Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć te puzzle żeby zagrało

TAndrew 30 Gru 2017 01:48 225 4
  • #1 30 Gru 2017 01:48
    TAndrew
    Poziom 7  

Witam.
    Chciałbym stworzyć w salonie centrum multimedialne. Planuję kupić kilka sprzętów i połączyć je razem i stąd moje pytanie.
    Będę miał do połączenia telewizor, projektor, amplituner sieciowy stereo z 2 kolumnami, xboxa, MiBox (android tv) i tuner tv. Chciałbym, żeby sygnał wideo z tunera, miboxa i xboxa był dostępny zarówno na projektorze jak i na tv (oczywiście nie równoczasowo), a sygnał audio na amplitunerze stereo. Czego potrzebuję, żeby to wszystko spiąć? Czy zakup amplitunera kina domowego z 2 wyjściami hdmi rozwiąże problem? Jak przekierować dźwięk z tych źródeł na ampli stereo? Wyjście pre out? Czy nie będzie problemu, że amplituner KD będzie 5.1 lub 7.1, a sygnał audio chcę odsłuchiwać na zestawie stereo?

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, modele sprzętu.

0 4
  • #2 30 Gru 2017 02:31
    tomiok
    Poziom 32  

TAndrew napisał:
    ...Czego potrzebuję, żeby to wszystko spiąć? ...

Wiedzy.

TAndrew napisał:
    ...
    Będę miał do połączenia...

Zbyt ogólnikowo.

0
  • #3 30 Gru 2017 16:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

TAndrew napisał:
    Planuję kupić kilka sprzętów i połączyć je razem i stąd moje pytanie.

Odpowiedz uzyskasz jak już je zakupisz i podasz nam co kupiłeś!
    Wszystkie inne odpowiedzi będą z gatunku "dawno, dawno temu w odległej Galaktyce...".

0
  • #4 02 Sty 2018 21:57
    TAndrew
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:
    Odpowiedz uzyskasz jak już je zakupisz i podasz nam co kupiłeś!

Może kolega ma zwyczaj robić to właśnie w tej kolejności ale ja najpierw staram się ustalić co mi jest potrzebne, jak to połączyć oraz czy w ogóle się da i dopiero wtedy wydaję (niemałe) pieniądze na sprzęt.

Przeglądałem trochę sprzętu i kupię prawdopodobnie amplituner KD Yamahy albo Onkyo, z 2 wyjściami HDMI tak aby podpiąć TV i projektor. Teraz problem tylko z audio - wszędzie piszą, że dźwięk z amplitunera wielokanałowego puszczony przez pre out na wzmacniacz stereo będzie kiepski, więc chyba pozostaje zakup kolumn do KD i dodatkowo zestawu stereo do słuchania muzyki. Czy może jest taka opcja, że kolumny przednie byłyby podłączone do 2 urządzeń jednocześnie i w zależności od potrzeby grałyby z amplitunerem KD lub wzmacniaczem stero czy musi być oddzielny zestaw kolumn do KD i stereo?

0
  • #5 02 Sty 2018 22:06
    LeDy
    Poziom 43  

To konkrety , modele a nie ogólniki.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo