Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 3031/1 - Dobór rezonatora kwarcowego

MK-Proinstal 31 Dec 2017 21:10 999 4
 • #1
  MK-Proinstal
  Level 10  
  Witam

  Planuję wykorzystać Radmora 3031/1 do nasłuchu na częstotliwości 158,100MHz i w związku z tym muszę w nim zamontować odpowiedni kwarc. Według obliczeń wykonanych zgodnie ze wzorem z instrukcji serwisowej tego radiotelefonu potrzebny mi jest rezonator kwarcowy 36,8500MHz. Niestety nie umiem takiego nigdzie znaleźć. Trafiłem na pewnym portalu aukcyjnym rezonator na częstotliwość 36,8000MHz i chciałem zapytać czy mogę taki zastosować korygując częstotliwość cewką połączoną szeregowo z kwarcem w generatorze 3011-2100 ?? Niestety w instrukcji nie znalazłem informacji w jakim zakresie można dostroić częstotliwość rezonatora dlatego prosiłbym o pomoc w tej sprawie kogoś znającego ten sprzęt.

  Pozdrawiam i życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego roku :)
  Michał
 • Helpful post
  #2
  angro
  Level 12  
  Niestety nie da rady, zbyt duża różnica częstotliwości. Przy strojeniu cewką generator zerwie drgania

  HNY 2018
 • #3
  MK-Proinstal
  Level 10  
  Witam

  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze tylko jedno pytanie : Czy ktoś z Was zamawiał może rezonatory w Firmie OMIG ?? Będę tam zamawiał potrzebny kwarc i chciałbym orientacyjnie wiedzieć ile to może kosztować ??
 • Helpful post
  #4
  AdamC
  Level 27  
  Jeżeli w Omigu ostał się kwarc z już historycznej produkcji to może kupisz, jeżeli na zamówienie to w tej cenie Baofenga kupisz i jeszcze zostanie.
  Szybciej i taniej wbudować prostą syntezę.

  Trzeba szukać rezonatora na portalach aukcyjnych i liczyć na szczęście.
 • #5
  MK-Proinstal
  Level 10  
  Baofenga właśnie zamierzam kupić razem z pozwoleniem radiowym z pewnej firmy której nazwy nie wiem czy mogę tu wymienić z powodu kryptoreklamy :) Natomiast Radmor ma służyć tylko do nasłuchu tej częstotliwości ponieważ mam sentyment do takich sprzętów i chciałbym go wykorzystać. Koszty w tym przypadku to sprawa drugorzędna :)

  Pozdrawiam,
  Michał