Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reaktywacja firmy DIORA i wprowadzenie pierwszego produktu

Slawek_Kas 11 Cze 2006 21:15 177372 909
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
    kaem
    Poziom 26  
    Ważne, że znak firmowy jest w odpowiednich (mam taką nadzieję) rękach. Ale może też stać się tak, jak z Pewexem (obecnie supermarkety we Włoszech). Ciekawe czy prawo dopuszcza np. produkcję spodni i staników pod zakupionym znakiem nieistniejącego producenta elektroniki? Oj, żebyśmy się nie zdziwili :-(
    Poza tym chyba już ktoś za granicą też zauważył, że słowo "Diora" można wziąć z anagramu słowa "Radio":

Reaktywacja firmy DIORA i wprowadzenie pierwszego produktu

No i pytanie co na to Diora Świdnica? A istnieją jeszcze w ogóle?

Co do tuningowania, to kłania się produkcja skal na 87,5-108 MHz do starego sprzętu Diory (oczywiście tam gdzie jest to możliwe konstrukcyjnie i gdzie skala jest łatwo wyjmowalną częścią). Tylko czy uda się zachować oryginalną dobrą jakość i dokładność nowych skal, skoro stare maszyny i matryce do tego celu już nie istnieją?
    Oczywiście właściciel przestrojonego sprzętu musi się liczyć z koniecznością podstrojenia głowicy UKF w celu zgrania z nowym "szkłem". Ta uwaga byłaby w dołączonej ulotce.

No i jeszcze coś... Diora diorą, a odwieczny "konkurent" w segmencie sprzętu przenośnego nawet nie zamierza wziąć i umrzeć: www.eltra.pl. Są nawet jakieś nowości, których nie było w zeszłym roku :-) Pomijam to gdzie są montowane, ale liczy się znak (szkoda że nie wrócili do znaku "EB" z lat 50. i 60).
    easymike
    Poziom 10  
    Tak, jeżeli to będzie sprzęt z wysokiej półki. Inaczej daj sobie spokój
    RomekRud
    Poziom 15  
    [quote="Błocki"]A tam- gadanie! Wśród użytkowników pecetów też jest wiele osób, które od swego komputera wymagają najwyższej jakości dzwięku.
    Jeżeli już chodzi o "digitalizację" dźwięku, to analoga nic nie pobije.
  • Computer ControlsComputer Controls
    gdkj
    Poziom 26  
    bardzo ciekawy pomysł.sprzęt retro z nowymi parametrami.
    uważam ,że bez odpowiedniej jednak kampanii (dobre bo polskie)
    może nie wytrzymać z tandetą z chin czy tajwanu.
    jeżeli to ma zarabiać na siebie (a ma) to musi być nie drogie ,
    sklepów diory nie ma co powoływać a na kasę z hipermarketu każą długo czekać. pomysł fajny ale słąbo realny.
    pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ALTON
    Poziom 38  
    Powiem tak. Jeżeli diora by się naprawdę przyłożyła do tego co robiła kiedyś, zmieniła zupełnie plany sprzętu grającego. Używała lepszych elementów jak i lepiej zaprojektowanych stopni końcowych oraz przedewszystkim przedwzmacniaczy to jestem ZA. Niestety wielu użytkowników pisze że diora jest najlepsza itd. Nie raz czytałem że czyjaś ws'ka bije na głowę większość japońskich sprzętów... Nim ktoś ponownie napisze podobny tekst radzę się 5 razy zastanowić. Jest to po prostu jedna wielka bzdura. Niestety ten, kto nie przekona się na własne skórze zdania nie zmieni.
    kaem
    Poziom 26  
    ALTON napisał:
    Nie raz czytałem że czyjaś ws'ka bije na głowę większość japońskich sprzętów... Nim ktoś ponownie napisze podobny tekst radzę się 5 razy zastanowić. Jest to po prostu jedna wielka bzdura. Niestety ten, kto nie przekona się na własne skórze zdania nie zmieni.

