Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5fl system ABS i ESP oraz ładowanie

01 Sty 2018 21:48 561 11
  • Poziom 8  
    Witam opiszę wam swój przypadek. Jadę sobie moim passatem i zaświeciły się kontrolki ESP i ABS , zwolniłem i po chwili słyszę łup i czuję uderzenie w prawej koło . Ale toczę się dalej. I pierwsze pytanie / co to może być i dlaczego tak się stało. ?? Ciąg dalszy problemu , jadę dalej no i świeci ładowanie. Samochód chodzi w trybie awaryjnym . Zatrzymałem się na parkingu i ładowanie zgasło. Zgasilem go odpaliłem i ok jadę dalej włączone radio ogrzewanie i gdy wrzucę długie światła to zaświeca się kontrolka ABS ESP . Gdy je zgasze to jest ok. Dodam że dzieje się to tylko podczas jazdy . Na postoju wszystko jest ok. Drugie pytanie czy to wina alternatora??
  • Poziom 28  
    Witaj
    macin0007 napisał:
    Drugie pytanie czy to wina alternatora??

Sprawdzałeś ładowanie?.
  • Poziom 8  
    Tak no i jest ale problem pokazuje się tylko podczas jazdy przy pełnym obciążeniu V
  • Moderator - Komputery Serwis
    moto-kord napisał:
    Sprawdzałeś ładowanie?.

macin0007 napisał:
    Tak no i jest

Gdzie sprawdzałeś ładowanie? Bezpośrednio na alternatorze, czy na klemach?
    Ile wynosi bez obciążenia a ile z pełnym obciążeniem?
  • Poziom 8  
    Ladowanie na alternatorze bez obciazenia wynosilo 12.99v przyczyna : regulator napiecia. Przyczunilo sie to d spadku napiecia na esp i abs. Dlatego tez kontrolki sie swiecily. Nie znam tylko przyczyny uderzenia w kolo.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz mam problem z wypadaniem zaplonu na 4 cylindrze pompki sprawdzone , instalacja tez lecz przyczyna nie zdiagnozowana. Silnik kuleje na wolnych obrotach
  • Poziom 28  
    macin0007 napisał:
    Teraz mam problem z wypadaniem zaplonu na 4 cylindrze pompki sprawdzone , instalacja tez lecz przyczyna nie zdiagnozowana. Silnik kuleje na wolnych obrotach

Robiłeś diagnostykę komputerową,masz kod błędu ?
    Podaj kod silnika.
  • Poziom 8  
    Tak. Kodu nie mam ale wyszedl komunikat wypadanie zaplonu ma 4 cylindrze. przy trzymaniu go np. Na 2500ys. Obr. Chodzi dobrze a na jalowych kuleje

Dodano po 40 [sekundy]:

Silnik to avf
  • Poziom 28  
    macin0007 napisał:
    pompki sprawdzone

Jak sprawdzałeś pompowtryski,wałek sprawdzony?.
  • Poziom 8  
    Znajomy m podlaczał komputer i sprawdzal wtryski , mowi ze sa ok, walka nie sprawdzalem. Myslisz ze wytarty ?
  • Poziom 28  
    macin0007 napisał:
    Myslisz ze wytarty

Musisz sprawdzić skoro:
    macin0007 napisał:
    pompki sprawdzone

macin0007 napisał:
    instalacja tez

Sprawdź jeszcze ciśnienie sprężania.
  • Poziom 8  
    sprawdze ale dopiero po złozeniu auta . wymiana rorzadu itd. miedzy czasie wymieniłem uszczelnienia na wtryskach i zamieniłem miejscami , zobaczymy czy na innym wyskoczy błąd , moze to wina tych uszczelek , były bardzo zjechane .
  • Poziom 8  
    Witam. po wymianie uszczelek na pompkach problem ustał. a te uderzenia w koło to prawdopodobnie blokowanie skrzyni (automatu) , z przyczyn braku napięcia ... Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi .