Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt B40A234TC GB - Brak pod¶wietlenia matrycy

30 Gru 2017 15:07 3165 46
  • Poziom 10  
    W telewizorze po odpaleniu nie działa pod¶wietlenie matrycy obraz dĽwięk jest wszystko działa pilot zmieniaj± się kanały gło¶no¶ć ok. Telewizor działał normalnie i został wył±czony ale po wł±czeniu brak podswietlenia , gdzie szukać Uszkodzeń ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 40  
    SprawdĽ diody pod¶wietlaj±ce.
  • Poziom 24  
    Trzeba zaopatrzyć się w tester diod np. GJ2B i wszystko jasne.
  • Poziom 43  
    ALBIN_ALUS napisał:
    Co mi z testera jak na wyj¶ciu nie ma pr±du ?

Jeste¶ pewien? ;)

Oddaj ten telewizor komu¶, kto to ogarnia. Póki jeszcze jest co naprawiać. ;)
  • Poziom 24  
    ALBIN_ALUS napisał:
    Miernik pokazuje zero a jest dobry więc

Może i tak. Tester by ci pokazał gdzie grzebać, bo naprawiać to zbyt szumnie powiedziane. :D
  • Poziom 10  
    Być może nie znam się zbytnio na telewizorach , bardziej na telefonach , tylko kupić miernik za ponad 200 zł do jednej naprawy. Jak podł±cze wtyczki do gniazd zasilania to pojawia się na mierniku 25,8 pod obci±żeniem .
  • Poziom 43  
    Ty się nawet na elektronice nie znasz, a nie tylko na telewizorach. ;)
    Skoro mylisz pr±d z napięciem, to my mamy o czym rozmawiać? ;)
  • Poziom 10  
    No wła¶nie brawo doszedłe¶ do sedna wreszcie , to jak już wiesz że się nie znam i w tym celu tu jestem żeby mi kto¶ pomógł a nie mnie u¶wiadamiał że się nie znam bo o tym wiem , więc jak nie masz ochoty napisać o czym¶ czego nie wiem to dziękuję ci kolego za udzielanie się ale i tak dalej nic się nie dowiedziałem.
  • Poziom 43  
    I się nie dowiesz.
    Bo rozmawiać, pomagać, można wtedy, gdy się ma wspólne i oczywiste podstawy teoretyczne.
    Ty nie wiesz co to jest pr±d, co to jest napięcie i z czym to się je, wiec nie jeste¶my w stanie się porozumieć.
    Je¶li weĽmiemy dodatkowo pod uwagę, że o twoim "problemie" s± setki tematów na forum, to cóż jeszcze pozostało "do rozmawiania"? ;)
  • Poziom 24  
    Zasady umieszczania tematów w działach TV.
    m napisał:
    Ostrzeżenie!
    Je¶li nie posiadasz podstawowej wiedzy z zakresu elektryki i elektroniki oraz podstaw BHP tej branży - nie naprawiaj!
    Grozi to ¶miertelnym porażeniem elektrycznym!!!
    Należy skontaktować się z najbliższym punktem serwisowym!
  • Poziom 40  
    Wychodzi na to że masz ochotę naprawić (zarobić) ale nie masz ochoty zainwestować w tester którym bez do¶wiadczenia praktycznego i tak nie wiele zdzialasz. Nie pozostaje Ci nic innego jak rozebrać matrycę żeby przekonać się o tym czy s± sprawne diody. Je¶li tego nie robiłe¶ to lepiej tego nie rób... Dlaczego nie masz napięcia lub nie płynie pr±d bo raz piszesz tak raz inaczej też nie ustalile¶. Odst±p od naprawy bo mówi±c językiem młodych... . wtopisz.
  • Poziom 10  
    Tester to ponad 200 zł nie opłaca mi się kupić go do jednej naprawy gdyż nie zajmuje się tym zawodowo, co do rozebrania matrycy to dam radę robiłem to wszystko w laptopie z powodzeniem , chodziło mi czy jest jaki¶ sposób na sprawdzenie LED bez testera i bez rozbierania matrycy. N±piecia nie ma na wyj¶ciu przy odpietych kostkach nie wiem czy tak powinno być czy ¶wiadczy to o uszkodzeniu na płycie ? Przy podpięciu led pojawia się 28 v też nie wiem o czym to ¶wiadczy.
  • Poziom 24  
    ALBIN_ALUS napisał:
    przy odpietych kostkach nie wiem czy tak powinno być
    ALBIN_ALUS napisał:
    pojawia się 28 v też nie wiem o czym to ¶wiadczy.

Czyli nie masz zielonego pojęcia. Podpowiem ci, że masz dwie możliwo¶ci, pod¶wietlanie lub jego zasilanie. :D
    Tu też nie ma co porównywać.
    ALBIN_ALUS napisał:
    co do rozebrania matrycy to dam radę robiłem to wszystko w laptopie z powodzeniem
  • Poziom 40  
    Pytasz jak sprawdzić ledy? było sporo porad. Jak otworzysz matrycę będziesz miał do nich dostęp. Zasil je z zewnętrznego zasilacza. Ile podać napięcia? to zależy jakie masz diody, zacznij od 3V.
  • Poziom 24  
    zdzich42 napisał:
    zacznij od 3V.

:D
  • Poziom 24  
    ALBIN_ALUS napisał:
    chodziło mi czy jest jaki¶ sposób na sprawdzenie LED bez testera i bez rozbierania matrycy.

A ty mu 3V proponujesz.
  • Poziom 40  
    Czy Ty przeczytałe¶ co napisałem Jak otworzysz matrycę będziesz miał do nich dostęp.
  • Poziom 24  
    zdzich42 napisał:
    Jak otworzysz matrycę

Jak.....
  • Poziom 40  
    Jak... jak chcesz to zrobić bez otwierania, bez testera? wiesz? to napisz... może i ja się dowiem czego¶ od kogo¶ m±drzejszego :D
  • Poziom 24  
    My¶l, mnie to piszesz!
    ja z takimi naprawami nie mam problemów!
  • Poziom 40  
    Jak mam problem to my¶lę, to dział dla pocz±tkuj±cych, więc staram się uczyć my¶lenia innych. A co Ty robisz? pomagasz czy zadymiasz. Je¶li nie zadymiasz to napisz jak "to" zrobisz bez testera i otwierania.
  • Poziom 24  
    zdzich42 napisał:
    Je¶li nie zadymiasz to napisz jak "to" zrobisz bez testera i otwierania.

Innym zasilaczem, wystarczy, czy jeszcze masz problem?
    Np. takim za 5zł, sprawdzone, pokaże jak ¶wiec±, oczywi¶cie jak nie ma przerw.