Ale faktem jest, że tanie klocki Technicsa z lat 90. to też straszne zamulacze jeśli chodzi o dźwięk. A z audiofilskimi przecież Diory porównywać nie będziemy. No i w WS regulatory barwy tonu nie są dla ozdoby.
    Zgadzam się, że trzeba patrzeć obiektywnie. Polski sprzęt miał sporo wad w porównaniu z zagranicznym, jak i niejedną zaletę w porównaniu z żółcizną - tylko pytanie czy z tą sprzed lat 20 czy z tą obecną. Trzeba brać poprawkę na to, że Technicsy i inne Soniacze też schodzą na psy. Pomijam fakt, że prawie zanikł już rynek na duże wieże nieaudiofilskie a bez MP3, DVD i innych pożądanych teraz funkcji. Ludzie którzy nie są audiofilami (czyli większość posiadaczy i konsumentów płyt czy innych nośników) już nie słuchają muzyki tak jak 20 lat temu. Muzyka jest teraz wszędzie i sączy się z byle pendriva z MP3 (czy MP3 z pendrivem), więc ludzi jara teraz gadżetowość w połączeniu z funkcjonalnością sprzętu. Ludziska już nie podniecają się dużymi solidnymi pudełkami z dwoma dużymi gałami, które potrafią tylko grać jakiś jeden rodzaj płyty. Takie czasy niestety.
    Jak widzę reklamy kin domowych i DVD playerów, to czasem łatwiej byłoby napisać czego nie odtwarza, niż co odtwarza :-) Chyba tylko Windowsa z płytki nie da się na tym zainstalować, poza tym dzisiejsze kombajny łykają wszystko.
    PZ IX
    Poziom 33  
    Ja głosowałem na tak.
    Niech Diora zajmie się sprzętem ze średniej półki:) . Wtedy będzie ok.
    Fajnie by było jakby zreaktywowano produkcję PW8040-9013, prerobić na 4-ro kanałowe + fajne kolumny do tego i zareklamować moc 4x50W w PW9013.
    Piotr36
    Poziom 17  
    Jestem jak najbardziej na tak. Mam wieżę Diory /5-segmentową z serii 4../ z 1991 roku !!!!! i do dziś działa bez żadnej awarii. Pokażcie mi sprzęt tej klasy, który działał by przez tyle lat !!!! To jest klasyk i jedyny sprzęt, który poważam.
    W 1991 roku ja kupiłem Diorę /tuner AS 946/, kolega kupił tuner Pioniera. Po porównaniu parametrów okazało się, że Diora miała o rząd wielkości bardziej czułą głowicę niż ten wyrafinowany sprzęcik - kumpla mało szlak nie trafił. Moja cała wieża kosztowała niecałą połowę tego co On dał za sam tuner. Jedynym atutem Pioniera był piękny wyświetlacz VFD, pilot i parę bajerów - zresztą nikomu nie potrzebnych. Szybko się go pozbył.
    Nie cierpię tego plastikowego chłamu ze wschodu, bo to tylko kaleczy prawdziwą muzykę.
    Dobrze by się stało gdyby odrodziła się nasza chyba najlepsza firma z lat 70-80-tych. Cieszy mnie fakt, że znalazł się ktoś, kto chciałby spełnić marzenia wielu Polaków i nie tylko. Pomysł jak najbardziej trafiony w "10" !!!
    Zgodzę się z kolegami, że na pewno nie uda się pobić konkurencji /zwłaszcza wschodniej/, ale można zaistnieć produkując części do starych modeli Diory. Ktoś słusznie zauważył, że na Allegro drobne części jak skale, obudowy, gałki, itp. kosztują krocie. Skoro ludzie to kupują za duże pieniądze - z reguły używane części - to może warto się nad tym głębiej zastanowić?
    lucjan25
    Poziom 2  
