Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 43'' wybrać pod Netflix i czy modele: Sony XE7005, WE750 będą dobre?

DAvi_900 02 Jan 2018 17:37 540 3
    DAvi_900
    Level 5  
    Dzień dobry.

Od 2 tygodni szukam telewizora do salonu zgodnie z poniższymi parametrami:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora ? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu ? Bokiem, ale TV zamontowany jest na odchylanym wieszaku
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie ? Start Samsung LCD 32’
    4. Jaką markę preferujesz ? Sony
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz ? 43’
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora ? TV naziemnna + chromecast
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC ? Nie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora ? Tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora ? 3000

Zacząłem rozglądać się za Sony, bo to marka (dla mnie-laika) zaufana.
    Po wizytach w sklepach rozważam te modele: xe7005 lub we750

Nie zależy mi bardzo na 4k, ale nie mam nic przeciwko.
    W sklepie polecano mi także Philipsa 43PUS6501 ale czytałem, ze to słabe TV pod względem trwałości.
    Wiem, ze jest tez Sony z Androidem, ale za 3400 to już przesada, bo i tak posiadam chromecasta i myśle o zakupie czegoś w styku xiaomi mi box.

Być może przeoczyłem jakieś opcje (Samsung, LG, Panasonic), chociaż starałem się trochę pogrzebać na tym forum, przed napisaniem posta.
    W związku z ty, że chciałbym w końcu kupić TV zamiast poświęcać kolejne godziny na poszukiwania, zwracam się do Was z prośba o pomoc.
    TV musi mieć 43 całe, gdyż taki wymiar ma wnęka w ścianie, w która będzie się chować przy złożeniu wieszaka. Do oglądania TV zawsze będzie odchylanym o jakieś 30 stopni w kierunku kanapy.
    Z tego względu ambilight w Philipsa także nie jest konieczny, bo nie wykorzystam go w 100%.
    Wiem, że nie ma TV idealnych p, wiec biorę pod uwagę kompromis i ew. dokupienie urządzeń zewnętrznych.
    Proszę Was jednak o pomoc, czy którykolwiek ze wskazanych TV będzie dobry do wieczornego oglądania filmów i seriali, bo do tego głównie TV będzie służył.
    Mam zamiar z prezygniwac z TV w UPC na rzecz netflixa, wiec nie planuje nawet oglądania TV.
    Proszę o pomoc i ew. Propozycje alternatyw do wskazanych zastosowań i wskazanych przezeń je modeli.
    Dzięki,

DAvi
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    43 cali to za mały rozmiar na dobry tv - po prostu producenci tak małych z dobrymi matrycami juz nie robią.
    Wez tego Sony XE7005. To dobre rozwiazanie w tym rozmiarze.

Gdybys mógł wiecej cali to 50EX700 od Panasonica byłby fajny za 3k pln.

3m i 43 cali to lipa jest. 50 cali to naprawde minimum aby komfortowo ogladać...
    DAvi_900
    Level 5  
    Dzięki za poradę.
    Faktycznie, z perspektywy czasu, mogłem zrobić większy otwór w ścianie i wybrać lepszy, większy TV, ale w tej chwili „it is, wiat it is”... ale jak przyjdzie kiedyś czas na remont, to będę wiedział co robić w pierwszej kolejności ;-)
    Spróbuję z tym XE7005 i zobaczymy co czas przyniesie.
    Dzięki jeszcze raz.
    Pozdrawiam,

DAvi
    User removed account
    Level 1