Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIGITSAT PCM-1210 - Szukam firmware i software

31 Gru 2017 13:50 4593 40
  • Poziom 14  
    Poszukuję plików do miernika DIGITSAT PCM-1210:
    - oprogramowanie do edycji pamięci w mierniku
    - firmware jak najnowsze dostępne.

Wujek google nie pomógł dlatego piszę na forum, jedynie co znalazłem to instrukcję obsługi w pdf.
    Dzięki
  • Poziom 22  
    W teorii PCM-1210 i Amiko Multitracker2 to clony, jednakże po załadowaniu
    softu Amiko do PCM nie pokazał się kompas w menu iw tym momencie
    zwieszał się miernik.
    W Amiko kompas pracuje właściwie. Nawet niezły patent.
    Wygląda mi, że klony to są ale w PCM nie ma modułu kompasu.
    A może ja trafiłem na jakąś dziwną sztukę.
    Soft Amiko w wersji 5.2 ma dość fajnie przetłumaczone menu.
    A z tłumaczeniami to bywa słabo jak wiemy.

Motałem softami i miernika nie ubiłem. Ani Amiko, ani PCMa.
    Robisz to jednak na własne ryzyko.
  • Poziom 14  
    Jaka jest to wersja dla pcm ??
  • Poziom 13  
    A co zmienia ta wersja softu ? Próbował ktoś to jeszcze wgrać do 1210 ?
  • Poziom 9  
    pawol napisał:
    W teorii PCM-1210 i Amiko Multitracker2 to clony, jednakże po załadowaniu
    softu Amiko do PCM nie pokazał się kompas w menu iw tym momencie
    zwieszał się miernik.
    W Amiko kompas pracuje właściwie. Nawet niezły patent.
    Wygląda mi, że klony to są ale w PCM nie ma modułu kompasu.
    A może ja trafiłem na jakąś dziwną sztukę.
    Soft Amiko w wersji 5.2 ma dość fajnie przetłumaczone menu.
    A z tłumaczeniami to bywa słabo jak wiemy.

Motałem softami i miernika nie ubiłem. Ani Amiko, ani PCMa.
    Robisz to jednak na własne ryzyko.

Dzięki za wtawkę plików tylko mam pytanie czy masz może te pliki dostępne na jakimś innym źródle bo tu mam za mało punktów. :)
    Może dysk wujka Google.
    I pytanie czy wystarczy ściągnąć pliki ze strony Amiko Multitracker 2 i je zainstalować na PCM-1210 i czy firmware z j.polskim to ten plik na ich stronie o nazwie "amiko_multi_tracker2_4_8_POL.bin" tylko ma wersję 4.8, firmware oryginalny to 5.0.2? z nazwą "amiko_multi_tracker2_combined_5_0_2.zip" ?

Pliki zamieszczone przez Ciebie są trochę stare czy masz może aktualne wersje softu do PCM-1210 z językiem polskim. Ewentualnie gdzie można znaleźć stronę tego klona Digitsat PCM-1210 ewentualnie jakiś serwer na którym umieszczane są aktualizacje. Bo chyba coś takiego jest.

Oraz czy ktoś już sprawdzałco z tym kompasem czy jest czy nie ma bo nie wiem czy brać PCM czy multitrackera i czy oba mają PL menu czy tylko klon czyli PCM.
  • Poziom 22  
    W moim przpadku amiko byl lepszy od pcm bo dziala kompas.
    Soft amiko zglasza sie jako 5.0.2 i wedlug mnie jest ogarnięty. Żadnych problemów. No i tlumaczenie jest dużo lepsze od pcm bo tam to jakaś porażka była. Zresztą ten ze strony amiko też mi jakoś nie podszedł
  • Poziom 9  
    pawol napisał:
    No i tlumaczenie jest dużo lepsze od pcm bo tam to jakaś porażka była. Zresztą ten ze strony amiko też mi jakoś nie podszedł

