Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reaktywacja firmy DIORA i wprowadzenie pierwszego produktu

Slawek_Kas 11 Sie 2005 23:52 173709 909
  • #1 11 Sie 2005 23:52
    Slawek_Kas
    Poziom 2  

Witamy serdecznie Państwa.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do rodziny Diora Nowe Generacje. Oficjalna strona serwisu : www.diora.eu lub www.ediora.eu (w przyszłości ta domena będzie przekształcona na sklep internetowy). Dziękujemy wszystkim za tak liczne odwiedziny na portalu elektroda.pl oraz za zainteresowanie tematem.

Troche czasu minęło odkąd poruszyliśmy temat reaktywacji. W kilku słowach chcielibyśmy Państwu przedstawić nasze działania. Prowadziliśmy wiele rozmów z inwestorami branżowymi oraz finansowymi jednak rozmowy te zakończyły się fiaskiem związanym z różnicą dotyczącą funkcjonowania Diory. Potencjalni inwestorzy za priorytet stawiali masowy import sprzętu niskiej jakości, natomiast nasza wizja to wciąż dobry, niezawodny sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Obecnie trwają końcowe pracę związane z ponownym wejściem Diory Nowe Generacje ze sprzętem lampowym. (w najbliższym okresie na stronie Diory pojawią się szczegółowe informacje na temat prototypu wzmacniacza lampowego).

Drodzy Państwo, chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do współtworzenia naszej strony www.diora.eu,, aktywnego uczestniczenia w forum dyskusyjnym, jak również oczekujemy na Państwa propozycje i opinie, które niewątpliwie pomogą nam w tworzeniu Nowej Diory.

Na stronie zamieszczone są wszelkie kontakty. Liczymy na Państwa pomoc i zainteresowanie.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie.

Pozdrawiamy
    ==================================================

Witam wszystkich zainteresowanych. Może przybliżę trochę myśl zawartą w temacie. Jeśli kogoś interesuje historia tej wspaniałej firmy to proszę wejść na stronę www.diora.eu gdzie można dowiedzieć się sporo na temat tej firmy oraz jej produktów.
    Firma upadła pod koniec lat dziewięćdziesiątych i została podzielona na szereg mniejszych firm. Logo DIORA zostało sprzedane przez syndyka, i właśnie my (ja i mój wspólnik) jesteśmy w posiadaniu praw do tego znaku towarowego. Chcielibyśmy wskrzesić tą firmę, odbudować ją opierając się na wspaniałych tradycjach i nowoczesnych produktach. Chciałbym tu przypomnieć że wyroby DIORY konkurowały z najlepszymi wyrobami na ówczesnym rynku elektronicznym, a niektóre produkty importowane były (prócz innych krajów, głównie europejskich) nawet do Japonii! Ludzie wciąż znają i rozpoznają tą markę, wielu nawet tęskni za porządnymi i solidnymi wieżami hi-fi w metalowych obudowach - dość mają szmelcu z plastiku rodem z Tajwanu. Jakość dźwięku starych dziesięcioletnich diorowskich wież, często przerasta tę masówkę z Azji.
    W związku z tym szukamy jakiejś możliwości nawiązania współpracy z kimś kto podziela nasz zapał i chęci odbudowy polskiego przemysłu elektronicznego. W rejonie w którym istniała DIORA (powiat Dzierżoniowski) wciąż jest wielu fachowców elektroników, radiotechników dzięki Zespołowi Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie który ich wykształcił tysiące. Ci ludzie tylko czekają aby dać im pracę. Dodatkowo na terenie Dzierżoniowa istnieje specjalna strefa ekonomiczna, dzięki czemu inwestycje na tym terenie są wyjątkowo opłacalne.
    Uderzamy do wszystkich drzwi w tej sprawie i liczymy że znajdzie się ktoś chętny do współpracy.
    Liczymy na odzew z Waszej strony.
    Pozdrawiamy
    Właściciele loga DIORA (na razie jeszcze incognito).
    Jeśli ktoś chciałby się z nami skontaktować - proszę pisać.