    Ja wam powiem tak sprzedaje obecnie sprzęt w sklepie MM (Media markt) wiadomo jest tam różny sprzęt (Miniwie ze mnie nieinteresują skoda prądu) o Sony nie bede pisał bo ta firma nie powinna juz istnieć to sprzet dobry dla górników pod ziemią bo i tak przy pracy kombajnów go nie usłyszą Ale mówie o sprzęcie Harman (Moje marzenie ale kiedys juz nie ) , Denon (Jedyna firma która może dorównaż diory ale która Moze oBECNIE DOSTALIŚMY AMPLITUNERA KINA domowego który potrafi wszystko no moze nie zrobi prania i obiadu nie ugotuje ale co do mozliwości wszystko modelu nie pamiętam ale cena to 6995zł końców 7x 160 watt na 6 om wbudowana karta sieciowa amplitunera mozna sterować za pomocą klawiatury , łączy sie z interbnetem w celu odsłuchiwania staci internetowych i pobierania softu do procesora ) Technics (??? czy ta firma jeszcze istnieje bo już dobry 3 lata jej wogóle nie widziałem na rynku prócz gramofonów z serii MK) Panasonic (świetnie sie wymawia moze Pannasonic , panna-na-konic lub bardziej pasujące panasronic bo to chłam ekhm przepraszam nie chłam to ZSSR z napisem Made in Japan ) Dosyć wychwalania tego sprzętu nie jestem za Diorą bo dla mnie to ta firma miała słabą oferte od 90 roku co wyprodukowała zestaw Ssl 500 i Ssl 700 , Radio budziś, Tv c-100 , Tv c-200 , Foltr powietrza Kilka modeli wzmaczniaczy do kina domowego i jedno DVD ale wzmaczniacze kilka domowego pojawiły sie wtedy jak ludzie się tego juz nachapali 97 juz były w sklepach diora go miała w 99r. DVD były w 97r diora go miała w 2000 i to pod sam koniec istnienia co baaardzo mało ludzi o tym wie. Koniec na ten temat chce powiedzieć tyle ze spotykam sie ze sprzętem juz długie lata kiedyś naprawiałem go teraz go sprzedaje ale jak posłycham tego co mozna kupić dziś to sie ciesze ze wydałem tyle mamony na SSL 700 bo jak sie nasłycham w skelpie to przyjde do domu posłycham takich wykonawców jak BAD BOYS BLUE , C.C.Catch by Ekstremalnego Techno. minimalu , hardstyle , hardbassu to ciesze sie ze jestem posiadaczem diory bo to najczyściejszy dzwięk i czuły bass jak kiedy kolwiek kula ziemska miała okazje (fakt spie.. ją) usłyszeć . niemówie tego teko tak bo mam ale wiem mój sprzęt kiedyś to Technics Ax-7 , DVD-Panasonic , Magnet -cd , procesor dzwięku technics i dzięki bogu ze tego nie mam ale kupiłem tylko dlatego ze dałem sie namówić kumploze ze technics to technics ( na fotce jest moja wieza która obcnie mam)Reaktywacja firmy DIORA i wprowadzenie pierwszego produktu
    Krzysztof-Karl
    Poziom 12  
    Popieram reaktywacje DIORY , sam byłem na szkoleniach w tej firmie ,dotyczyło to tunerów SAT - analogowych , obecnie ta branża ma silną konkurencję ale myślę , że trzeba próbowac i na tym polu.
    Czy już do końca życia mamy być skazani na koreańczyków ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Radeon1
    Poziom 14  