Witam to znaczy co jest to polskie tłumaczenie że strony amiko czy nie ma i piszesz że jest dużo lepsze od pcm a zaraz piszesz że soft ten że strony amiko też ci nie podszedł. Więc jak mam to rozumieć?. Bo muszę dokonać zakupu a chciałbym mieć polskie menu więc które lepsze.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

A jeszcze jedno czy są jakieś pliki z listą kanałów na Polskę czyli sat i DVB-T. Jeżeli tak to gdzie je znajdę. Bo wujek google ciężko to ogarnia.
  • Poziom 22  
    Napisałem chyba ze Amiko jest lepsze bo ma kompas i lepsze tłumaczenie w 5.0.2
  • Poziom 19  
    A mi chyba udało się "uwalić" Amiko MultiTracker2 miałem oryginalne oprogramowanie 5_1, ale częstotliwości MUX 8 były złe, nie pokrywały się z kanałami i nie mierzył MUX 8, następnie wgrałem amiko_multi_tracker2_4_8_POL, wszystko ruszyło, ale nadal problemy z pomiarami MUX 8,następnie przez pomyłkę wgrałem amiko_multi_tracker2_combined i miernik się nie podniósł, brak komunikacji, świeciła się tylko lampka power. Po jakiejś godzinie bezczynności miernik ożył, i dał się uruchomić, więc wgrałem znowu najnowsze oprogramowanie, i znowu to samo świeci się lampka power, miernik ciemny, ale za to jest komunikacja.Da go się jakoś zresetować?

Problem rozwiązany, dla potomnych wskazówka. Zapewne dotyczy to również klonów. Przy gnieździe USB jest malutka dziurka, a tam przycisk RESET. Nikt o tym nie wspomina, również instrukcja, ale czego się spodziewać po produkcji z dalekiego wschodu.
  • Poziom 14  
    Prubowal ktoś wgrać może firmware od megasat hd3 combo ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    A co daje zmiana softu? Ja pracuje na PCM1210 i nie narzekam, trzeba tylko wyczuć sprzęt, porobić kilka instalacji,.
  • Poziom 14  
    lucekb@ a pokazuje ci zwarcia ?
    pokazuje mi zwarcie jako przeciążenie i muszę wyłączyć i włączyć miernik
    przy sat i przy aktywnej dvb-t
  • Poziom 25  
    Wskażnik PCM-1210 na wyjściu dla DVB-T podaje zawsze napięcie zasilania. Napięcie jest podawane niezależnie od ustawień w menu.
    Należy korzystać z separatora zasilania. Inaczej w niekorzystnych warunkach np. na końcu jest symetryzator, uszkodzisz miernik.
    netTv napisał:
    Wskażnik PCM-1210 na wyjściu dla DVB-T podaje zawsze napięcie zasilania. Napięcie jest podawane niezależnie od ustawień w menu.
    Należy korzystać z separatora zasilania. Inaczej w niekorzystnych warunkach np. na końcu jest symetryzator, uszkodzisz miernik.

