Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSI

01 Sty 2018 20:11 4989 23
  • Poziom 3  
    Witam.
    Szukając jakiegoś zestawu do monitoringu domu (ok 25arów) natrafiłem na zestawy z chin.
    Znalazłem coś takiego:

Zestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSIZestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSIZestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSI
    Cena +/- 620zł

Zestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSIZestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSIZestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSI
    Cena ok 800zl. Kamey WIFI.

Czy miał ktoś styczność z takimi bądź podobnymi Chińskimi zestawami monitoringu?
    Jestem świadom że nie będzie tam pewnie takiej jakości jak w jakimś znanym firmowym zestawie o podobnych parametrach ale z drugiej strony kosztuje połowe jak nie 1/3 jakiegoś markowego zestawu.
    Czy taki zestaw sprawdzi się do podglądu przez internet?
    Moi rodzice pracują nie daleko domu tak więc w razie czego mogą dojechać i zobaczyć co sie dzieje - grunt żeby był jakiś podgląd + ewentualna możliwość alarmu w razie detekcji przez internet.
    Działka:
    Zestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSI
  • Pomocny post

Poziom 23  
    barteq89m napisał:
    Na plus brak kabli i szybszy montaż

pamiętaj o zasilaniu kamery :) ze słońca nie bierze prądu :D. Zasięg wifi też weź pod uwagę.
    barteq89m napisał:
    Czy miał ktoś styczność z takimi bądź podobnymi Chińskimi zestawami monitoringu?
    Jestem świadom że nie będzie tam pewnie takiej jakości jak w jakimś znanym firmowym zestawie o podobnych parametrach ale z drugiej strony kosztuje połowe jak nie 1/3 jakiegoś markowego zestawu.

Tak. Jeżeli chodzi o dzień to jest to wystarczające.
    barteq89m napisał:

Tak. Dopóki chińczyk nie wyłączy np. usługi chmury(jak będzie ci potrzebna) bądź aplikacja do podglądu po prostu przestanie działąć.
    barteq89m napisał:
    ewentualna możliwość alarmu w razie detekcji przez internet.

taki system monitoringu do tego nie służy. Jak chcesz mieć taką funkcjonalność, załóż alarm z czujnikami zewnętrznymi.

z tego co podałeś to zestaw nr 2 odbiega rozdzielczością od zestawu 1 i 3. Dysk raczej kup na miejscu w Polsce. Kable z zestawu raczej ci się nie przydadzą.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź.
    Ze edytowałem posta i zmieniłem drugi zestaw na zestaw z podobnymi danymi do zestawu 1 i 3.

Cytat:
    pamiętaj o zasilaniu kamery ze słońca nie bierze prądu . Zasięg wifi też weź pod uwagę.

No źle sie wyraziłem - naturalnie kamera bez prądu nie będzie działać ale z prądem nie będzie takiego problemu jak z ciągnięciem przez cały podwórek/ściany kabla od rejestratora.
    Co do wifi to orientujesz sie jaki może być zasięg? I czy w razie czego mógłbym go zwiększyć jakąs anteną urządzeniem?

michualex napisał:

Tak. Jeżeli chodzi o dzień to jest to wystarczające.

No w nocy rodzice są przeważnie w domu więc bardziej chodzi o dzień
    Do tego w nocy mamy dwie lampy halogenowe z czujką ruchu.

michualex napisał:

Tak. Dopóki chińczyk nie wyłączy np. usługi chmury(jak będzie ci potrzebna) bądź aplikacja do podglądu po prostu przestanie działąć.

A czy bez funkcji chmury nie będe mieć podglądu w internecie? Bądź w razie czego moge wykupić sobie na jakieś zewnetrzenej stronie coś takiego ?
    Co do aplikacji jak przestanie działać to już na to chyba nic sie nie poradzi ;/ Ale z tego co widzę ta "firma" ma już dużo pozytywnych kometarzy i wielu klientów więć mam nadzieje że szybko nie zamknie interesu.

michualex napisał:
    ewentualna możliwość alarmu w razie detekcji przez internet.

taki system monitoringu do tego nie służy. Jak chcesz mieć taką funkcjonalność, załóż alarm z czujnikami zewnętrznymi.