2 29
  • CControls
  • #2 12 Sie 2005 02:15
    bursta
    Poziom 27  

Głos dałem na tak i dorzucę kilka słów.
    Pamiętam tamte czasy doskonale, łezka kręci się w oku (chlip :cry: ...). Reaktywacja takiego znaku wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, ciężko będzie strzelić w "10", konkretnie mam na myśli:

Cytat:
    Chcielibyśmy wskrzesić tą firmę, odbudować ją opierając się na wspaniałych tradycjach i nowoczesnych produktach

Będzie trudno w dobie dzisiejszych czasów. Komercja ma mocne zęby i szczerze wątpię czy aby uda się Wam (daj Boże). Dawniej nie było tak silnej konkurencji, firmy produkowały wyroby na wysokim poziomie ale też dbały o odpowiednią cenę. Dziś nie jest to możliwe, albo dobra cena (jakość - standartowa) albo produkt dla kolekcjonerów (czytaj też milionerów).

Cytat:
    wielu nawet tęskni za porządnymi i solidnymi wieżami hi-fi w metalowych obudowach - dość mają szmelcu z plastiku rodem z Tajwanu

Tu z kolei dobrze zauważyliście - "szmelc z plastiku" zalewa faktycznie rynki. Nie ma się co dziwić - ludzie nie mają kasy na to by ją wydawać co rusz na nowoczesny sprzęt, zadowalają sie więc "tańszczyzną" i wątpię czy ta tendencja zmieni się w ciągu choćby 10-ciu lat. Technika idzie naprzód, a nowoczesny sprzęt nie zawsze szybko trafia "pod strzechy".

W ten sposób powstaje problem (na pewno też tak myślicie): czy robić dobrze i drogo czy też poddać się zalewowi "tańszczyrzny" i utrzymać się gdzieś tam na fali. Myślę, że jeśli nawet powrócicie na rynek z dobrym sprzętem (czego Wam życzę) to cena jego na pewno nie będzie mała.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu (czytaj: Wielkiego powrotu :D) - fan DIORY

0
  • CControls
  • #3 13 Sie 2005 00:42
    Andrzej59
    Poziom 19  

Mam w domu sprawną mini wieże ze wzmacniaczem z Diory z roku 1984.Parametry wzmacniacz biją na gowe dzisiejsz sprzęt średniej klasy a doruwnują temu z wyższej półki a przecież mineło 21 lat , dodam że bezawaryjnej pracy.3 lata temu kupiłem wieże Philips z CD ale po włączeniu jej okazało się że to nie to nie ten dzwiek

0
  • #4 13 Sie 2005 01:40
    patryk_mirek
    Poziom 18  

moze lepiej nie reaktywowac tej DIORY-troche mi szkoda tej zmiazdzonej konkurencji...:D:D
    a tak na prawde-swietny pomysl-diora robila sprzety nie do zdarcia(ktore po kilku modyfikacjach graja zaje... ehm niezle do tej pory)wogole szkoda ze ta firma upadla-do tej pory jeszcze srednie wzmacniacze DIORY sa lepsze od produkowanych dzisiaj(no moze nie tak jak marantz jakis lub cos innego z gornej polki)
    jeszcze raz popieram ten pomys³-zeby tylko urzednicy pomogli...

0
  • #5 13 Sie 2005 18:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 15 Sie 2005 03:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 15 Sie 2005 04:03
    aleksdm
    Poziom 13  

może zacząć od tuningowania sprzętu właśnie produkcji DIORA ?
    pzdr raz jeszcze
    Alek

0
  • #8 17 Sie 2005 01:02
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Dałem głos na tak, bo jak większość, mam dosyć "chińskiego szajsu".

alek_sdm_ napisał:
    Sercem jestem z Wami, ale zmysł ekonomiczny podpowiada mi, że należy szukać innej drogi. Konkurencja w tej chwili, to samobójstwo. Nie jesteście w stanie konkurować z bliskowschodnią tandetą.
    Ale może zaczęlibyście produkcję własnych konstrukcji na rynek audiofilski ?
    Może wzmacniacze lampowe ?
    A może jeszcze jakiś wyrób, którego wcale nie ma na rynku ?
    pzdr i trzymam za Was kciuki !
    Alek

Czekam na propozycje. Chciałbym zacząć montaż od w miarę prostych wzmacniaczy (lampowych, tranzystorowych, hybryd). Obudowy mają być "na poziomie".
    Czy w ogóle jest tak duże zapotrzebowanie? A może powinienem założyć osobny temat?
    Cześć!

