Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranie

02 Sty 2018 11:10 1194 6
  • Poziom 32  
    Witam. Robiłem ten telewizor koledze w 2012 roku. Zamówiłem Tcon ale dostałem taki w którym było "wypalone" logo podobnie jak w plazmach Samsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranie
    Moduł odesłałem dostałem drugi tym razem całkiem uszkodzony. Odesłałem ponownie. Dobrze, że otrzymałem z powrotem stary moduł niestety bez zwrotu pieniążków. Niniejszym przestrzegam przed niejakim POL-UK. Rok temu dostałem ten telewizor i teraz postanowiłem go uruchomić. Miał przykasowaną pamięć po zaprogramowaniu ruszył ale właśnie z tym efektem "pamięci". Uszkodzenie będzie najprawdopodobniej w TCON i prawdopodobnie będą to pamięci. tak z ciekawości pytam... szczśliwego nowego Yorku :wink:
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Spec od monitorów
    Opcja Szukaj i poczytaj wyniki po wpisaniu: zamrażanie

Podaj jaka matryca i jaki T-con
    Opis (słowny) uszkodzenia wskazuje bardziej na "uszy na matrycy" niż sam T-con.

Opisywano problem "zamrażania " obrazu na forum, z "leczeniem uszkodzenia " już gorzej...
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 43  
    Darek.S napisał:
    Zamówiłem Tcon ale dostałem taki w którym było "wypalone" logo podobnie jak w plazmach

Ja poproszę kogoś, aby wyjaśnił jakim cudem to się mogło zdarzyć. To zapamiętanie "wypalenia" w module.
  • Poziom 25  
    T-con nie ma nic wspólnego z wypalonym logiem.Musisz go włączyć na sygnał analogowy czyli szum i może choć trochę zniweluje logo.Daj mu tak dobrych parę godzina albo dobę.
  • Poziom 32  
    geco napisał:
    T-con nie ma nic wspólnego z wypalonym logiem.Musisz go włączyć na sygnał analogowy czyli szum i może choć trochę zniweluje logo.Daj mu tak dobrych parę godzina albo dobę.

Oj chyba ma. Jak pisałem telewizor dostałem od kolegi z pięć lat temu. Objawy to smużenie, i ta pamięć. Przykładowo jak się włączyło menu to ślad po nim zostawał jeszcze długo coś jak znak wodny. Nawet po wyłączeniu telewizora. Dodatkowo obraz jakby było za mało luminancji ( w CRT był taki jak cos było nie tak z linia opóźniającą). Zamówiłem Tcon u ( chciałem powiedzieć kolegi) Pol-UK ale w tej sytuacji trudno go nazwać kolegą. I przyszedł ten z logiem ( a loga wcześniej nie kojarzę szczególnie TVP Rozrywka a tego kanału w ogóle nie włączałem. A efekt znaku wodnego po menu i poprzednich scenach był taki sam. Oddałem więc Tcon i dostałem niesprawny. Dobrze , że oryginalny wrócił. Kojarzę, że chyba poruszałem ta kwestie wtedy na forum albo PW ale na PW znalazłem tylko fotkę loga bo zgłaszałem problem "kolegi" administratorowi. Kolega ( oczywiście własciciel telewizora a nie "kolega" :wink: go używał w ten sposób jeszcze ze dwa lata a jak padł ( pamięć) to jak odleżał u niego kolejny rok rok temu dał mi
    TCON to T370XW02 V5 CB matryca T370XW02 V.6
    Samsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranieSamsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranieSamsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranieSamsung LE37R82B - Efekt "pamięci" poprzednich scen na ekranie
  • Spec od monitorów
    T370XW02 V.6/ i T370XW02 V.5 to te same matryce (róznica w rodz. gniazd podswietleni)
    "Mrożenie" to na 99% wina matrycy.

T-con (T370XW02 V5 CB); AUO-039; W9864G2GH-7; BD8156EFN; 24C32AN.
    * za Link
    AVDD= 16,3v
    VGL: -6v
    VGH= 27v
    VCOM2= 7v
    V3D3= 3.3v
    V1D8= 1.8v
    VGHC= 24-26V sygnał o składowej stałej(24-26V) i przebiegu o amplit.ok5V
    *oscyloskop

Potem trzeba to porównać z wart. na matrycy (zwróc uwagę na VGL,VGH)
  • Poziom 32  
    Też uważam , że to matryca parokrotnie udało mi się nawet kilka "zdrutować". Pytanie tylko czy w tej matrycy jest to w ogóle możliwe? Bo są takie gdzie nie jest. Druga kwestia czy warto i będzie mi się chciało bo z wiekiem niestety coraz mniej się chce :| . Inna kwestia, że kilka modułów z tego TV ( tych sprawnych ) więcej warta niż cały TV a tu trzeba jeszcze do niego trochę pracy włożyć i to jeszcze z rezultatem pod znakiem zapytania...
    TV poszedł na "dawcę"