Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 208D - Brak ogrzewania na postoju

Walgip 02 Jan 2018 12:45 1467 5
    Walgip
    Level 2  
    Witam. W moim Mercedesie przestało działać ogrzewanie na postoju. Zdarzyło mi się to kiedyś podczas jazdy, ale przy skręcie na nierówności, zaskoczyło. Wygląda na to, że dźwigienka (chyba) zeskoczyła z cięgna biegnącego od panela sterowania ogrzewaniem (jest to stalowe cięgno w niebieskiej osłonie). Może się mylę. ale tak podpowiada mi intuicja.
    Pomóżcie.
    Pozdrawiam cały Zespół z Nowym Rokiem i życzę wszelkiej pomyślności.
    Waldemar Gipsiak
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Walgip wrote:
    Brak ogrzewania na postoju
    O jakim ogrzewaniu mowa? Masz tam ogrzewanie postojowe Webasto, czy piszesz o tym, że nie działa główne ogrzewanie gdy auto się nie porusza?
    Jeśli to drugie, to znaczy, że ogrzewanie działa podczas jazdy?
    Sprecyzuj.
    Walgip
    Level 2  
    Ogrzewanie jest tylko podczas jazdy, natomiast na postoju wentylator podaje tylko zimne powietrze.
    decybel91
    Level 42  
    Poszukaj pod maską czy masz pompę obiegową wody i czy jest ona sprawna.
    Pozdrawiam
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Wydaje mi się że powinien być w układzie zawór zwrotny, ponieważ nagrzewnica jest w najwyższym punkcie układu chłodzenia, a nie jest to układ zamknięty (ze zbiornikiem wyrównawczym). Przy wyższych obrotach silnika pompa cieczy chłodzącej podnosi płyn do nagrzewnicy dlatego działa podczas jazdy. Podciśnienie jest do klapki powietrza zewn/wewn., fakt że wężyki lubią się kruszyć szczególnie w okolicach akumulatora, ale rezultatem jest problem z gaszeniem silnika.