Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wadliwa seria wzmacniaczy Alphard

rafaelson 11 Sie 2005 22:15 1404 6
  • #1 11 Sie 2005 22:15
    rafaelson
    Poziom 14  

Po trzech dniach uzytkowania postanowiłem sprawdzić możliwości wzmacniacza MF-2S Alpharda. Skończyło sie to niestety okrutnym smrodem w samochodzie . Nabyłem go na giełdzie i nie miałem żadnych kwitów. Po rozkręceniu obudowy okazało się , że tranzystor sterujący przetwornicą IRFIZ 44N wyleciał w kosmos. Zjarał się na zwarcie razem z sąsiednim. Dowiedziałem się od serwisanta Alpharda, że mają masę zwrotów ostatniej seri tego modelu. W związku z tym wymieniłem oba IRFIZ44N (31A) na IRFZ44N (49A) (bez literki "I") za 3,5 zł. oraz scalak sterujący TL494 za 1,5zł. Teraz to działa ale boję się go podkręcić mocniej i nie rozumiem dlaczego nie wywaliło bezpiecznika (20A). Piszę ku przestrodze wszystkim potencjalnym nabywcom tego wzmaka co by się nie zdziwili. Chociaż muszę przyznać, że daje nieźle czadu...

Dodano po 15 [minuty]:

... Co więcej, poszedł taki prąd, że ścieżki dochodzące do tych tranzystorów o szerokości ok 0.5cm rozerwało na strzępy, a bezpiecznik jest jak nowy. Sądziłem, że w dzisiejszych czasach nie możliwe jest zjaranie wzmaka przez odkręcenie gałki "volume" ale okazało się, że jest inaczej - gratulacje dla ALPHARDA... Nowy głośnik LW800 też jest do wymiany bo trzeszczy jakby mu się cewka oderwała od membrany. Może komuś przytrafiło się coś podobnego ???

0 6
  • #2 12 Sie 2005 09:35
    eferugieo
    Poziom 14  

tak to juz jest z targówkami.... nie lepiej było zainwestować w coś firmowego ?? Napewno by Ci sie nic takiego nie stało a przedewesztkim zaoszczędziłbyś sobie nerwów

0
  • #3 12 Sie 2005 10:19
    rafaelson
    Poziom 14  

Po dobrych recenzjach głośnika LW800 zwróciłem uwagę na tą firmę. Jak wiadomo budżet mamy wszyscy ograniczony w mniejszym lub większym stopniu. Do kupna tego wzmaka przekanała mnie przetwornica, którą zobaczyłem przez dziurki w obudowie ( i cena 200PLN) więc miałem pewność, że ten wzmak coś potrafi. Jak wiadomo jest na allegro cała masa wzmaków o niesamowitych parametrach i pięknych obudowach a w środku jak sam się kiedyś nabrałem TDA 2005. W związku z tym łyknąłem...
    Mimo tych wszystkich stresów muszę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nie mam ambicji superaudiofilskich a jego kopyto w zupełności mi wystarcza (z przetworki wychodzi symetryczne 27V na jałowo). Tylko pytanie czy to się znów nie powtórzy bo trzeba będzie się zaopatrzyć w gaśnicę i worek tranzystorów a to niebyłoby zbyt przyjemne. Dlatego nie polecam tego modelu ludziom, którzy nie poradzą sobie sami z naprawą bo oddawanie do serwisu lub wymienianie i dyskusje ze sprzedającym to wątpliwa przyjemność.

1
  • #4 12 Sie 2005 10:47
    krzysiek309
    Poziom 12  

Ja mam takiego wzmaka razem z głośnikiem Alpharda i muszę się pochwalić że śmigam na 80% jego mocy i łupie nieprzeciętnie!!! Pozdrawiam

0
  • #5 12 Sie 2005 10:57
    domino987
    Poziom 20  

za 200 mozna kupic firmowa uzywke a co do lw800 nie wiem o czym mowicie mialem to g.. w domu kupilem z ciekawosci , to w ogóle nie gra to syf na maksa

0
  • #6 12 Sie 2005 11:02
    krzysiek309
    Poziom 12  

A ja mam właśnie LW800 8ohm i jak wsadziłem go w odpowiednio dużą obudowę z odpowiednim bass reflexem to gwarantuję że w aucie nie wysiedzisz. Nie porównujmy go z głośnikami Hertza, JBL itp. Uważam że za taką kaskę to jest dobry głośnik.

0
  • #7 17 Sie 2005 19:18
    irek2
    Poziom 40  

LW800 to przedewszystkim bardzo mala efektywnosc choc dosc duze mozliwosci amplitudowe. Dlatego glosnik gra dosc cicho bez wykopu ale za to potrafi zamruczec. Zaleta jego jest niska cena ale waga niska moc ktora jest nieco poprawiona w modelu LW80C41 i 42 choc zmierzona efektywnosc 83dB jest smieszna.

0