0
  • #9 17 Sie 2005 07:51
    MBB
    Poziom 18  

Witam
    ponieważ reaktywuję polski sprzęt kilka pomysłów
    1. Na poczatek można by uruchomić małą produkcję czołówek dla posiadaczy sprzętu z np. powycieranymi napisami- cena np. 50 zł za czołowkę do WSH 205 nie powala na kolana a producent pewnie by wyszdł na swoje
    2. Za ciosem- produkcja gałek i nakładek do przełaczników- jesłi na Allegro sprzedają się po 10 zł to może to sie tez opłaci.
    3. jeśli mała produkcja to proponuję WSH 205 z lekkim tuningiem- trafa po 200VA , mocniejsze tranzystory albo jakieś TDA do środka i 2x100W jak znalazł. Jakby jeszcze wskrzesić WS503/Edison Continental z podobnym tuningiem i do tego TSH 113 z np. cyrową syntezą i najprostszy ale w utrzymanym wzornictwie kompakt to na pewno znajdą się chętni aby coś takiego kupić.
    Marek WS503

0
  • #10 17 Sie 2005 22:58
    aleksdm
    Poziom 13  

Czekam na propozycje. Chciałbym zacząć montaż od w miarę prostych wzmacniaczy (lampowych, tranzystorowych, chybryd). Obudowy mają być "na poziomie".
    Czy w ogóle jest tak duże zapotrzebowanie? A może powinienem założyć osobny temat?
    Cześć![/quote]

Gdybym miał ruszać z taką działalnością, to najpierw wykorzystałbym na Twoim miejscu istniejący potencjał. Prowadzisz serwis RTV, więc ogłoś wszędzie, że specjalizujesz się w naprawach i tuningu sprzętów marki UNITRA DIORA. Ogłoś się na całą Polskę. Np. wystawiając aukcje na Allegro. Jednocześnie sprawdź, która firma kurierska działająca na Twoim terenie najsprawniej dociera do różnych zakątków Polski. Postaraj się podpisać z nią umowę - wtedy uzyskasz specjalne rabaty, które pozwolą Ci na naprawy zamiejscowe bez tracenia czasu i pieniędzy na poczcie.
    Zorientuj się gdzie najlepiej mogą Ci odświerzyć płyty czołowe (chodzi o trwałe napisy). Znajdź zakład, który podejmie się renowacji obudów (jakaś lakiernia proszkowa) i wtedy każdemu klientowi wraz z diagnozą usterki proponuj przywrócenie dawnego blasku sprzętu.
    W ten sposób (praktycznie bezinwestycyjny) możesz rozpocząć.
    Z czasem będziesz sobie mógł pozwolić na zamawianie produkcji płyt czołowych, obudów itd. ...
    Jeśli chcesz żebym Ci jakieś szczegóły działalności "rozpracował", to pisz proszę do mnie na prv.
    pzdr
    Alek

0
  • #11 18 Sie 2005 03:38
    byrek
    Poziom 12  

Slawek_Kas napisał:
    Jeśli ktoś chciałby się z nami skontaktować - proszę pisać na maila: dioradzierzoniow(malpa)op.pl

Hyhy... 'incognito', powiadasz?
    Znalezienie informacji, o tym, że p. Robert K. z Dzierżoniowa w dniu 23.08.2004 złożył wniowek o ochronę znaku towarowego słowno-graficznego w zakresie produktów (511) 09 i (511) 11 klasyfikacji nicejskiej znalazłem w jakieś niespełna 2 minuty.
    Dla tych, co nie wiedzą jak - polecam bazy na http://www.uprp.pl

Co do meritum sprawy - cel może i szczytny, ale nie sądzę, żeby udało się jakoś skutecznie konkurować z chińskim syfem.

0
  • #12 18 Sie 2005 12:27
    macio8888
    Poziom 22  

Diora Reaktywacja?? Jasne, ze tak!!
    Sam posiadam sprzęcik Diory(amator 2 stereo i decka), nic nie było jeszcze naprawiane(no oprocz bezpieczników w Amatorze:P i małych przeróbkach).
    Mam nadzieje, ze pomysł wam wypali.
    Pozdrawiam

