Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra gtc nawiew dmuchawa - astra gtc 2005 1,6 nawiew

31 Dec 2017 11:04 789 13
  • Level 6  
    witam,
    jestem tutaj nowy,więc proszę o wyrozumiałość :) problem polega na tym ,że po odpaleniu silnika slychac jakby stukanie z dmuchawy jakby cos nie do konca sie przelaczylo czy ustawilo w odpowiednim miejscu .... kolejnym problemem jest brak oswietlenia w bagazniku (zarowka sprawna) czytalem ze moze cos w zamku klapy bagaznika zeby tam sprawdzic?
  • Level 16  
    Co do oświetlenia to w zamku jest mikrostyk,pewnie jest uszkodzony.
  • Level 6  
    a jaki koszt takiego mikrostyku.... czy jest to jakis uniwersalny czy konkretny do danego modelu?

Dodano po 13 [minuty]:

i jak to wyjac ten mikrostyk...
  • Level 19  
    timoncfc wrote:
    slychac jakby stukanie z dmuchawy jakby cos nie do konca sie przelaczylo czy ustawilo w odpowiednim miejscu

Czy recyrkulacja działa dobrze, czy otwiera się i zamyka? Czy szyby mocno nie zaparowują?
  • Level 6  
    niby dziala wszystko... tak mysle, szyby nie zaparowuja....

Dodano po 1 [minuty]:

a jak to mozna dokladnie sprawdzic dokladniej...
  • Helpful post
    Level 19  
    Nie wiem jaka to jest astra g czy h. W g wystarczyło odkręcić schowek.
  • Level 6  
    jest to astra h.
  • Helpful post
    Level 16  
    Może warto zamek rozebrać i dostać się do tego mikrostyku,zobaczysz co jest grane wtedy.
  • Level 6  
    a jak sie do tego zabrac... nie wiem zdjac ten boczek zeby nie urwac czegos... czy od strony tego przycisku,od zew strony?
  • Helpful post
    Level 19  
    timoncfc wrote:
    jest to astra h.

To niestety nie mogę więcej pomóc. Przesłona, która steruje recyrkulacją jest obracana silniczkiem. W g jest ona widoczna po zdjęciu schowka. Musiałbyś sprawdzić czy dźwięk o którym piszesz nie pochodzi od niej. W mojej zdarzało się, że mechanizm obrotu blokował się w pozycji recyrkulacji i szyby mocno parowały.
  • Helpful post
    Level 25  
    Co do mikrostyku , to jest on integralną częścią zamka.
    Co do terkotania , to prawdopodobnie silnik krokowy klapy rozdziału powietrza przeskakuje wewnątrz siebie , dochodząc do skrajnego położenia (też integralna część silnika )
    Więc pozostaje Ci żyć z tym lub wymienić obie części...:cry: :cry: :cry:

Dodano po 1 [minuty]:

"HAPPY NEW YEAR ":D :D
  • Level 6  
    czyli nie da sie samemu naprawic ani samego mikrostyku... ani poprawic silnika krokowego jakos? a jakie mniej wiecej sa koszty wymiany obu czesci?
  • Helpful post
    Level 43  
    timoncfc wrote:
    czyli nie da sie samemu naprawic ani samego mikrostyku... ani poprawic silnika krokowego jakos?

Nie no zamek kosztuje 1000000 zł i trzeba obrabować bank lub wygrać w totka lub sprzedać zachomikowane Btc.
    Proszę nie rób jaj, to kosztuje pare dyszek.
    Zresztą bez światłą w bagażniku da się żyć.
    CO do cyrkulacji to ustaw na nawiew zew i odepnij wtyczkę i przestanie tyrkotać.
  • Level 6  
    Dzieki za wszystkie pomocne podpowiedzi... te troszke szydercze rowniez 😉