    Jestem na tak !!! Bardzo chetnie znalazlbym tam prace, nie rozumiem czemu tak wielu ludzi jest ktorzy maja tak male pojecie o marketingowej rzeczywistosci, obecie studiuje zarzadzanie i przedsiebiorczosc a przykladam sie do nauki :) i wiem ze na bank mozna by bylo cos wymyslic w tym kierunku, jest tak wiele roznych koncepcji marketingowych ze pomysl nie moze sie nie udac. Najpierw trza by bylo przeprowadzic badania niekoniecznie duzymi kosztami, sprawdzic ktory segment rynku audio w Polsce jest niedowartosciowany, lub gdzie jest nisza, uderzyc, zarobic, zainwestowac, ostro zareklamowac znow zarobic zalac caly rynek dobrym sprzetem, zaloze sie ze poparcie ze strony Polakow bylo by bardzo duze, azjatyckie szajstwo ma krotka gwarancje, ciezki serwis a jak cos sie zepsuje to juz na smietnik bo naprawa wiecej niz nowka, w dodatku jakosc dzwieku to przeciez jest klasa D czy E, czyli prawie dla audifila sluchac nie mozna a krzycza grubo ponad 1 tys. zl. Mam tyle roznych mysli i pomyslow ze moglbym prace licencjacka napisac o tej firmie DIORA i np. o mozliwosciach jej reaktywacji. Z koleii nie rozumiem, jest tu tak duzo elektronikow przeciez znacie ceny podzespolow zawsze jak by sie bralo zamiast 10 to 1000 to przeciez cena by zmalala min o 10 % lub wiecej. Czy taki wzmacniacz ma w sobie tak wiele drogich elementow ? Chyba raczej kazdy z nas wie ze nie, trafo plus rlc plus jakies tranzystory, na szeroki masowy rynek i heya. W tym wypadku mysle ze na poczatek trzeba by bylo wlasnie uderzyc w masowke tanim produktem dobrej jakosci, co jak dla mnie bylo by proste bo jak sobie wyliczalem pod budowe wzmaka to wyszlo ponizej badziewiu z Chin czyli mozna by bylo zarobic, w dodatku serwis np. przez 5 lat co to jest dla starej Diory ? a chinczyk - szkoda slow. Koncze bo tak pisac to moge caly dzien szczegolnie jesli chodzi o Diore, na koncu napisze ze moge sie podjac zrobienia analizy finansowej i ulozenia w 99% skutecznego planu marketingowego, tylko ze niestety do takich operacji potrzebne sa pieniazki chociaz male ale badania kosztuja, chetnie wszedlbym z wlascicielami w interes moge zaoferowac swoja wiedze, zreszta odkupil bym prawa do marki gdybym mial jakiekolwiek pieniazki. Na koncu dodam ze ta galaz przemyslu mogla by sie rozwinac, marketing w Polsce jest jeszcze praktycznie wogole nierozwiniety, w przyszlosci moglibysmy eksportowac na europe i pomagac przez to calemu spoleczenstwu. :)
    Racuszek
    Poziom 2  
    Jestem jak najbardziej za!!! Fajnie by było gdyby marka diora powróciła, produkcja może nawet częściowo istnieć w Chinach, pod warunkiem zachowania bardzo wysokiej jakości. Mogłabybyć nawet częścią grupy kapitałowej powiązanej z Azją, z przyczyn oczywistych, jednakże porodukcja sprzętów z wyższej półki moze odbywać się na terenie kraju. Wszystko zalezy od przyjętej strategii oraz poprowadzenia marketingu. Pomysłem dla chłopaków mógłby być zlecenie produkcji telefonów komórkowych. Rynek krajowy jeszcze nie został zaspokojony, są pewne grupy które wielkie koncerny które wielkie koncerny do dziś nie zauważają. Jeżeli chciecie dowiedzieć się szczegółów odezwijcie się do mnie. (mam kilka innych pomysłów). Myślę że warto by zorganizować spotkanie wszystkich osób zainteresowanych. Odezwijcie się - jestem chętny do pomocy.
    Pozdrawiam.
    dj master
    Poziom 21  
    Witajcie .