No ale alarm nie da mi podglądu a chce mieć także podgląd na mieszkanie w razie jakiegoś alarmu żeby nie potrzebie nie stresować rodziców.

Dodano po 12 [godziny] 11 [minuty]:

Przeglądając jeszcze oferty polskich portali aukcyjnych trafiłem na coś takiego:

Rejestrator TurboHD THD0401 4ch + kamery TurboHD DVS-TA2036T-IR 2MP
    Cena 850zł w tym dysk 1TB

Rejestrator TurboHD + AHD DVS-THD0401L + kamery TurboHD HQ-TA2036T-4-IR40 2MP
    Cena 1100zł w tym dysk 1TB

Co myślicie o tych zestawach? Będzie on lepszy/gorszy od zestawów h.view? Czy te wszystkie "chińskie" tanie zestawy (czy to turbo, h.view itp ) nie różnią się zbyt wiele?
  • Poziom 23  
    Witam, podępne się pod temat, czy ktoś jest w stanie wrzucić, udastepnic plik video z nagraniem z takiego zestawu? Może być 960P lub 1080N. Wiadomo że rozdzielczość to nie wszystko, ciekawe jak z bitrate tych sprzętów, jest opisane 20Mb/s na wszystkie 4 kanały, rewelacji to nie wróży...

• Poziom 23  
    procsa napisał:
    ciekawe jak z bitrate tych sprzętów, jest opisane 20Mb/s na wszystkie 4 kanały, rewelacji to nie wróży...

co ci daje paramert bitrejtu? 4mb na kanał w 1080p w zupełności wystarczy.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Na rejestratorach Hikvisiona średnio na kamerę 4Mpx przypada 6Mbps. Wszystko zależy jakiej rozdzielczości kamera będzie zastosowana.
  • Poziom 5  
    Elo podepnę ,się pod temat jak sprawują się takie rejestratory właśnie tej firmy H.VIEW jestem ciekaw?
    Szukam coś pod 4 te kamery 2MP HD 1920x1080 P AHD Link Może ktoś się wypowie co posiada H.VIEW lub jakieś inne chińczyki?
  • Poziom 20  
    Uzupełnijcie Koledzy profile o nazwy miejscowości /ew. region Polski.
    Może komuś z Waszej okolicy działającemu w branży uda się złożyć ciekawą ofertę. Kwota 650+ za rejestrator i 4 kamery jest do osiągnięcia, z fachowym doradztwem i gwarancją na sprzęt.
    Osobiście : 620zł za "kota w worku" bym nie zapłacił.
  • Poziom 2  
    Mam taki zestaw Zestaw monitoringu z Chin np H.View/ZOSI Działa bez zarzutu już ponad dwa lata.
  • Poziom 2  
    Posiadam i używam od ponad pół roku zestaw monitoringu Zosi z aliexpress i jestem zadowolony, przez internet lekkie opóźnienie, ale bardzo małe i obraz gorszy, ale na monitorze przy sterce wszystko płynnie i przejzyscie a chmura jak przestanie dzialac kiedys to sie sterke wymieni, a kamerki te same no co kto woli i co na kogo stać
    Daniel8809 napisał:
    przez internet lekkie opóźnienie, ale bardzo małe i obraz gorszy
    - praktycznie zawsze masz lekkie opóźnienie spowodowane przesyłaniem danych. A obraz gorszy, bo po pierwsze odtwarzane zapewne domyślnie z podstrumienia, a po drugie to tylko podgląd, więc nagrywa w lepszej jakości na dysk - to służy głównie tylko do podglądu na szybko.
  • Poziom 2  
    Nie jestem fachowcem jak może Pan w tych sprawach ale mi ten monitoring wystarcza narazie, już 2 sytuacje miałem gdy pomógł. Mam 5 kamer i zamierzam rozbudować do 8 tak jak sterka pozwala, mysle co dalej jak będę chcial większą ilość kamer

• Poziom 43  
    Daniel8809 napisał:
    Mam 5 kamer i zamierzam rozbudować do 8 tak jak sterka pozwala, mysle co dalej jak będę chcial większą ilość kamer

