Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner HK AVR 7500 i zmiana kolumn

aliengate 30 Gru 2017 19:36 168 3
  • #1 30 Gru 2017 19:36
    aliengate
    Poziom 10  

Witam, jestem posiadaczem amplitunera Harman Kardon Avr 7500 i zestawu kolumn Technics-a:
    SB T200 2 sztuki jako fronty
    SB LV500 2 sztuki jako tył
    SB C500 jako central
    SB AS500 aktywny sub

Do niedawna zestaw był podłączony do Technics SA DA 10 i sprawowało się nieźle do czasu awarii sieci i amplituner nieodwracalnie zdechł. Okazyjnie został zakupiony wyżej wspomniany kolos HK i tu pojawił się problem... Ten zestaw kolumn po prostu nie daje rady. Nie ma co ukrywać że moje gusta muzyczne są dziwaczne, czasem jest to Ozzy Osbourne, czasem impreza plenerowa Defqon One a czasem odpalam po prostu film. Wydaje mi się że amplituner jest dobrym kompromisem pomiędzy mocnym stereo a kinem domowym w jednym, jeśli się mylę prosiłbym o wyprowadzenie mnie z błędu. Salon ma coś kolo 25 m2 lecz szykuje się wizja zmiany lokalizacji więc może być większy metraż. Zastanawiałem się nad JBL Studio 190 i cała reszte do systemu 5.1. Proszę o opinie lub jakieś pomysły czym można podkarmić ten gigantyczny amplituner (wystaje 20 cm z szafki ;) Bardziej skłaniam się do rynku wtórnego . Na sam początek mogę wymienić tylko fronty - nie muszę or razu zmieniać całości gdyż mogę nie wyrobić finansowo. Drodzy forumowicze poradzcie coś :)

0 3
  • #2 30 Gru 2017 20:29
    gadek80
    Poziom 9  

Jeżeli bardziej Ci zależy na mocy niż na jakości to możesz zastanowić się nad Jamo s-708. 300 wat muzycznej, 200 wat znamionowej.
    Mam je osobiście i jestem zadowolony, chociaż jako muzyk byłbym bardziej zadowolony z lepszych gwizdków, gdzie tracą na jakości.

0
  • #3 30 Gru 2017 21:53
    aliengate
    Poziom 10  

Nie miałeś problemu z ustawieniem przez boczny sub?

0
  • #4 31 Gru 2017 13:20
    gadek80
    Poziom 9  

Według mnie większość ludzi wypowiadających się o takich ustawieniach to pseudo specjaliści powielający innych zdanie jako swoje. Mam w miarę dobry słuch, z pewnością lepszy od 80% społeczeństwa. Są różnice w ustawieniu głośnika do środka i na zewnątrz, ale nie jest to tak, że kompletnie nie da się słuchać jakiegoś ustawienia. Takie rzeczy zauważy prawdziwy audiofil. A często jest tak że wielce się znają, mają pieniądze, kupują super sprzęt a potem słuchają MP3 o jakości 128kb/s na takim sprzęcie. Mam słuch, audiofilem nie jestem i jestem zadowolony z nich. A moc mają powalającą :)

0