Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ART 464/5 CB304W - Jak dostać się do termostatu?

30 Gru 2017 15:31 2529 7

• Poziom 9  
    Hej chciałem zapytać jak dostać się do termostatu w mojej lodówce oraz jaki model termostatu będzie dla niej odpowiedni. Poniżej zdjęcie obudowy i tabliczka znamionowa:

Lodówka włącza się na kilka sekund i przestaje chłodzić (zamrażarka działa bez zarzutu). Zakładam że to może być wina termostatu, ale chciałem to najpierw sprawdzić. Niestety obudowa nie podpowiada jak mam się jej pozbyć, nie widzę śrub, a siedzi ciasno. Nie chcę niczego na siłę demontować.
    Będę wdzięczny za jakieś foto gdzie się zaczepić.
  • Poziom 38  
    Nie znam tego modelu ale najczęściej trzeba zdjąć osłonę żarówki, odkręcić wkręt i zsunąć obudowę do tyłu

• Poziom 9  
    @Zbych034 Dzięki za uwagę, będę próbował. Ale dopytam jeszcze, postawiłem na termostat, ale chłodzenie lodówki i zabrażarki jest niezależne?
    Bo np w moim przypadku zamrażarka działa całkiem ok, mrozi, tylko górna część (chłodziarka nie działa poprawnie). Zastanawiam się czy tam są dwa niezależne termostaty i w moim przypadku po prostu ten od chłodziarki nie działa.
  • Poziom 38  
    Rozwiązań może być sporo. Jak dwie sprężarki to i dwa termostaty.

• Poziom 9  
    Freddy napisał:
    Trochę inny model, ale rysunek złożeniowy powinien pomóc.

Dzięki Freddy, ale schemat nie oddaje tego co i jak. Finalnie mi się udało i może się to komuś przyda. Co prawda nie zrobiłem kluczowego zdjęcia, ale postaram się uzupełnić.
    Obudowa jest ściągana przez:
    1. wymontowanie osłony żarówki (tu problemu nie ma, chodzi pięknie - pociągamy w stronę pleców lodówki)
    2. Wykręcamy żarówkę i w jej okolicy jest zapadka (trzeba sobie zobaczyć lustereczkiem i wszystko będzie jasne). Trzeba jednocześnie naciskać zapadkę (mocno siedzi, bardzo mocno!) i ciągnąc obudowie do siebie. Obudowa jest osadzona w typowych wsuwanych łyżwach, a blokuje ją tylko zapadka przy żarówce. Wszystko jest ładnie spasowane dlatego siedzi ciężko. Nie ma żadnych śrub do odkręcania!
    3. Wyciągamy kapilarę, odpinamy kostkę z napięciem. Koniec.

Jak wyłowić termostat i bebechy? Mamy już cały układ w ręku. Żeby wyciągnąć rzeczy z obudowy trzeba zdemontować pokrętło potencjometru/termostatu. Też bardzo ciężko siedzi, trzeba podważyć, powiem że z 10 minut się z tym bawiłem bo trzyma jakby było przyspawane - a nie jest. Wyjdzie jak włożycie trochę uczucia ;) Jak zejdzie pokrętło to wyciągamy blaszkę która trzyma układ w obudowie (to akurat widać na zdjęciu). I można już wysunąc bebechy.

Może się to komuś przydać więc zostawiam.
    Whirlpool ART 464/5 CB304W - Jak dostać się do termostatu? Whirlpool ART 464/5 CB304W - Jak dostać się do termostatu?
  • Poziom 1  
    Witam. Mam ten sam problem w tej lodówce czy wymiana termostatu pomogła czy to grubsza awaria była?