Wyrzucić praktycznie wszystko i zainwestować w nowy zestaw.
  • Poziom 3  
    Kupiłem zestaw h view 1080hp z kamerami 2MP jednak po podłączeniu kablem hdmi do TV wyswietla "obraz poza zakresem". Czy jest możiwe aby wyjście HDMI w rejestratorze nie było aktywne? Czy bardziej to wina nie obsługiwanej rozdzielczości? Nie mam niestety na miejscu monitora żeby spróbować z kablem VGA. Probowałem podłączyć rejestrator do internetu i spróbwać zmienić ustawienia na aplikacji w telefonie ale mam problem żeby dodać do urządzenie do aplikacji.
    Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść ? Czy jedyna opcja to załatwić monitor?
    Pozdrawiam

• Poziom 43  
    barteq89m napisał:
    Czy bardziej to wina nie obsługiwanej rozdzielczości?

Tak - w telewizorze. Załatw monitor lub podłącz do innego tv i zmniejsz rozdzielczość wyświetlanego obrazu.

• Poziom 23  
    barteq89m napisał:
    Kupiłem zestaw h view 1080hp z kamerami 2MP jednak po podłączeniu kablem hdmi do TV wyswietla "obraz poza zakresem".

No i zaczynają się pierwsze problemy z firmami krzak :) Czekam na rozwój sytuacji i kolejne posty.

• Poziom 43  
    michualex napisał:
    No i zaczynają się pierwsze problemy z firmami krzak :) Czekam na rozwój sytuacji i kolejne posty.

Nie tylko Ty - po co płacić za sprzęt w Polsce u kogoś sprawdzonego jak za pół ceny można kupić u skośnych braci a później pytać na Forum? Jestem Ciekaw czy Autor i jemu podobni zadali sobie choć minimum trudu i napisali do sprzedawcy? Że bariera językowa? Są tłumacze.
  • Poziom 23  
    michualex napisał:
    barteq89m napisał:
    Kupiłem zestaw h view 1080hp z kamerami 2MP jednak po podłączeniu kablem hdmi do TV wyswietla "obraz poza zakresem".

Heh śmieszą mnie takie wpisy... ten problem co kolega opisał jest problemem standardowym i nie ważne czy sprzęt firmy "sony" czy "xyz" z alli, tutaj kłania się obsługa sprzętu i interpretowanie wyświetlanych komunikatów przez sprzęt... ale najlepiej pośmiać się i oczernić tańszy sprzęt, a ten sam sprzęt kupują nasi Janusze biznesu, zmieniają obudowę, bądź samą nazwę i sprzedają 5 razy drożej pod "markową" nazwą...
    procsa napisał:
    ten problem co kolega opisał jest problemem standardowym i nie ważne czy sprzęt firmy "sony" czy "xyz" z alli, tutaj kłania się obsługa sprzętu i interpretowanie wyświetlanych komunikatów przez sprzęt

To nie jest standardowy problem, ponieważ nigdy nie miałem takiej sytuacji przy pierwszym uruchomieniu sprzętu. Jak już się zdarzało to przy zmianie monitorów - co było dla mnie do zrozumienia...

• Poziom 23  
    procsa napisał:
    michualex napisał:
    barteq89m napisał:

Heh śmieszą mnie takie wpisy... ten problem co kolega opisał jest problemem standardowym i nie ważne czy sprzęt firmy "sony" czy "xyz" z alli, tutaj kłania się obsługa sprzętu i interpretowanie wyświetlanych komunikatów przez sprzęt... ale najlepiej pośmiać się i oczernić tańszy sprzęt, a ten sam sprzęt kupują nasi Janusze biznesu, zmieniają obudowę, bądź samą nazwę i sprzedają 5 razy drożej pod "markową" nazwą...

Każdy rejestrator który uruchamiałem nigdy nie startował z rozdzielczością HD. A ten pewnie się w takiej uruchamia.
  • Poziom 23  
    Przy połączeniu HDMI nie uruchamia się w rozdzielczości HD ? hmm no ciekawe bo jak już to przez VGA tak się dzieje.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Osobiście użytkuję system ZOSI z kamerami 1080p od grudnia 2018. Służy do orientowania się co się dzieje w obrębie mojej firmy i placu, który współdzielę z kilkoma innymi firmami. Cztery kamery na zewnątrz, trzy wewnątrz. Co na tą chwilę jestem w stanie powiedzieć:

- Jakość nagrań uważam za dobrą

- Mnóstwo opcji uruchamiania przeróżnych wyjść, wysyłania emaila itp w zależności od wykrycia ruchu w określonej kamerze, określonym polu kamery, nie korzystałem jeszcze z tej funkcji ale niebawem dla zabawy i własnej satysfakcji to zrobię i poinformuję.