Pomysł cudowny , lecz na tynm sie konczy ?

Pomysło dawca nie odzywa sie ,potrzebny jest "biznes plan" ,fundusze , i ludzie .

To jest cudowny pomysł , bo wielu ludzi mogłoby miec prace , Polska byc moze wyszłąby z tej masówki , potrząc na kina domowe "plastikowe" to sie robi zle.

Projektów zapewne jest wiele , ale kogo to teraz interesuje?

Wyobrazcie sobie ..
    Wzmacniacz pokroju WSH 205/WS-503 , z pieknym aluminowym panelem , niską awaryjnością , i dość konkurencyjną ceną w porównaniu do "Sony" .

Pieknie by to sie prezetowało ..

Pozdrawiam , moze coś z tego bedzie?
    alnus
    Poziom 28  
    skoro ktoś ( anonimowy) kupił znak , to pewnie ma jakieś plany. osobiście jestem sceptycznie nastawiony do pomysłu reanimacji. mam jedną prośbę nie zróbcie falstartu. jeśli już reanimujecie firmę - zróbcie to tak , żeby nie pogrążyć całkowicie, było nie było znanej kiedyś marki
    kiczi
    Poziom 14  
    oczywiście że tak ąz podskoczyłem z radości kiedy zobaczyłem temat. co do braku pieniędzy to jęst rozwiązanie. załozyć spółkę każdy wpłaca udział i poczatkowo otrzymuję sprzęt do sprzedaży. ja juz jestem gotów miałbym paru klientów. klientów którzy mają dosyć ciagłych napraw plastiku.
    medeis_jar
    Poziom 10  
    Jestem zdecydowanie za mam Ws-ke 442 poprostu zakochałem się po podłączeniu i jej nie zamienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wskrzeszenie ma sens!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
    alnus
    Poziom 28  
    zastanawia mnie jedno - ilu z was drodzy koledzy, tak optymistycznie nastawieni do reaktywacji poszłoby do sklepu i kupiło nowy sprzęt marki DIORA? przcież każdy z was JUŻ MA sprzęt z DIORY. więc po co wam nowy skoro tak kochacie swój ? klienci i tak kupią plastik. zresztą i tak za rok , może dwa zniknie cały sprzęt audio i zostaną telefony komórkowe z odtwarzaczami MP33 i pół. może zostanie paru wapniaków którzy będą chcieli kupić sobie jakies głośno grające radio, ale oni kupią plastik, może zostanie paru audiofili których na tym forum najpierw odsądza się od czci i wiary, a potem niektóry chcą im sprzedawać sprzęt, ale ci nie spojrzą najprawdopodobniej na DIORĘ, zwłaszcza, jeśli miałaby reprezentować poziom nazwijmy to "średni" do którego do tej pory ich przyzwyczaiła. nie oszukujmy się, stara DIORA wygrywa w cuglach z plastikami, ale przy najtańszym NAD'zie, ROTELU, a nawet DENONIE i Marantzu i to z tamtych lat jest cienka jak polsilver (dla młodszych kolegów - kiedyś była taka marka żyletek). może i reaktywacja ma sens, ale ja nie widzę na to sposobu i czuję , że skończy się tak jak z ELEMISEM, Junakiem , czy paroma innymi markami, które dumnie zdobią teraz chińską produkcję. takiej reaktywacji jestem przeciwny. nie głosuję, bo nie wiem na co . czas na post właściciela dumnego znaku DIORA. niech wyjawi swoje plany
    P.S. o kinie domowym nawet nie pisałem, bo żeby chociaż móc kupic odpowiednie licencje i zamieścić na obudowie znaczek DD czy inny należałoby produkować w setkach tysięcy egzemplarzy lub kasować dziesiątki tysięcy zł za pojedyncze egzemplarze. wydaje mi się, że nie ma szans na żadną z tych opcji
    dj master
    Poziom 21  
    Tak , ale głównym celem rreaktywacji firmy , byłaby relacja pomiędzy "znającymi" sie na rzeczy .
    Celem produckji nie miałyby byc "Plstiks" .
    To miałby być sprzet , ktory byłby przedewszystkim bezawaryjny , i dośc prosty , bez jakis unowoczesnien typu:wyswietlacze itp. bo po co nam do cholery we wzmacniaczu wyswietlacz wyswietlający nam poziom głośności?

Nie bądzmy az tak ułomni ...
    "Diora" mogłaby produkowac sprzet o troche bardziej wystylizowanym desingu , ale nic wiecej ..
    Nie potrzebne nam są wyświelacze , potencjometry z silnikami, jakies debilne unowocześnienia typu "ASDS" - bo na cholere ?

