Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć te puzzle żeby zagrało

TAndrew 30 Gru 2017 01:48 258 4
 • #1 30 Gru 2017 01:48
  TAndrew
  Poziom 8  

  Witam.
  Chciałbym stworzyć w salonie centrum multimedialne. Planuję kupić kilka sprzętów i połączyć je razem i stąd moje pytanie.
  Będę miał do połączenia telewizor, projektor, amplituner sieciowy stereo z 2 kolumnami, xboxa, MiBox (android tv) i tuner tv. Chciałbym, żeby sygnał wideo z tunera, miboxa i xboxa był dostępny zarówno na projektorze jak i na tv (oczywiście nie równoczasowo), a sygnał audio na amplitunerze stereo. Czego potrzebuję, żeby to wszystko spiąć? Czy zakup amplitunera kina domowego z 2 wyjściami hdmi rozwiąże problem? Jak przekierować dźwięk z tych źródeł na ampli stereo? Wyjście pre out? Czy nie będzie problemu, że amplituner KD będzie 5.1 lub 7.1, a sygnał audio chcę odsłuchiwać na zestawie stereo?

  Moderowany przez Pablo1964:

  3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, modele sprzętu.

  0 4
 • #2 30 Gru 2017 02:31
  tomiok
  Poziom 33  

  TAndrew napisał:
  ...Czego potrzebuję, żeby to wszystko spiąć? ...

  Wiedzy.

  TAndrew napisał:
  ...
  Będę miał do połączenia...

  Zbyt ogólnikowo.

  0
 • #3 30 Gru 2017 16:16
  KOCUREK1970
  Poziom 43  

  TAndrew napisał:
  Planuję kupić kilka sprzętów i połączyć je razem i stąd moje pytanie.

  Odpowiedz uzyskasz jak już je zakupisz i podasz nam co kupiłeś!
  Wszystkie inne odpowiedzi będą z gatunku "dawno, dawno temu w odległej Galaktyce...".

  0
 • #4 02 Sty 2018 21:57
  TAndrew
  Poziom 8  

  KOCUREK1970 napisał:
  Odpowiedz uzyskasz jak już je zakupisz i podasz nam co kupiłeś!


  Może kolega ma zwyczaj robić to właśnie w tej kolejności ale ja najpierw staram się ustalić co mi jest potrzebne, jak to połączyć oraz czy w ogóle się da i dopiero wtedy wydaję (niemałe) pieniądze na sprzęt.

  Przeglądałem trochę sprzętu i kupię prawdopodobnie amplituner KD Yamahy albo Onkyo, z 2 wyjściami HDMI tak aby podpiąć TV i projektor. Teraz problem tylko z audio - wszędzie piszą, że dźwięk z amplitunera wielokanałowego puszczony przez pre out na wzmacniacz stereo będzie kiepski, więc chyba pozostaje zakup kolumn do KD i dodatkowo zestawu stereo do słuchania muzyki. Czy może jest taka opcja, że kolumny przednie byłyby podłączone do 2 urządzeń jednocześnie i w zależności od potrzeby grałyby z amplitunerem KD lub wzmacniaczem stero czy musi być oddzielny zestaw kolumn do KD i stereo?

  0
 • #5 02 Sty 2018 22:06
  LeDy
  Poziom 43  

  To konkrety , modele a nie ogólniki.

  1