- Detekcja ruchu (MD - move detection), powiedzmy 4 na 5 punktów. Można ustawić obszar detekcji, którego to system w miarę się trzyma. Jestem w stanie wyłączyć ulicę daleko w rogu w tle, która mnie nie interesuje. Ustawienie czułości jest mylne, jedynka oznacza superczułość, ósemka bardzo słabą czułość. Na ustawieniu czułości ok 6-8 nie wykrywa mi małych zwierząt, np. kotów.
    W przypadku wiatru, naprawdę silnego, takiego, który się zdarza raz na pół roku w połączeniu z pędzącymi chmurami zasłaniającymi i odsłaniającymi słońce powoduje włączanie detekcji ruchu. Sytuacja jednak sporadyczna.
    Czasami pojawia się owszem jakieś zakłócenie ruchu, nie wiadomo skąd, nie jest to jednak szczególny problem.

- Szybkość obsługi. Po kilku dniach przeglądając co się nagrało poustawiałem obszary i czułości, w sumie po dwóch tygodniach dopracowałem obszary i czułości. Największe problemy nie do wyeliminowania: latarnia okresowo wyłączająca się i włączająca. Woda lejąca się przed kamerą z dachu podczas deszczu, to drugie zostało wyeliminowane relokacją kamery i daszkiem. Zatem korzystając z przyspieszenia 16krotnego widzę co się z grubsza działo poprzedniego dnia lub nocy czy tam całej doby, czas jaki na to poświęcam to mniej niż 5 minut dziennie.

- Czy spełnia swoją fukcję. W moim wypadku tak. Eliminacja nielegalnego i złośliwego korzystania z moich śmietników przez sąsiadów. Po wykryciu jednego i wystawieniu mu rachunku problem przestał istnieć. Wszyscy z sąsiadów wiedzą, że system działa, większość się cieszy. Koniec z niestosownym zachowaniem, koniec z zapominaniem zamykania bramy przez ostatniego opuszczającego teren i z paroma innymi dręczącymi mnie problemami w kwestii naszego bezpieczeństwa.

- Dostęp przez internet. O aplikacji producenta można raczej zapomnieć. Pracuję nad tym teraz i dam znać jak to w końcu uruchomię a zamierzam to zrobić zaraz. Pamiętajcie, że Chiny mają odcięty w większości dostęp za granicę. Przynajmniej na tyle ile mam relację osób, które tam były na przełomie 2018/19. Coś co działa u Chińczyka, niekoniecznie musi u nas działać, zwłaszcza jeśli serwer jest w Chinach.

- Czy się opłacało? Mi się opłacało bo jestem w stanie zrobić wszystko sam i systemu używam za granicą gdzie cena za taką profesjonalną usługę na markowym sprzęcie byłaby horrendalna ale wiedzcie, że pochłania to ogromną ilość czasu montaż, konfiguracja. Niby wszystko proste a jednak zajmuje wiele czasu. Jak nie czujesz się mocny w tematach technicznych, rozważ zlecenie tego profesjonalistom, zwłaszcza jeśli to wydatek firmowy wrzucany w koszta.
  • Moderator Zabezpieczeń
    Bardzo zgrabne podsumowanie, za które dziękuję. Do dobrze że są użytkownicy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą czy doświadczeniem. Ma za to kolega ode mnie " pomoga"
    Tego co napiszę poniżej proszę nie traktować jako ataku, a jedynie próbę uzupełnienia, doprecyzowania pewnych kwestii.
    1.
    irokezio napisał:
    Jakość nagrań uważam za dobrą
    Pytanie czy kolega ma porównanie, zwracał uwagę na szczegóły, Większość nagrań "z grubsza" wygląda nieźle, do czasu gdy nie chcemy przyjrzeć się szczegółom. Pytanie czy ten rejestrator zapisuje w 2MPx. Kolejna sprawa to h264. Świat już dawno poszedł dalej ;)

irokezio napisał:
    Mnóstwo opcji uruchamiania przeróżnych wyjść, wysyłania emaila itp w zależności od wykrycia ruchu w określonej kamerze, określonym polu kamery, nie korzystałem jeszcze z tej funkcji ale niebawem dla zabawy i własnej satysfakcji to zrobię i poinformuję.