A co do Diory , to prosze nie porównywac "Taniej" Dioroskiej produkcji , do Marantz'a ,lub Denona .
    Bo wszyscy porownują sprzet za naprawde małe pieniądze , do olbrzymich cen ... i to nie raz zauwazylem jak ktos pisał ,ze woli Sony ze sklepu za 2500zł , a tak naprawde to tylko płacimy za firme ,i ten wiesniacki wyswietlacz..

Pisac moznaby bardzo długo , lecz nie ma sensu .
    Wszyscy wiedzą co sie ciesnie ,i boli mnie najardziej , ze Ppolska nie ma w swojej produkcji "juz" sprzetu audio .
    Nie wiem co sie dzieje , ale co drugi sklep yteraz to ,lumpeks ... (bynajmniej w moim miescie )

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

to jest jak z telefonami ..
    Nauczyli sie ludzie patrzeć w kolorowe wyswietlecze , ktore są debilne,bo pod słonce nic noe zobaczysz, i w zasadzie kupują telefon za 1000zł , kupujesz od groma funkcji ,ktorych nie uzywaz dla swoich potrzeb , tylko dla szpanu , i chęci "posiadania" telefonu , ktory juz przestaje byc telefonem .
    A fimry, ktore to produkują są teraz w niebo wzięci , bo tyle tego gowna produkują, co ludzie kupią...

Co za czasy...
    alnus
    Poziom 28  
    różnice w cenach sprzętu w latach produkcji Diory wynikały z uwarunkowań politycznych i róznic kursowych. ostatnie wzmacniacze z Diory kosztowały mniej więcej tyle samo co tańsze wzmacniacze Denona czy NAD'a. niestety o ile Denon tylko trochę był od nich lepszy, to NAD ( model 302 ) już bił je na głowę. konkurencja z niższej półki? - proszę bardzo YAMAHA Piano Craft, około 2000zł razem z bardzo przyzwoitymi głośnikami. bez zbędnych bajerów i bardzo ładnie gra. niestety nie da się poza Chinami ( i ewentualnie hobbystami) zrobić dobrego wzmacniacza za małe pieniądze. jakość MUSI kosztować, a ludzie "znający" się na rzeczy niestety nie są klientami na których da się utrzymać business. nikt przecież nie będzie dokładał do interesu w imię ideologii
    KaW
    Poziom 34  
    Zapomnieliscie ,ze to my -Polacy oddalismy duze ilosci miedzi do CHIN-
    I TERAZ DOSTAJEMY , z powrotem te sama miedz przetworzona ,w roznych postaciach -od przewodow poczawszy....
    To dzialalnosc wielkiego EKONOMISTY -od tego 1-go sie zaczal pochod
    ekonomistow -profesorow -BELKA-itp itd ....procenty na kontach ,ktore zjadl nam wloski bank- w sumie nie ma resortu za ktorym nie stalby jakis....
    PROFESOR .....jakiej oni sa narodowosci ?

Skladki oddacie i znowu ktos Waszym majatkiem zadysponuje .