0
  • #13 19 Sie 2005 01:40
    gigamaas
    Poziom 16  

Ja takze udzielam poparcia dla tej idei! Sam jestem fanem sprzetu który produkowała diora! I pomimo tego że wychowałem sie juz na tak zwanych plastikowych badziewiach, to i tak mam gdzieś ta tania chinszczyzne! Zawsze bede cenił sprzet tej klasy!
    Jednak tak jak ktos wspomniał ludzie nie maja w dzisiejszych czasach duzej ilości pieniedzy ( nie mówie że kiedys mieli, jednak wczesniej nie było możliwości zakupic tego taniegoo szajsu) i jesli nowa generacja diory nie bedzie produkowac sprzetu który miałby spoczywac na najwyzszych półkach to mysle że nic z tego nie bedzie! i tu rodzi sie kolejny kłopot bo aby cena była kuszaca trzeba uzyc tanszych elementów, co obnizyło by koszty produkcji ale take wrażenia słuchowe! moim zdanie to jest kwadratura koła, i pomimo mażenia pracy w takim zakładzie budzi to wemnie pewne watpliwosci! pomimo wszystko życze szczęścia i skutecznej realizacji tego pomysłu!
    Pozdrawiam!

PS. moje oko ucieszyły statystyki :)

0
  • #14 27 Sie 2005 10:37
    sw04
    Poziom 9  

Slawek_Kas napisał:
    Witam wszystkich zainteresowanych. Może przybliżę trochę myśl zawartą w temacie. Jeśli kogoś interesuje historia tej wspaniałej firmy to proszę wejść na stronę http://diora500.webpark.pl/ gdzie można dowiedzieć się sporo na temat tej firmy oraz jej produktów.
    Firma upadła pod koniec lat dziewięćdziesiątych i została podzielona na szereg mniejszych firm. Logo DIORA zostało sprzedane przez syndyka, i właśnie my (ja i mój wspólnik) jesteśmy w posiadaniu praw do tego znaku towarowego. Chcielibyśmy wskrzesić tą firmę, odbudować ją opierając się na wspaniałych tradycjach i nowoczesnych produktach. Chciałbym tu przypomnieć że wyroby DIORY konkurowały z najlepszymi wyrobami na ówczesnym rynku elektronicznym, a niektóre produkty importowane były (prócz innych krajów, głównie europejskich) nawet do Japonii! Ludzie wciąż znają i rozpoznają tą markę, wielu nawet tęskni za porządnymi i solidnymi wieżami hi-fi w metalowych obudowach - dość mają szmelcu z plastiku rodem z Tajwanu. Jakość dźwięku starych dziesięcioletnich diorowskich wież, często przerasta tę masówkę z Azji.
    W związku z tym szukamy jakiejś możliwości nawiązania współpracy z kimś kto podziela nasz zapał i chęci odbudowy polskiego przemysłu elektronicznego. W rejonie w którym istniała DIORA (powiat Dzierżoniowski) wciąż jest wielu fachowców elektroników, radiotechników dzięki Zespołowi Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie który ich wykształcił tysiące. Ci ludzie tylko czekają aby dać im pracę. Dodatkowo na terenie Dzierżoniowa istnieje specjalna strefa ekonomiczna, dzięki czemu inwestycje na tym terenie są wyjątkowo opłacalne.
    Uderzamy do wszystkich drzwi w tej sprawie i liczymy że znajdzie się ktoś chętny do współpracy.
    Liczymy na odzew z Waszej strony.
    Pozdrawiamy
    Jeśli ktoś chciałby się z nami skontaktować - proszę pisać na maila: dioradzierzoniow(malpa)op.pl

Firma BADEL Elektronik chętnie dostarczy transformatorów toroidalnych, jeśli takie będą potrzebne.

http://badel.pl

0
  • #15 29 Sie 2005 23:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 29 Sie 2005 23:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 04 Wrz 2005 11:41
    DJ Volt
    Poziom 25  

To było by super. <WS 442 stoi pod monitorem ;) >

Ale..... teraz sam nic nie zrobisz. Potrzeba mocnych "pleców", czyli np związanie się z jakimś większym producentem audio, ale to by skazywało na kojarzenie włąśnie z tą marką. Drugi sposób to szukać sponsorów.Ale jak? Kto się zdecyduje włożyć kasę w DIORĘ? Pozatym początek to właśnie powinny być raczej renowacje i fachowe naprawy sprzętu marki Diora z przeszłości. Dopiero potem np wznowienie produkcji WS 704, a potem kompletnej wierzy, potem prototypowa seria 800........ ale to długa droga <marzyciel> Wszyscy są tu na tak oferują pomoc, ale teraz jest potrzebna GOTÓWKA. Narazie zmień nazwę swojego serwisu na Diora. Stwórz oficjalną strone firmy i zacznij oferować wysyłkową profesionalną naprawe i odświerzenie Ws-ek. I tu właśnie elektrodowicze mogą pomóc naprawdę. Na pewno są tu utelentowani jeśli chodzi o html. Nawet elektroda.pl mogła by pomóc np. baner na głownej stronie. Początki powinny być internetowe ....

