Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oddysey PC680 - Jak i czym ładować akumulator AGM?

30 Gru 2017 19:21 2034 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam akumulator agm Odyssey PC680. Czy można go ładować normalnym prostownikiem np. "PA8 Pirotec"czy potrzebny jest jakiś specjalny? Na co zwrócić uwagę przy ładowaniu tego akumulatora?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Witam.Czym ładować akumulator AGM?
    Do ładowania akumulatorów typu AGM powinno używać się prostowników elektronicznych.
    Ładowarki te potrafią porównywać zmiany temperatury w ładowanym akumulatorze i regulować zmiany napięcia i prądu. Przykładem takiego prostownika jest niedawno nowo wprowadzony produkt Ładowarka CTEK w wersji 5.0. Ctek idealnie nadaje się również do ładowania akumulatorów żelowych i kwasowo-ołowiowych. . Jego zaawansowane funkcje pozwalają na regenerację i przywrócenie do stanu gotowości głęboko rozładowanych akumulatorów. Ważne jest aby przy bateriach typu AGM stosować wysokiej jakości ładowarki. Ładowanie zwykłym prostownikiem prawdopodobnie wywoła rozprężenie bloku i doprowadzi do opuchlizny akumulatora lub nawet jego wybuchu.
  • Poziom 29  
    PITERRR napisał:
    Ładowanie zwykłym prostownikiem bez kontroli zmiany temperatury elektrolitu, prawdopodobnie wywoła rozprężenie bloku i doprowadzi do opuchlizny akumulatora lub nawet jego wybuchu.

Idąc tokiem rozumowania fragmentu z reklamy tego prostownika wychodzi, że jego używanie w przypadku AGMów może także skutkować ich uszkodzeniem. Bo kontroli temperatury ładowanego akumulatora on nie posiada. Z resztą, który posiada? Nie widziałem jeszcze prostownika z zewnętrznym czujnikiem, który mierzyłby temperaturę ładowanego akumulatora.
  • Poziom 5  
    Ja widziałem i posiadam takie, które mogą kontrolować temperaturę akumulatora. Obie posiadam, to ładowarki modelarskie. Polecam Imax b6, Raytronic c60 i wiele innych w modelarstwie ma taką funkcję. Oddysey PC680 - Jak i czym ładować akumulator AGM? Oddysey PC680 - Jak i czym ładować akumulator AGM?