Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 1.6 Ben+gaz - Passat b5 1.6 Ben+gaz falujące obroty+auto gaśnie

02 Sty 2018 14:10 2688 8
  • Poziom 3  
    mam problem z passatem a dokładnie na początku falowały obroty na biegu jałowym oraz przy prędkości 100-120 było lekkie szarpnięcie od czasu do czasu, teraz do tego doszło gaśnięcie podczas jazdy oraz pokazująca sie kontrolka akumulatora do tego raz nie mogłem odpalić(kręcił lecz nie odpalał) ale po 20 minutach odpalił za pierwszym razem, zauważyłem że rano jak odpalam auto pojawia sie sygnał dzwiekowy i pokazuje sie kontrolka hamulca ręcznego. Akumulator mialem sprawdzany i jest sprawny, alternator niby też lecz nie wiem czy nie regenerować alternatora bo może szczotki skonczyły swój żywot. Czytałem też, że problemem może być czujnik położenia przepustnicy? Jak uważacie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    sama przepustnica nie odpowiada za aż tyle błędów a szczególnie alternatora. jak chcesz sprawdzić alternator to polecam

https://www.youtube.com/watch?v=Rpw0y4Mcvcc

kontrolka hamulca ręcznego to mogą być porostu kończące się klocki albo choć by jeden bo nie równomiernie się zużywają albo czujnik ręcznego co jest rzadkim

komputer może coś świruje podjedz do mechanka i niech podepnie odp komputer i sprawdzi bedy
  • Poziom 3  
    Jutro jade zregenerować alternator, zobaczymy może coś pomoże. 320zł za wyjęcie alternatora, pełną regeneracje jesli wszystko bedzie wymieniane i włożenie to dużo?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    normalna cena jak za robotę z wyciągnięciem. Myślę ze 100 mniej byś miał jak byś sam wyciągnął a to nie jest trudne przy takim małym silniku

Dodano po 3 [minuty]:

Najpierw podjedz do mechanika na sprawdzenie błędów. możliwe że nie bd musiała regenerować i zaoszczędzić 320 zł
    Najlepiej pojedz do mechanika znajomego jak masz. taniej weźmie bo tak to u mnie około 80 zł biorą jak słyszę a u znajomego 10-20 zł
  • Poziom 3  
    Ok ugadałem sie z kumplem dzisiaj podłącze pod komputer i zobaczymy czy coś będzie

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

wyskoczyły takie błędy :
    Passat b5 1.6 Ben+gaz - Passat b5 1.6 Ben+gaz falujące obroty+auto gaśnie

ostatni błąd to chyba moduł komfortu, czy wymiana przeplywomierza na nowy usunie wszystkie objawy?

Dodano po 3 [godziny] 5 [minuty]:

?????????/

Dodano po 12 [minuty]:

Czy może wystarczy tylko wyczyszczenie przepływomierza?
  • Poziom 10  
    spróbować zawsze możesz. może się udać wyczyszczenie wtedy zaoszczędzisz sporo
    a jak musisz wymienić to wymień
  • Poziom 3  
    zamówiony używany oryginalny przepływomierz Hitachi za 60zl, dzisiaj podmieniłem zobaczymy co będzie,
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Czyszczenie nic nie pomoże bo to problem po stronie elektrycznej.
    Przed wymianą należało by sprawdzić zasilanie przepływomierza jak i jego polaczenie z komputerem silnika bo problem może leżeć w instalacji a nie przepływomierzu.
    Ten ostatni błąd nie tyczy się modułu komfortu a sterownika silnika.
  • Poziom 3  
    Przepływomierz wymieniony i od tygodnia ani nie szarpie na jałowym i nie ma zamulenia które było wcześniej. Wydaje mi się ze problem rozwiązany