Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE2048FPL/WLM40 - przypuszczalana wada układu 9000590711 melecs

szynamon 01 Sty 2018 22:34 246 0
  • #1 01 Sty 2018 22:34
    szynamon
    Poziom 11  

Bosch WAE2048FPL/WLM40 - przypuszczalana wada układu 9000590711 melecs

Witam serdecznie,
    Żoneczka robiła pranko i nagle zaczęła się denerwować (co jest rzadkością). Mamy dziwny problem z pralką. Pralka po włączeniu jakiegokolwiek programu pokrętłem jako pierwsze wyświetla:
    1h i tak przez jakieś 10 sec odlicza: 1h>2h>3h...... aż do 24, a na 24 koniec i nic nie można włączyć w tym czasie. Nic się nie daje włączyć, start nie chodził ani żaden inny guziczek. Postanowiłem" zajrzeć pod maskę". Odkręciłem przedni panel przedni pralki i znalazłem ciekawy układ z kilkoma sprężynkami (9000590711 Melecs w pliku układ). Wyczyściłem na wszelki suszarką przesuszyłem (bo działa w prace może coś zaparowało?). Styki przeczyściłem, bo może coś nie łączy albo co? Cały układ znowu zamontowałem, ale nie działa jak powinien.

Wcześniej nic nie chodziło, a teraz jak się przytrzyma wirowanie i włączy pokrętłem to włączają się programy (choć raz na 4 x, ale zawsze). Klawisze na zielono działają normalnie, ale na żółto w ogóle nie działają. Przypuszczam i podkreślam, że to tylko przypuszczenie, iż guziki zaznaczone na żółto cały czas są wciśnięte (włączone w jakiś sposób).

Chciałem zapytać czy nie da się w jakiś sposób naprawić tych sprężynek? Choć nie wiem nawet na jakiej zasadzie działa taki przycisk? Kiedyś guzik to miał jakiś trigerek, który się przełączało jak w "mini gniazdku", a tu jakiś czujnik? Jak to naprawić? Może się coś odlutowało albo co? Układ nie wygląda w żadnym względzie na uszkodzony 3 sprężynki dotykają plastikowej maskownicy panelu dotykowego w miejscu 3 przycisków na panelu parali wirowanie i wszystkie wyższe. Proszę o poradę co robić.

PS.
    Po wciśnięciu i trzymaniu wirowania i przekręceniu gałki programów pralki włącza programy normalnie (wszystko działa, ale oprócz tych 3 guzików)
    Pralka pierze. Będę wdzięczny za poradę.
    Poprawiłem TONI_2003

0 0