Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Win10 - kolejność ładowania usług/procesów

moher40 02 Jan 2018 15:01 717 4
    moher40
    Level 3  
    W jaki sposób gdzieś w systemie/rejestrze przestawić kolejność ładowania usług bądź procesów podczas bootowania komputera?
    Chodzi mi o to iż najpierw startuje wszystko to co nie potrzebne a na samym końcu zapora sieciowa i antywirus. Czy jest szansa przestawić to w jakikolwiek sposób by najpierw startowała zapora, potem antywirus a na końcu np. sieć?

Jeśli nie to czy jest jakiś trik w Windows na to by opóźnić dostęp do sieci internet, chodzi o to by wydłużyć o jakiś czas logowanie do internetu.

Problem mój jest taki iż komputer na dobre 10sek zostaje bez jakiejkolwiek ochrony. Internet jest już aktywny w chwili wpisywania hasła logowania a zapora i antywirus wstają na samym końcu.
    czareqpl
    Level 32  
    A skąd wiesz na pewno, że zapora i antywirus nie są uruchomione? Może to tylko kwestia doładowania aplikacji z interfejsem graficznym (który do niezbędnego działania potrzebuje graficznych animowanych ikonek). Może usługa antywirusa już działa w tle, jednak czeka aż interfejs graficzny się załaduje i pobierze z sieci aktualizacje baz wirusów?

Poza tym po co ma startować zapora sieciowa przed siecią? Wyobraź sobie sytuację w której nie masz w komputerze żadnej karty sieciowej ani modemu. Po co miałaby się włączać zapora sieciowa? Skoro nie ma interfejsu to nie potrzeba skojarzonej usługi. Kolejny argument jest taki, że jeżeli masz włączoną zaporę sieciową i wyłączyć kartę sieciową to pewnie usługa zapory będzie się w tle ponownie uruchamiała aby zaktualizować listę interfejsów sieciowych... Pewnie podobnie to działa i w drugą stronę.
    moher40
    Level 3  
    Nie widać w menedżerze zadań w procesach. Procesy pojawiają się po 7,8,9,10 sekundach (losowo) a co do zapory na ma zadanie blokowania aplikacji przed dostępem do sieci.
    lanzul
    Level 30  
    Przed wyłączeniem komputera na "nocny spoczynek" rozłączaj połączenie sieciowe.
    Wyciągnij sobie skrót na pulpit (z Panelu sterowania) dla wygodniejszego dostępu.
    Po uruchomieniu komputera po prostu będziesz je włączać ręcznie (spod prawokliku) ... a potem wyłączać, i tak w koło Wojtek.
    Działa (przynajmniej na starszych windows'ach).
    Win10 - kolejność ładowania usług/procesówSieć - roz...załącz.jpg Download (14.13 kB)

Ps.: Można też po prostu wyciągać kabel z modemu ... :D ... lub komputra ... :D ...
    moher40
    Level 3  
    Mi chodzi o bardziej profesjonalne rozwiązania, np. edycja rejestru. Windows musi gdzieś mieć wpisy dot. tego co ma robić po uruchomieniu. Na chwilę obecną bardzo mocno pomogło mi ustawienie priorytetów usług a raczej przestawienie ze standardowych na czasu rzeczywistego. AV + zapora wstają od razu wraz z siecią no ale i tak nie odpuszczę. Co do wyłączania PC na noc z gniazdka to robię to od lat ze wszystkim RTV w domu. Jeśli chodzi o wyjmowanie modemu to tu też nie jest fajnie. Gdy modem jest w USB i zbootuję PC to internet mam od razu, gdy wsunę modem na uruchomionym windows to muszę czekać nawet i pół minuty (inicjacja, rozpoznawanie urządzenia, łączenie itp.). Niezbyt wygodne rozwiązanie.