0
  • #19 04 Wrz 2005 15:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 05 Wrz 2005 12:13
    bury
    Poziom 19  

witam.
    ogromne tak
    kilka razy naprawiałem tew sprzeciki i sam nieraz miałem niejedna diorke
    jestem wierny polskiemu sprzetowi teraz mam radmora 5102 . (bez obrazy)
    a co do zółtej tandety to szkoda mi klawisze zdzierac na klawiatórze :D
    pozdrawiam.

0
  • #21 12 Wrz 2005 18:36
    jackow1
    Poziom 11  

Witam
    I ja zabiorę głosik
    Of coure TAK!!!

Myślę że (oczywiście w dalszej perspektywie) powinniście ustawić się na średni segment rynku. Taki sprzęt "dobry" ale nie z najwyższej półki. Tutaj jest pole do popisu bo firmy które zapychają markety (pioneer,sony itd...) robią niby sprzęt średni za średnio wyższe pieniądze, za to oszczędzają na częściach - pakują szajs i całość wychodzi blado. Jednak nie powinniście ustawiać się na tylko na sprzęt do słuchania muzyki, jako klient wolałbym kupić porządny amplituner AV (pięcio, siedmiokanałowy - wiadomo kino domowe) niż zwykły wzmacniacz.
    Z kitajcami nie macie żadnych szans konkurować. Podam przykład. Produkujemy wiązki kablowe dla odbiorców, firma ma bardzo duuuuże rabaty na zakup kabli u producentów. No i kiedyś szef porównywał że kabel gotowy kupiony od chińczyków jest tańszy niż 1metr przewodu do wykonania tego kabla kupiony u nas.
    Pomysł jest jak najbardziej...
    Pozdrawiam

0
  • #22 13 Wrz 2005 09:18
    Józef Korzeniowski
    Poziom 12  

Witam.
    Myślę że warto spróbowaźć. Już widać odwrot od tandety a za parę lat można będzie trafić w dziesiątkę. Nabywcy już doceniają polskie produkty i nie dają się nabierać krzykliwej reklamie. Byli tacy co zaczynali w garażu a wiemy jak się to skończyło.
    Podrawiam i życzę powodzenia.

0
  • #23 15 Wrz 2005 00:33
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam też jestem na tak sam też pośiadam diore ws 502,354A,354 myślę o ws 504 lub 704 będe miał kolekcję :).Mam nadzieję że ten pomysł wypali !!. Diora to porządny sprzęt tyle lat ma a do tej pory chodzi nie do zajechania bardzo dobry pomysł aby spowrotem ruszyć z produkcją tych zmaków i rtv można by też przerabiać serie ws 504-704 chodzi mi o tuning.

0
  • #24 15 Wrz 2005 07:09
    213996
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 15 Wrz 2005 12:20
    Rocky Horror
    Poziom 31  

DJ Volt napisał:
    Dopiero potem np wznowienie produkcji WS 704

Z wznowieniem produkcji wzmacniaczy tych serii może być problem. Bazowały one na hybrydowych układach STK, z których produkcji Sanyo już się wycofał. Może można by kupić licencję na nie, lub nawet zaprojektować własne hybrydki, ale czy to się opłaci? W sumie najbardziej racjonalne było by zaprojektowanie całkiem nowego układu w formie dyskrenej, mechanicznie kompatybilnego z obudowami WS'ów 704. Co z resztą i tak powinno nastąpić już na etapie projektowania serii...

andre1979 napisał:
    A ja mam taką propozycję aby reaktywowana DIORA nie zabierała się już do produkcji sprzętu audio , ale by można było pomyśleć nad sprzętem radiokomunikacyjnym .

To jakiś żart?? Od sprzętu łączności radiowej mamy Radmora, który w tej dziedzinie ma dużo więcej doświadczeń niż Diora i który w zupełności pokrył zapotrzebowania rynkowe na tego typu aparaturę. A dobijanie naszego legendarnego, będącego wręcz symbolem polskiego audio producenta sprzętu muzycznego całkiem nową profesją, potrzebną w tym wypadku jak dziura w moście, to z całym szacunkiem - kompletny bezsens :| .

