Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HR2450 - Zatrzaśnięte wiertło i przełącznik

31 Gru 2017 22:03 774 4
 • Poziom 11  
  W dniu dzisiejszym dopadło mnie kilka sylwestrowych chochlików i jeden z nich dotyczy mojej młotowiertarki Makity HR2450. Sprzęt spisywał mi się bardzo dobrze do czasu aż nie wsadziłem felernej otwornicy do betonu i jej zatrzaśnięciu podczas pracy w tulei. :/ Doczytałem na forum że można próbować ją wybić ale niestety otwornica rozsypała się na części i część została w wiertarce. :/ Rozebrałem więc wiertarkę, znalazłem potrzebną część i złożyłem. Niestety zauważyłem że po złożeniu nie byłem w stanie przestawić trybu wiercenie z młota na młotowiertarkę czy samo wiercenie.

  1) Czy pomimo złamania mocowania otwornicy jest szansa ją uratować?
  2) Co zrobiłem źle przy składaniu czy rozbieraniu że nie jestem w stanie przełączyć pomiędzy trybami pracy?
 • Poziom 11  
  Ten filmik akurat do 2470, w 2450 trochę inaczej to wychodzi ale znalazłem u tego gościa też filmik do mojej: https://www.youtube.com/watch?v=b00qJuNgOOI

  Próbowałem też wybić siedzące tam wiertło przez otwór w którym siedzi kulka blokująca i część wyszła ale skończył mi się materiał w który mógłbym uderzać.
  Czy jest jakieś super turbo wiertło którym przez otwór kulki nawiercę zablokowany fragment otwornicy?
 • Poziom 8  
  Najlepiej jest rozmontować elementy które są wewnątrz uchwytu narzędzia. Wtedy łatwo jest wybić resztki ułamanego wiertła czy innego narzędzia, Zabezpieczone są pierścieniem sprężystym który się wyjmuje przez dwa okrągłe otwory z boku uchwytu narzędzia.
  Załączę link do strony z rysunkiem może będzie pomocny
  https://www.makita.pl/czesci-zamienne.html?model=HR2450&svalue_tool=hr2450#