2. Takie opcje posiada większość rejestratorów. Podstawowa funkcjonalność to reakcja na wykrycie ruchu i uszkodzenie dysku. Te lepsze potrafią też rozpocząć odpowiednią akcję ( zapis do chmury, mejl z załączonymi zdjęciami, uruchomienie wyjścia) w takich przypadkach jak: utrata sygnału wideo, zasłonięcie/ przestawienie kamery, nieudana próba zalogowania się, utrata sieci itp. Pozostaje jeszcze kwestia jak te funkcje działają....
    Pisze kolega o wyjściach.... W markowych sprzętach w takowe wyposażone raczej droższe modele. W specyfikacji nie znalazłem wzmianki na temat takowych. Może to kolega potwierdzić?
    irokezio napisał:
    Detekcja ruchu (MD - move detection), powiedzmy 4 na 5 punktów
    Z detekcją ruchu w monitoringu to śliska sprawa.. Przy dość przyciętej czułości może się zdarzyć, że system nie wychwyci ruchu obiektu który nie wyróżnia się zbytnio od tła. Wszystko zależy co obserwujemy i w jakich warunkach i czemu nasz monitoring ma służyć. I tu dochodzimy do kolejnego punktu...
    irokezio napisał:
    Czy spełnia swoją fukcję
    Do celów jakie kolega opisał, podejrzewam że jest wystarczający. Gdyby miał stanowić element zabezpieczenia obiektu przed włamaniem, służyć do identyfikacji osób nam nie znanych- było by gorzej. Ale przecież właśnie o to chodzi, by dobrać sprzęt do swoich potrzeb, co koledze się niewątpliwie udało.

irokezio napisał:
    Dostęp przez internet. O aplikacji producenta można raczej zapomnieć
    To słaby punkt wszystkich tanich no name rozwiązań. Nie tylko tego.....

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Na działce zainstalowałem dwie kamery Dahua, jedna full HD (SD22204T-GN-W) i drugą zwykłą o nieco większej rozdzielczości (1320). Obie pracuję do -20 stopni. Dwie dlatego aby pilnowały siebie nawzajem. Korzystam z aplikacji GDMS na komórkę i na komputerze. Zdalnie mogę ustawiać wszystkie parametry kamer. Każda ma włożoną kartę pamięci i nagrywa na nią w kółko. Może nagrywać także 5 sekund przed alarmem i 5 minut po alarmie. Alarm wywoływany jest poprzez detekcję ruchu w wybranych obszarach. Powiadomienia dostaję mailem i w aplikacji Androida. Zainstalowałem oczywiście router i miesięcznie doładowuję za 9 zł i dostaję 9 G. Zużywam około 1 G reszta gromadzi się na koncie na wakacje.
    W celu kontroli pracy kamer zainstalowałem także Gsm2000 i dzięki temu mam powiadomienia o braku zasilania, jego powrocie, wyczerpaniu akumulatora itp. Mogę także wyzerować kamery w razie kłopotów. Rozważam podpięcie do monitoringu, poprzez który mógłbym wywołać alarm.
    Miałem obawy co do zachowania routera w mrozy (domek drewniany) dlatego zainstalowałem podgrzewacz routera (od lusterka samochodowego) i prosty termostat a router przykryłem materiałem. Termostat włącza w zależności od warunków podgrzewacz lub wiatrak. Aby sprawdzić jak to działa poprzez GSM2000 dostaję informację o załączeniu termostatu. Tej zimy ani razu nie włączyło się podgrzewanie (spadek temperatury routera do 5 stopni). W kwietniu w ciepłe dni włączał się wiatrak (temperatura powyżej 30 stopni)