Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S7 - Kiepska jakość zdjęć tylnego aparatu

30 Dec 2017 11:17 1758 9
  • Level 9  
    Witam, mój ojciec zakupił przez nieuczciwego sprzedawcę na Allegro Samsung S7 sprowadzonego z Chin. Okazało się że tylny aparat robi zdjęcia tak jakby za lekką mgłą. Na prawdę są kiepskiej jakości. Przedni aparat robi zdjęcie o wiele ładniejsze. Jest problem z oddaniem telefonu bo użytkownik zamknął konto itd. Zostaje droga sądowa - no ale wiadomo - nie zawsze skuteczna i czas. Okazało się że nie można tego naprawić gwarancyjnie w serwisie bo jest to model produkowany na USA. Jest fizycznie trochę inny nisz S7 europejska.
    Czy jest ktoś kto by się podjął naprawy tego telefonu lub może podpowiedzieć czy ewentualnie można to wysłać do serwisu w Chinach i dokładnie gdzie - aby to naprawili. Być może ktoś byłby zainteresowany zakupem takiego tel.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Admin of GSM Group
    Pytanie podstawowe czy faktycznie jest to wersja na USA to wtedy nie będziesz w niej miał np. polskiego języka czy jest to zwykła podróba i wtedy zapomnij o jakichkolwiek naprawach gdyż w środek wkładają wszelkie badziewie zebrane z wielu firm i modeli.
  • Level 9  
    Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu Samsunga w Bielsku. Po podaniu nr seryjnego i numeru IMEI taką otrzymałem informację - że jest to model na rynek USA. Ustawieniach część pisze po polsku a część po angielsku.
  • Admin of GSM Group
    Więc kupiłeś podróbkę a po numerze imei zdalnie nikt Ci nie powie co tam w środku siedzi. Ile kosztował ten telefon?
  • Level 9  
    Coś około 1270 zł. + 300 cło (niestety)
  • Level 9  
    Tak ja wiem że lepiej kupić w Polsce ale ojciec kupił bo sąsiad go namówił ;) Muszę mu jakoś teraz pomóc. Spróbuję z tym download'em. Rozumiem że nie ma co nawet myśleć o naprawie w Chinach.
  • Level 9  
    Wszedłem w download mode, wszystko wskazuje na to że jest to model na USA. Product Name: SM-930T (T- wskazuje że jest to model na USA. W Europie jest symbol F).
    ###
    ODIN MODE (HIGH SPEED)
    PRODUCT NAME: SM-G930T
    CURRENT BINARY: Samsung Official
    SYSTEM STATUS: Offiial
    FAP LOCK: OFF
    WARRANTY VOID: 0x0
    QUALCOMM SECUREBOOT: Enable
    RP SWREV: B4(2,1,1,1,1) K1
    SECURE DOWNLOAD: ENABLE
    ###

Przeczytałem też że prawdopodobnie mogą wystąpić problemy z częstotliwościami.
    Może nie działać 3G. EDGE i LTE powinno śmigać.
    No ale nie wszędzie jest LTE więc automatycznie połączenie w większości przypadków może się przestawić na EDGE :(

Zakładając że nie jest to podróbka tylko oryginalny sprzęt na rynek USA, co mogę w takim przypadku zrobić aby chociaż naprawić ten tylny aparat aby robił dobre zdjęcia? Gdzie można taki telefon odesłać? I jakie dokumenty należy przedstawić?
    Dzięki za dotychczasową pomoc.
  • Computers FAQ editor
    Wstaw przykładowe zdjęcie.
    Szybka aparatu jest przejrzysta?
    Być może to jakiś telefon ze zwrotów.
    Zakładając w ogóle że to oryginał.
    Ale jeżeli telefon na rynek USA to w polsce może być problem z gwarancją. Bo pewnie nawet nie ma pierwotnego dowodu zakupu. Zawsze zostaje lokalny serwis, chyba moduł aparatu będzie taki sam jak w europejskiej wersji.
  • Level 9  
    Aparat tylny
    Aparat przedni

Ewidentnie widać że aparat tylny robi zdjęcie gorszej jakości. Tak na szybko zrobiłem w nie najlepszych warunkach.