Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CItroen C4. 1,4 benz/lpg. 2008 - Podgrzewane lusterka.

30 Gru 2017 15:34 540 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszyskich na forum. Mam pytanie,czy do lusterek można zamontować oryginalne podgrzewacze, ktorych fabrycznie nie bylo w wyposażeniu, czy są w lusterkach może jakieś kostki zostawione by mozna było sie podpiąć? Pytam o taką możliwość, gdyż jak wymieniałem kierownicę, i przy tej nowej założonej mam wiecej przyciskow do sterowania radia menu itp niz przy tej starej i co o dziwo te dodatkowe przyciski dzialaja, co prawda nie wszystkie ale dodatkowych conajmniej 5.
    Więc czy mogło tak być że wypuszczali samochody w cieplejsze rejony swiata gdzie montaż takich lusterek był zbedny,a sama instalacja pozostala taka sama jak przy podgrzewanych? Ja mam cytrynke sprowadzoną z Włoch.
    Proszę o odp.i z góry dziękuje i życzę wszystkiego co najlepsze w nowym roku.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Do słupka A wiązkę na pewno masz. W samych drzwiach już to bywa różnie...
    W C4, jak kojarzę to niestety, by się o tym przekonać trzeba zdjąć boczek.
    Chyba że jest jakaś inna możliwość dostania się do kostki łączącej lusterko z drzwiami.
    Prawdopodobnie też trzeba by przekodować BSI. Bo kable nawet jak są, to mogą nie być aktywne.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie. A słupek A to ktory to jest,ten od kierowcy?
  • Poziom 39  
    Słupki A to słupki przednie ;)
    CItroen C4. 1,4 benz/lpg. 2008 - Podgrzewane lusterka.

Inaczej mówiąc, kompletną wiązkę elektryczną na 99% auto posiada aż do kostki łączącej karoserię z drzwiami.
    W samych drzwiach 50/50 szansy że wiązkę do lusterka posiadają.
    Samo lusterko znów ma 80% szansy że okablowania już nie posiada ;)

Zawsze ktoś już mógł tam kiedyś grzebać...
    Urwali lusterka, nie grzane były tańsze, wgniecione były drzwi, kompletne w kolorze były od wersji z grzaniem, itp.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za schemat( nie wiedziałem że aż tak zielony jestem).No lusterko jedno od drugiego się troche różni od zewnetrzej strony (odcieniem trochę się różnią ). Więc moglo coś byc na rzeczy. A lusterka ustawiane są wlasnie elektrycznie, i też mi to spokoju nie daje.
    Gdzieś jeszcze czytałem że przy c4(nie wiem przy ktorej wersji) ogrzewanie lusterek włącza się przyciskiem do podgrzewania tylnej szyby.u mnie to nie działa,grzeje sie tylko szyba.
  • Poziom 39  
    W większości samochodów lusterka grzeją razem z tylną szybą.
    Ale w niektórych jest tak, że grzanie luster załącza się dopiero przy odpowiednio niskiej temperaturze. Inaczej grzeje tylko szyba.

C4 zwykłe? Picasso?
  • Poziom 9  
    Citroen C4 1-ka zwykły.