.....ja o tej miedzi pamietam i bylem przerazony
    uporem z jakim niszczono te cala UNITRE ......
    Teraz kupuje diode 1n4007 za ciezki grosz -choc wiem ze strumien tych diod leje sie tonami z automatow -ktos inny bierze pieniadze ....
    Mozliwe jest ,ze bedziemy te dobra splacac zabami,bocianami-przejdziemy nie wiem na co -na hodowle zaskroncow ....
    alnus
    Poziom 28  
    KaW teraz masz ekipę odpowiedniej narodowości, więc nie powinieneś narzekać jak zadysponują twoimi składkami. diody 1N4007 też kupuję za ciężki grosz - a właściwie za 50 groszy /...garść. trafia się różnie raz 30 sztuk, a raz 80 sztuk. nikomu nie chce się liczyć. ciekawe ile kosztowałyby gdyby były robione w Polsce? ( a może własnie takie kupujesz?) proponuję zakończyć dyskusję. jeśli temat schodzi na politykę - znaczy że nic konkretnego już nie da się napisać.
    kaem
    Poziom 26  
    Zastanawiają mnie ciągle te odtwarzacze DVD z dziwnym znakiem Diora. Pewno się czepiam albo ciągnę temat na siłę (w końcu w większości języków odwrócenie sylab w słowie "radio" jest efektownym pomysłem). Ale czy na pewno jest to czysta gra i czysty przypadek? A modeliki naszej Syreny produkowane w Chinach? :-) Ot tak po prostu jakiemuś chińskiemu rzemieślnikowi spodobał się ten krążownik szos podczas przeglądania netu?
    Różne cuda dzieją się na świecie z handlowaniem znakami graficznymi. Na rynku jest np. przenośny odtwarzacz DVD marki ISP (International Sound Products - czepiam się tej firmy bo dobrze wspominam radiomagnetofon z tym znakiem z niem. wystawki). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że firma oficjalnie zeszła z rynku w... 1987 roku :-)
    No i dlaczego nie mają żadnej stronki internetowej?
    muminek70
    Poziom 16  
    Zdecydowanie na tak, ja mam pod kompa zamiast głośniczków komputerowych ( plastikowych ) podłączony zmacniacz UNITRA łZR Stereo Integrated Amplifieter PW 3015 :D lol i kolumny 30W i jest zajebio... więcej mi nie trzeba do oglądania filmów czy słuchania muzy no i wiadomo leprzy dźwięk niż z tych plastików.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dj master
    Poziom 21  
    Witajcie .

Barthezz, w pewnym sesie masz racje !

lecz kilka rzeczy mnie boli :

Barthezz napisał:
    Skoro wskrzeszacie diore to wskerzeście też Fishera, Elne, Nichicona itp.

Ale to nie nasze firmy , nie inetersuje nas biznes poza krajem - Diora była Polska , i była dobra . Fisher itp nam nie potrzebne w Polsce .

Barthezz napisał:
    Co powiecie na to: 25 lat temu obsluga z pilota (zestaw Fisher CA890, magnetofon o miękkiej mechanice, CD z poczwórnym oversamplingiem, podwójny przetwornik (192kHz/24bit), cyfrowy tuner radiowy z redukcją szumów, cyfrowy korektor z analizatorem a wzmacniacz o mocy znamionowej 2x200W/8Ω klasy G z wyborem częstotliwości podbica basów wysokich itp. (wzmacniacz ważył 20kg)

OK ! niesamowite parametry , niesamowity sprzet.
    Lecz kto 25 lat temu miaŁ w Polsce takie coś ? kogo było stać? jaka była etgo cena?
    Kto miał/wiedział ze CD istnieje ?
    był to rok 1981 - era Radmorów i podobnych .
    Te 25 lat temu , to przypatkiem nie przesadzone?
    Analizator widma jest nie potrzebny .
    Moc wysoka , ok , ale kto potrafi w warunkach domowych uzyć tych 200W?

Waga 20Kg ? ok - duzo ,lecz WSH-205 wazył tez nie maŁo ...

Pozdrawiam - moim zdaniem teamt jak rzeka , wskrzeszenie jest raczej nie mozliwe , nie w naszym kraju , a gdzie jest pomysło dawca?
    Moze zamiast wskrzeszać , zrobić wszysktko od zera "0" ?

-------------------------------------------------------------------------------

Dj Master
    DoctorX
    Poziom 23  
    kaem napisał:
    No i pytanie co na to Diora Świdnica? A istnieją jeszcze w ogóle?

.

działają i składają dosyć drogie zestawy głośnikowe pod jakąś inną nazwą nawet nie wiem jaką i wysyłają to za granicę...
    BTW
    jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe które miała by ew.robić Diora to niestety plan musi pójść w stronę 5.1 lub conajmniej 2.1 wzmacniacz stereo jakoś dzisiaj nie będzie pasował do tego co istnieje na rynku czyli odtwarzacze MP3,DVD i inne cyfraki,a co za tym idzie to niestety CENA...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto