Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

!!!Czy Da Się Zbudować Zewnatrzna Antene GSM???!!!!

MK-Mateusz 11 Aug 2005 22:51 4341 9
Testo
    MK-Mateusz
    Level 11  
    Witam Wszystkich.
    Mam pyatnie;) od kad kupilem phona nigdy nie mailem zasigu w pokoju:) MIEC zasieg w pokoju stalo sie dla mnie marzeniem:) heh:) to nie jest smieszne:) bo cigale uzywanie niewygodnych specjalnych miejsc na phona jest dreczace;)

Do Rzeczy:
    Ogladałem Allegro i znalazłem takie aukcjie:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59067306
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59435178

To sa Anteny zewntrzene w cenie ok 90zl podłaczanie do telefonu komórkowego:) Mysle nad zastosowaniem takiej na kablu ok 15-20metrów i miec ja na dachu...

1.Tak z ciekawosci pytam czy nie mozliwe bylo by zbudowanie takiej antent??? w czym twki tajemnica ANtent GSM???

2.Hmmm...a ideałem i marzeniem było by taka konstrukcja np.zakonczona po dwóch stronach antenami podłączona np.do zasilania która przekzywała by zasieg...z dachu do srodka domu:) i miec zasieg w całym domu:) Piekne;) heh:) Istnieje takie cos??? co o ty sadzicie???
  • Testo
    wicio2
    Level 15  
    no pewnie da sie zbudowac taką antene tylko trzeba miec szeroką wiedze o układah "w,cz" i koszty własny bts trohe bedzie kosztował lepiej kup sobie antene z allegro pozdrawiam :)
  • Testo
    MK-Mateusz
    Level 11  
    aha:) no wiedzy na ten temat nie mam:P wiec odpada:P lepiej kupic:)

a co sadzicie to tych jak ja to napisałem PRZEKAZNIKACH ZASIEGU?? takie cos istnieje;>?/ do zrobienie\kupna za rozsadna sume???
    ftb
    Level 35  
    przekażniki istnieją i m. innymi np sama Nokia je produkuje.Służą do pokrycia sygnałem GSM tuneli ,garaży itp.Są to stosunkowo niewielkie urządzenia i tanie (1000-3000$) jak na sprzęt profesjonalny.Gdzieś czytałem że można jeszcze taniej kupić coś takiego (ok 500eu) ale pewnie jakaś podruba dalekowschodnia.
    Czy do zrobienia samemu ...tylko dla niektórych ,ale jak piszesz że nie masz na ten temat wiedzy i masz problem z anteną to o przekażniku nawet nie myśl.
    By wykonac dobrze antenę na to pasmo wcale nie potrzebny jest własny BTS.Na dobrą sprawę jeśli ktoś jest dobry i dokładny w sprawach mechanicznych (tu ślusarskich) i ma choć trochę pojęcia o antenach UKF to korzystając z gotowych projektów (już obliczonych) wykona taką antenę bez problemu nie mając nawet jednego przyrządu pomiarowego wcz.Naturalnie że dobrze jest dysponować przynajmniej jakims generatorwm wcz i miernikiem WFS na dane pasmo.
    Myślicie że kto przycina te pręty i składa z nich anteny ..naukowcy z NASA!

ftb
    Manix
    Level 24  
    Koszt i różnica miedzy antenami a BTS-ami jest conajmniej bardzo duża. Antena zewnętrzna w zupełności wystarczy pod warunkiem,że telefon ma osobne wejście na taką antenę.
    MK-Mateusz
    Level 11  
    hmm...dzieki za wszystkie wyjasnienie.
    telefon ma wejscie na taka antene, chyba wiekszasc ma, jest to motorola e398.

czyli budowa nie wchodzi w gre:) Trzeba kupic za 90zł:)
    czy do przedstawionych wyzej aukji trzeba jakis konektor, bo cos tam pisało ale zabardzo nie zrozumiałem tresci. czy poprstu bezposrednio połaczam ja do Motki, bo na allegoo widizałem jakies konektory do e398 za ok 15zł...jak to jest???

myslicie ze taka antena pomoze mi?

jakim kablem jest ona poprowadzona??? bo ja potrzebuje kablel o 15-20metrów. Ale to chyba nie bedzie przeszkadzac bo limit jest do Ok 50m.
    A W strandardzie 10m, a ja musze przedłuzyc:(
    Lukasz_Fabio
    Level 11  
    WITAM!