Z tym się nie zgodzę w ogóle.
    Przed chwilą sprawdziłem.
    Jeśli mamy wyłączone w menu napięcie to po zrobieniu zwarcia na DVB-T nic się nie dzieje.
    Jeśli mamy włączone zasilanie po zrobieniu zwarcia jest komunikat przeciążenie i wystarczy wyłączyć i włączyć miernik, nic się nie uszkadza.
  • Poziom 25  
    Korzystasz z oryginalnego oprogramowania?
    Zmierzyłeś fizycznie napięcie na wyjściu i jego brak?
    Ja mierzyłem więc wiem co pisze.
  • Poziom 1  
    Podpinam się pod temat: czy można wgrać oprogramowanie od Megasat HD3 Combo na Digitsat PCM1210. Jest to istotne z uwagi na to że oprogramowanie od PCM1210 nie pokazuje pomiarów Unicable.
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór. czy któryś z kolegów spotkał się z awarią wyżej mywnienionego miernika ( Digitsat PCM1210)?
    Kupiłem go nowego 3 miesiące temu do korygowania tylko i wyłącznie anten DVB-T. Działał bez zarzutu do dzisiaj.
    Objawy: nie włącza się na baterii - po podpięciu ładowarki charaktetystyczny dzwięk włączenia ( ekran pozostaje czarny) dioda zielona sie świeci i mróga dioda ostrzegawcza(pomarańczowa). Z manual-a wynika że" 4. Lampka Ostrzegawcza: Pali się jeżeli LNB jest nieprawidłowo podłączony." Nie ma nic o migającej "lampce". Wejścia bez zwarć i bez napięć.
    Jak nowy to może na gwarancję oddaj?
    Bo jak zaczniesz grzebać to wtedy po gwarancji.
  • Poziom 2  
    No to akurat jest plan B ;)
    Tylko serwis gwarancyjny trochę zejdzie.... Strona producenta i wsparcie odpada, na zagranicznych forach cisza więc może ktoś z tutaj obecnych miał podobny problem i jest na to jakiś myk ?
  • Poziom 17  
    Można ponownie wgrać firmware.
  • Poziom 2  
    Po wgraniu i pierwszym uruchomieniu na urządzeniu wyświetla się ekran startowy, po czym usterka wraca.
    Wygląda to faktycznie jak zabezpieczenie przepięciowe. Pozostaje mi serwis gwarancyjny :/
    A jeszcze jedno pytanie, czy pracował ktoś może na Digitsat TM-600? Ponieważ potrzebuję na już jakiś niedrogi zamiennik.
  • Poziom 24  
    A czy ktoś posiada jakiś nowszy soft niż oryginalny? np. 4.0?
    Czy taka zamiana softu coś daje?
  • Poziom 14  
    A troszke inne pytanie. Działa wam na tym mierniku Unicable
    W swiecie internetu jest napisane:

DiSEqC 1.0 / 1.1 / 1.2 / USALS
    Unicable ready
    DVB-S Zakres częstotliwości : 950 - 2150 MHz

W moim nie działa :(
  • Poziom 25  
    Działa tylko dla Unicable I. Z analogowymi konwerterami Unicable. Z konwerterem dCSS nie działa.
  • Poziom 22  
    beherit2 napisał:
    Dobry wieczór. czy któryś z kolegów spotkał się z awarią wyżej mywnienionego miernika ( Digitsat PCM1210)?
    Kupiłem go nowego 3 miesiące temu do korygowania tylko i wyłącznie anten DVB-T. Działał bez zarzutu do dzisiaj.
    Objawy: nie włącza się na baterii - po podpięciu ładowarki charaktetystyczny dzwięk włączenia ( ekran pozostaje czarny) dioda zielona sie świeci i mróga dioda ostrzegawcza(pomarańczowa). Z manual-a wynika że" 4. Lampka Ostrzegawcza: Pali się jeżeli LNB jest nieprawidłowo podłączony." Nie ma nic o migającej "lampce". Wejścia bez zwarć i bez napięć.

Podejrzewam że ładowałeś nie ładowarką tylko z USB komputera i włączył się tryb DFU.
  • Poziom 2  
    W sprawie awarii miernika DIGISAT PCM-1210 opisywanej przez beherit2. Mnie również spotkała taka historia. Jak udało się wam rozwiązać ten problem i co to jest tryb DFU.
  • Poziom 2  
    Przepraszam trochę mnie zeszło żeby odpisać.
    Po odesłaniu na gwarancje wymienili płytę główną stwierdzając iż jest ona częstym powodem usterek.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Podejrzewam że ładowałeś nie ładowarką tylko z USB komputera i włączył się tryb DFU.[/quote]

Urządzenie było zawsze ładowane tylko i wyłącznie ładowarkami dostarczonymi od producenta ( sieciową jak i samochodową)