Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica TL1043 - po przeładowaniu pralki nie wiruje.

01 Sty 2018 18:20 1167 8
 • Poziom 9  
  Problem nastąpił po przeładowaniu pralki. Automat po przejściu czwartego programu doszedł do funkcji wirowanie, ale nie zdołał tego zrobić. Spowodowało to wyrzucenie bezpiecznika 16A w skrzynce z bezpiecznikami.
  Po wyjęciu części mokrego prania i ponownym uruchomieniu pobiera wodę, ale nie rusza silnik. Programator przeskakuje po dłuższej (słychać dziwne tykanie) chwili, ale w żadnej pozycji nie rusza silnik, nie spuszcza też wody. Rozebrałem pralkę bo myślałem, że spadł pasek ale był na swoim miejscu.
  Sprawdziłem moduł ale wygląda na to, że oporniki nie przegrzały się. Potem wyjąłem silnik, z którego nie wyczuwa się niepokojących zapachów, szczotki wyglądają dobrze. Myślę,że winę ponosi programator, ale proszę kolegów o opinię.

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Poprawiłem tytuł oraz pisownię postu (brak spacji po znakach przestankowych oraz przed nawiasem - tylko jedna była na właściwym miejscu). https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13, p.3.1.15.

 • Poziom 30  
  Czy szczotki z silnika wyciągnąłeś i sprawdziłeś ich długość , jeżeli tak to podaj ją.
 • Specjalista AGD
  Pokrywę blokuje?
 • Poziom 9  
  Szczotek nie wyciągałem bo nie widziałem takiej potrzeby,dotykają komutatora.
  Blokada jest sprawna.
 • Poziom 9  
  Mogę to jeszcze sprawdzić ale podejrzewam programator. Skoro nie mógł przeskoczyć pod obciążeniem na wirowanie to się zepsuł.
 • Poziom 30  
  Kolego bez urazy, programator nie wyrzuca bezpiecznika 16A. Skończyły się szczotki, spalił wirnik silnika i bum- moim skromnym zdaniem.To, że szczotki dotykają komutatora nie oznacza, że są OK zresztą wyżej Ci o tym napisano. Niestety trzeba wyjąć silnik i sprawdzić te szczotki . Przy tej okazji proponuję również jednocześnie przemierzyć wirnik silnika, sprawdzić cewkę tacho i magnes.
 • Poziom 9  
  Sprawdzałem silnik na krótko nie dawał oznak życia.Kupiłem nową pralkę bo stwierdziłem, że za chwilę padnie
  inny element i naprawom nie będzie końca.Temat do zamknięcia.
 • Specjalista AGD
  Tak to zamiast kupić szczotki za 30zł wymienić i było by po problemie wydałeś kilkaset złotych więcej, ale to twoja ekonomia i twoja kasa zamknij tylko temat.