Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keil nie widzi .h dziwny komunikat

OziPL 29 Gru 2017 22:19 381 6
  • #1 29 Gru 2017 22:19
    OziPL
    Poziom 7  

Witam tak jak w temacie moj keil nie widzie plikow .h lecz przykladowo

Code:
    #include <stm32f10x.h>

#include "GPIO.h"
    #include "Timer.h"
    #include "led.h"

wchodzi w GPIO oraz timer kiedy konfigure timery oraz porty a nawet i niektóre funkcjie z led.h. Problem mam taki, że caly czas mam komunikat
    "fatal error gpio.h : file not found" co mam z tym fantem zrobic ?

funkcje z led.h w polowie dziala -> program wchodzi do srodka w debugerze ale tylko do nie ktorych funkcji.

0 6
  • #2 30 Gru 2017 01:09
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Gru 2017 07:40
    OziPL
    Poziom 7  

Mam na mysli to, ze porty gpio mam w osobnym pliku. w debugerze jak klikam by kod szedl czy automatycznie czy sam daje by szlo linijka po linijce widze jak wchodzi przykladowo mam
    main()
    {gpioconfig()}
    to wchodzi w ta funkcje przechodzi do gpio.c i pozniej z niej wychodzi i robi kod dalej ale nie wiem dlaczego wyskakuja mi bledy ze nie ma tych .h oraz jak na samym poczarku deklaruje #include "led.h" czy #include "gpio.h" mam czerwony krzyzyk.

0
  • #4 30 Gru 2017 08:11
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Cały post to typowy "zrzut świadomości" - zero interpunkcji (w ostatnim poście dwie kropki i jeden przecinek, w pierwszym dwie kropki, jeden przecinek i jeden znak zapytania), zero ortografii, zero gramatyki i zero sensu. W ogóle nie wiadomo o co chodzi, co jest problemem ani czego próbował autor...

1
  • #5 30 Gru 2017 10:34
    kemot55
    Poziom 30  

A w jakim katalogu masz pliki *.h? Może trzeba ustawić ścieżki dostępu. Jeżeli projekt nie kompiluje się to trudno mówić o jakimkolwiek testowaniu. Widzisz po prostu "coś" (Keil czasem robi takie psikusy, szczególnie jak wyczuje użytkownika, który jest "początkujący" albo nie bardzo wie co robi :-))

0
  • #6 30 Gru 2017 11:50
    OziPL
    Poziom 7  

Sęk w tym, że wszystkie pliki są. Ścieżki dostępu również.
    Keil nie widzi .h dziwny komunikat

dokładnie o to chodzi. Program kompiluje się. Nie ma błędów. Konfiguruje mi piny. W rgb.h posiadam parę funkcji z których częściowo korzysta bodajże 2-3 a reszty jakby to ująć nie widzi. Dodawałem ścieżki dostępu przez Target->C/C++ a dalej mam ten błąd.

0
  • #7 30 Gru 2017 12:03
    kemot55
    Poziom 30  

Możesz zrobić jeszcze Clean Targets lub usunąć katalog Objects i zrobić powtórnie kompilację. Albo podeślij projekt. Też to zjawisko widziałem, ale ponieważ nie generowało to jakichkolwiek problemów nie zwracałem uwagi (i samo przechodziło).

0