Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator w zasilaczu głośno pracuje

30 Gru 2017 01:56 1422 3
  • Poziom 4  
    Witam
    Od jakiegoś czasu mam problem, otóż po włączeniu komputera, po jakimś czasie (różnie) niezależnie od tego co robię na komputerze, wentylator w zasilaczu zaczyna głośno i nieprzyjemie działać... nie zależy to czy gram w gry i komputer ma 100% obciążenia czy też siedzę na internecie... próbowałem rozkręcać zasilacz, wyczyścić cały i nic...
    do tego dodam że często jest tak, że słyszę jak zwalnia do cichego działania tak po prostu, a po pewnym czasie zazwyczaj wraca znowu do głośnego...
    zasilacz Chieftec 600W
    nie jestem pewien aktualnie ale na 99.9% jest to ten:
    https://www.morele.net/zasilacz-chieftec...a8-605001/

Pytanie, co jeszcze mogę zrobić aby przynajmniej SPRÓBOWAĆ, to naprawić ?
  • Poziom 33  
    Na początek.
    Zmień wentylator w zasilaczu na jakiś nowy, najlepiej łożyskowany.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Shiny97 napisał:
    Pytanie, co jeszcze mogę zrobić aby przynajmniej SPRÓBOWAĆ, to naprawić ?

Jeśli chcesz spróbować powalczyć z samym wentylatorem to możesz spróbować odkleić naklejkę z niego, pod nią powinna być ukryta oś wentylatora - wlej tam kilka kropli oleju maszynowego, zmontuj wszystko z powrotem. Taki wentylator, jeśli nie jest mocno zmasakrowany, po takiej prostej operacji ma spore szanse jeszcze podziałać.

Tutaj pokazano "pełną regenerację":

Link

Jeśli wentylator nie jest zmasakrowany, nie musisz wyjmować zawleczki i demontować osi, możesz spróbować tylko ze smarowaniem.

A jeśli po wszystkich zabiegach dalej będzie hałasował - to za 20-30zł kupisz sobie coś na zmianę.
  • Uczeń
    Może masz za mocne obciążenie zasilacza, jakie masz parametry komputera?