użytkownikom mini traktorków).
    Mój traktorek ma dzisiaj (na dzień: 22.06.2019) stan licznika: 0664,1 m/h.
    Można przyjąć, że przepracował przez rok ok:22 m/h. Kosząc trawę, przewożąc na kuli przyczepkę ogrodową (głównie wożenie piasku). Zastanawiam się nad wymianą oleju.
    Teoretycznie przy takim przebiegu nie trzeba.
    Przyjmując jednak, że traktorek stał całą zimę (po za sezonem) w garażu pół roku olej mógł się po prostu zestarzeć.
    Czy w ogóle wymieniać olej? Czy olej + filtr...? Czy może nie przesadzać i nie wymieniać w tym roku nic?

Co myślicie, jakie Wasze zdanie...?

Pozdrawiam
    "Serwek" ;)
    naski5
    Poziom 10  
    Też jestem tego zdania jak stoi w garażu i mało pracuje w sezonie to co dwa lata jest OK
    serwek
    Poziom 25  
    Mimo że traktorek więcej odpoczywał w garażu profilaktycznie wymieniłem olej na świeży:
    Link