Ale do rzeczy:
    Oczywiście że wskrzeszenie ma sens!
    Jeśli zabrać się za sprawę na serio, Diora miała by szanse na bycie gigantem na polskim rynku. sytuacja jest o tyle korzystna, że konkurencja praktycznie nie istnieje - wszyscy pozostałli polscy producenci sprzętu muzycznego zostali wyrżnięci przez władze gdy nawiązywała się współpraca z eksporterami zagranicznymi, a przy obecnym zaufaniu ludzi do starych produktów Diory i tudzież - znienawidzeniu azjatyckiej masówki, jedynym problemem wydaje się być conajwyżej znalezienie ewentualnych sponsorów i przebrnięcie przez biurokratyczne piekło na które skazana jest każda nowo powstająca firma w tym kraju. Konkurencja cenowa? W 1994 roku wzmacniacz WS504 kosztował niecałe 600zł. Niech mi ktoś znajdzie japończyka tej klasy, kosztującego chociaż dwukrotność tej ceny...
    Faktycznie zacząć można by od regeneracji paneli i specjalizacji w serwisowaniu polskiego sprzętu, a potem wejść w produkcję nowych urządzeń, zacząć je eksportować. Kusząca wydaje się perspektywa, jakby na półkach w niemieckim albo włoskim sklepie RTV, pomiędzy Pioneerami, Panasonicami, Yamahami i Denonami zaczęły dumnie prezentować się sprzęty Diory. Może taki ewentualny klient, zaciekawiony egzotyką sprzętu, dowiedziałby się z biegiem czasu że istnieje gdzieś w Europie taka kraina jak Polska, gdzie urzęduje taka firma. A to też i reklama. Ktoś zasugerował aby oferta obejmowała również amplitunery kina domowego. Jak najbardziej doskonały pomysł! Było by ciekawie gdyby Diora jako pierwsza wyprodukowała amplituner KD na poważnie - czyli z solidnym zasilaczem :-) . A w rynek audiofilski z biegiem czasu nawet też można by wejść...
    Cóż, przed Diorą mogą istnieć szerokie perspektywy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nikt tego nie zmarnuje...

0
  • #26 15 Wrz 2005 12:50
    m_wojcik
    Poziom 25  

Jestem za!!
    Mam wieżę DIORY i działa znakomicie, jest to kawał porządnej polskiej elektroniki.
    Jedyne wyjście jakie widzę to zestawy audiofilskie, bo z chińszczyzną nie wygracie na pewno (chyba że też zatrudnicie dzieci) :(
    Porządnie zaprojektowane i wykonane np. wzmacniacze kina domowego za przyzwoitą cenę mogą stać się przebojem rynku.
    Trzymam kciuki, a może będę też mógł jakoś pomóc...

0
  • #27 18 Wrz 2005 22:26
    janek68
    Poziom 13  

Jetem zdecydowanie na tak, strefa ekonomiczna w Dzierżoniowie się rozrasta, mały zakładzik z logo DIORA to bybyło COŚ, pamiętam te kolejki po sprzęt diory, istnieją jeszcze magazyny firmowe, jestem szczesliwym posiadaczem MS z serii502 chodzi bez problemu jeż 15 lat.
    Powodzenia

0
  • #28 29 Wrz 2005 14:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 01 Paź 2005 00:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 01 Paź 2005 15:22
    DivX
    Poziom 12  

WIdać wkońcu, że ktoś myśli o odbudowie polskiego potencjału elektronicznego. To do czego doprowadziła władza woła o pomstę do nieba. Niezwykle się zdziwiłem, że koledzy z elektrody mają prawa do nazwy DIORA. Życzę Wam powodzenia... Sam gdybym dysponował odpowiednią gotówką bym w to wszedł, bo wierzę, że DIORA ma przed sobą jeszcze przysłość. To czym w tej chwili dysponujecie, a czego brakuje chińczykom, to renoma. Żadna chińska firma nie ma jej tak dużej jak Wy w tej chwili, posiadając nazwę DIORA (przynajmniej w Polsce). Wasz sprzęt prawie niezniszczalny (w moim panasonicu po 4 latach padły napędy taśmy, a po kolejnych dwóch CD... te tandetne plastiki wrrr). Życzę Wam jeszcze raz powodzenia.

0