Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła spalinowa Tajga gaśnie po rorzgrzaniu

30 Gru 2017 16:25 774 13
  • Uczeń
    Witam.
    Mam spory problem z piłą spalinową Tajga produkcji radzieckiej. Chodzi o to, że jak piła się nagrzeje to gaśnie. Nie wiem o co chodzi, wymieniłem już cały moduł zapłonowy, ustawiłem zapłon i wraz to samo, świeca zmieniana, iskra jest jak jest silnik ciepły, więc to nie wina świecy. Panowie, proszę o pomoc, nie mam już do niej siły.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Cuda, wszystko dobre, wszystko jest a nie chodzi.
    Jak zgaśnie po rozgrzaniu to podlej jej pod świece paliwa.
  • Uczeń
    Aha, zapomniałem że już to robiłem i bez rezultatu.

Dodano po 51 [minuty]:

Właśnie poszedłem, zalałem i odpalila od drugiego, a jak się nagrzała to zgasła, w czym może być problem.

Dodano po 57 [minuty]:

A jak się ustawia zapłon w tej pile, bo tu nie ma przerywacza?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    kolakowski napisał:
    a jak sie ustawia zaplon w tej pile bo tu nie ma przerywacza ??

Chyba tak jak we wszystkich innych, ustawiając/regulując odpowiednią przerwę/odległość modułu zapłonowego od koła magnesowego.
  • Uczeń
    Ale w którym momencie ma iskra być o to chodzi.
  • Poziom 43  
    kolakowski napisał:
    kturym momęcie
    Litości... słownika ni masz? Zawsze można użyć przycisku "PISOWNIA"...
  • Uczeń
    pomoze mi ktoś iskra jest ale n ie w tym momęcie co trzeba i chcial bym ustawic tak aby była w gmp pls o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    kolakowski napisał:
    ale w kturym momęcie ma iskra być o to chodzi

Oddalając lub zbliżając moduł od/do koła magnesowego to opóźniasz lub przyspieszasz punkt zapłonu. Więc ustawiając właściwą odległość, zdefiniowaną w instrukcji obsługi/serwisowej instrukcji, masz ten właściwy "momęt". :D :D :D
  • Uczeń
    dzięki to juz ustawilem i iskra jest gmp ale tera jest to ze ona gasnie po nagrzaniu się podlewalem juz ją ale ona odpala i paliwo dochodzi ale i tak gasnie po rozgrzaniu sie modul jest nowy
  • Poziom 37  
    Zacznij pisać po Polsku bo to nic z tego nie będzie.
    Jeśli po podlaniu zapala a następnie gaśnie to problem jest z układem zasilania paliwa.
    Jeśli po podlaniu nie odzywa się to problem leży w zapłonie, iskrze.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Problem leży standardowo w gaźniku - wypracowane, stare membrany. Zapłonu się w tym wynalazku nie ustawia w żaden sposób - jest ustawiony raz na zawsze pozycją cewkomodułu.
  • Uczeń
    Dzisiaj czyściłem gaźnik i odpaliła od pierwszego, wiem że dziś niedziela. No i i już myślałem że będzie działać bo już dosyć ciepła była, ale nagle zgasła. Iskra jest gdy jest ciepła, ale nie taka dobra jak jest zimna.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Jeśli piła startuje normalnie, lecz przez pewien czas gasnie należy zwiększyć przedstawienie powietrza przez powietrzny filtr .Jednocześnie z regulacją filtru należy wyregulować przedstawienie paliwa karburatorem. Obiegiem wkrętów regulacji karburatora do obu stron otrzymać maksymalną moc silnika jak z obciążeniem tak i bez obciążenia . Należy znaleźć złoty środek
  • Moderator
    Temat zamykam, dlatego, że Autor stracił możliwość odpowiadania. Kiedy ją odzyska, być może temat zostanie otwarty.