Interesuje mnie ten sam temat co Ciebie ale wiem co nieco na ten temat.

Ja kupiłem sobie również antenę zewnętrzna GSM ale podobną do samochodowej z magnesem u spodu za około 40 zł normalnie w sklepie.

W standardzie jest 3 metry wiec dokupiłem jeszcze dziesięć za 30 zł. Uczepiłem na dachu i jest o trochę lepiej. W "erze" mam zawsze dwie kreski na aparacie tylko idea i plus gorzej. Chociarz to dziwne. W zależności od aparatu też dana sieć inaczej reaguje.
    Testowałem trzy Sony Ericssony. T610 , T630 i K300i . Najlepszy był K300i bo każda siec miała zawsze po dwie kreski. Natomiast Idea i plus w T610 i T630 trochę gubi i nie jest dobrze.

Pytałeś o konektory.
    Do każdego aparatu jest potrzebny konektor antenowy za te około 15 zł. To jest taki ostatni krótki kabelek z odpowiednia końcówką.
    Nie każde telefony maja wejście anteny zewnetrznej dlatego trzeba uwazać.
    Przedłużyć kabel zawsze mozesz dokupujac przedłużacz tak jak ja.

Czyli jeżeli bedziesz brał z allegro antene to z wszystkim trochę Ciebie wyniesie. Antena ok 90zł + konektor 15zł + przedłużacz może około 25 - 30 zł.
    Ale jak nie masz zasiegu to warto.(tylko wkurw..... ją najgorzej te końcówki w telefonach. Bo prawie niegdy sie to dobrze nie trzyma i ja zakładam zawsze zwykła gumkę do włosów żeby dobrze trzymała (co za profesjonalizm co nie .... he he he))

Podając te linki anten w allegro podsunełeś mi ciekawy pomysł.

Posiadam teraz SE T630 i chcem zakupić licencje GPRS w Idei żebym miał bezprzewodowy internet łacząc tel. z kompem ale zasieg za słaby bo T630 słabo zbiera z tej mojej anteny "idee".

W ciągu paru dni przeprowadzę test.
    Rozetnę tą antenę i zmienie końcówkę i podłacze do starej aluminiowej anteny z masztem (mam trochę takiego złomu) - no takiej TV. Wywale to na dach i zobaczymy. Wiem gdzie jest antena nadawcza wiec ustawie w tamtym kierunku.

Ciekawe co z tego wyjdzie. Może akurat zbierze mi o tą kreskę lub dwie więcej i będę very Happy.

Tylko wyprubuje na starym telefonie Siemens C35i bo nie wiem czy nie może coś wysiąść czasem a szkoda nowego T630.

Możesz poczekać z tydzień jak Ci sie nie pali to zdąże raczej wypróbować.
    Po co płacić 90 zł, jeżeli mi sie uda to można zaoszczedzic.
    Korzystam z internetu u SZWAGRA, wiec zawsze szybko nie odpisze.

Ale sie napisałem.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA.:D
    MK-Mateusz
    Level 11  
    ok...dzieki za wyczerpujaca wypodziedz:)

juz wiem co mam kupic;)
    ...ale narazie sie z tym wstryzmam:)

zoabczymy jak wyjdzie twój test...
    ftb
    Level 35  
    panowie podstawowa sprawa..te anteny z allegro są kierunkowe i maja dość duży zysk a ta na magnes zysk o wiele mniejszy lub żaden.Przy tej samej sile sygnału (niech będa te kreski) kierunkowa antena zawsze powinna zapewnic lepsze połaczenie(dla nieruchomego punktu) bo w znacznej mierze odpadają zakłócenia z boku.I jeszcze jedno b.ważne;jakość i długość kabla.Trzeba obliczyć(łatwo jak znasz tłumienie kabla) ile straci sie na kablu lub przynajmniej dobrac doswiadczalnie .H155 to nie zły kabel na pasmo GSM ale dość sztywny i gruby-coś za coś

ftb
    Lukasz_Fabio
    Level 11  
    WITAM PONOWNIE!
    Byłem na małych wakacjach dlatego nieodpisywałem.

Jednak nie udało mi sie własnoręcznie skonstruowac anteny zewnętrnej.
    Zakupiłem tą kierunkową 14 db na allegro i trzymajac w reku na podwórku mam juz trzy kreski a miałem ledwo co jedną.
    Jednak to działa.
    Teraz uczepie ja na dachu i powinno byćoki.

POZDRAWIAM!