Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EBI 71123AA - Późniący się zegar

wardenik 02 Sty 2018 12:49 228 4
  • #1 02 Sty 2018 12:49
    wardenik
    Poziom 2  

Mam problem z zegarem od samego początku używania piekarnika (tak, wiem, trzeba to było zgłosić na gwarancji... )
    Zegar się późni, podczas obsługi menu wygląda jakby czasem też ono się "przywieszało" na ułamek sekundy.
    Jakiś problem z RTC? Miał ktoś coś takiego?

Kiedyś udało mi się zadzwonić do serwisu i oni zasugerowali odłączenie od zasilania na jakiś czas - pomogło ale na krótko, potem znowu zaczął się późnić.

Serwis pokazuje:
    04a 2012.12.03
    03c 2013.01.11

0 4
  • #2 03 Sty 2018 09:36
    Borutka
    Poziom 24  

wardenik napisał:
    Kiedyś udało mi się zadzwonić do serwisu i oni zasugerowali odłączenie od zasilania na jakiś czas - pomogło ale na krótko, potem znowu zaczął się późnić.
    Zależy o jakiej niedokładności mówisz, bo zegary w takich urządzeniach bywają niezbyt dokładne. Jeżeli problem jest od początku i niedokładność jest stała w czasie, to najpewniej winna jest nieodpowiednia częstotliwość generatora kwarcowego w zegarze. Nie rozumiem tej porady z wyłączeniem zasilania :) Co do przywieszania się menu, to nie łączyłbym tego z zegarem. Raczej słaby procesor lub mało pamięci podręcznej.

0
  • #3 03 Sty 2018 23:14
    wardenik
    Poziom 2  

Dokładnie tak to wygląda, przyrost niedokładności jest stały w czasie dlatego też podejrzewałem kwarc.
    Tylko pytanie co z tym zrobić, serwis? To możnaby podciągnąć nawet pod wadę ukrytą (chyba) :)

0
  • #4 03 Sty 2018 23:37
    Borutka
    Poziom 24  

wardenik napisał:
    Dokładnie tak to wygląda, przyrost niedokładności jest stały w czasie dlatego też podejrzewałem kwarc.
    Tylko pytanie co z tym zrobić, serwis? To możnaby podciągnąć nawet pod wadę ukrytą (chyba) :)

Ja bym nic nie robił... lepsze jest wrogiem dobrego :). Zaczną grzebać...jeszcze coś wybuchnie :D

0
  • #5 04 Sty 2018 03:07
    zhudomel
    Specjalista AGD

wardenik napisał:
    Zegar się późni
    - ile?

0