Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SF25M854EU/15 - nie odpompowuje wody po zmywaniu

lucjansl 02 Sty 2018 17:48 423 6
  • #1 02 Sty 2018 17:48
    lucjansl
    Poziom 2  

Witam.
    Takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Woda jest normalnie pobierana, śmigła działają i natryskują, cykl jest mniej więcej wykonywany (chociaż płukanie pewnie nie, skoro woda zostaje w zmywarce), ale w każdym razie naczynia wyglądają na umyte. Jednak po wykonaniu cyklu zmywarka (nie cała, oczywiście, tylko dolna część) jest pełna wody. Co to może być? Skoro pobiera wodę, to pompa powinna być sprawna, więc czemu jej nie zwraca? Czy należy sądzić, że to poważna awaria, czy raczej drobna? Pewnie bez wezwania serwisu i tak się nie obejdzie, ale chciałbym wyrobić sobie przedtem pogląd na charakter awarii, bo z fachowcami też różnie bywa. Radziłem już sobie zresztą i we własnym zakresie z drobnymi sprawami, typu zapowietrzenie pompy, ale tym razem zupełnie nie mam pomysłu, jak to ugryźć. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dopływ wody do pompy drożny. Przewody wodne za pompą w kierunku wlewu w syfonie również drożne. Chciałem sprawdzić pompę, która wylewa wodę, niestety nie udało się do niej dobrać. Może ktoś uprzejmy będąc, podsunie jakiś pomysł.
    Z góry dzięki!

0 6
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2018 19:13
    Ilyushin
    Poziom 2  

Przede wszystkim, usiądź przy zmywarce, i posłuchaj jakie czynności wykonuje w trakcie cyklu, mam na myśli pobieranie i odprowadzanie wody, bez problemu sprawdzisz to "na słuch". Po drugie spróbuj użyć przycisków(lub przycisku) odpowiedzialnego za funkcję "reset", powinien być podpisany - możliwe że w trakcie jego wyświewtlania pojawi się jakiś kod błędu, powinieneś zwrócić na to uwagę.

0
  • #3 03 Sty 2018 19:04
    machnicki.krzysztof
    Poziom 12  

Zmywarka na początku cyklu wypompowuje wodę. Zawsze od tego zaczyna. W takim wypadku włącz zmywarkę i posłuchaj czy słuchać ją w tym czasie. Jeżeli nie to wyjmij pompę i sprawdź czy nic nie blokuje wirnika. Jeżeli nic tam nie siedzi to sprawdź sprawność pompy. Jeżeli tu też nie będzie problemu to wstawiaj dokładne zdjęcia modułu ster.. po nitce do kłębka.
    Jeżeli chodzi o demontaż pompy drenażowej to najwygodniej i najszybciej wbrew pozorom zdemontować zmywarkę od dołu po czym zobaczysz pompę która żeby wyjąć wystarczy zwolnić zatrzask i przekręcić. Miłej pracy.

0
  • #4 04 Sty 2018 09:44
    lucjansl
    Poziom 2  

Witam!
    Moja zmywarka to Simens E-Nr: SF25M854EU/15
    Dopływ wody do pompy drożny. Przewody wodne za pompą w kierunku wlewu w syfonie odpływowym również drożne. Chciałem sprawdzić pompę wylewową, która wylewa wodę, niestety nie udało się do niej dobrać. Nie mogę rozmontować całego dołu zmywarki. Od strony tyłu ta dolna pokrywa odchodzi mi od korpusu zmywarki na około 1 cm. Natomiast od strony drzwi nie znałazłem ani wkrętów mocujących, ani ewentualnie zatrzasków mocujących całą tą cholerną pokrywę. Na JouTub nic nie znalazłem, jeśli chodzi o ten konkretny szczegół. Może ktoś uprzejmy będąc, podsunie jakiś pomysł do tej mojej marki zmywarki(jak wyżej).

Zmywarka działa normalnie, jak przychodzi do wypompowania wody to słychać, że coś buczy (jakby się chciała włączyć, a nie mogła). Wyciągam z niej wodę (kubeczek + szmatki + odkręcam filtry, te na dole), pokręcam palcem wirniczkiem pompy, czyli tu jest okej.
    Z góry dzięki.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Sty 2018 10:31
    machnicki.krzysztof
    Poziom 12  

Przejrzyj załącznik Siemens SF25M854EU/15 - nie odpompowuje wody po zmywaniuSiemens SF25M854EU/15 - nie odpompowuje wody po zmywaniu

0
  • #6 05 Sty 2018 09:13
    lucjansl
    Poziom 2  

Witaj!
    Dzięki bardzo za załącznik , a w nim za schematy. Spróbuję je wykorzystać dopiero w poniedziałek po święcie TRZECH KRÓLI.
    Dziękuję bardzo!
    Do usłyszenia!!!

0
  • #7 09 Sty 2018 09:34
    lucjansl
    Poziom 2  

Witaj!
    Dzięki bardzo za pomoc w sprawie zmywarki. Styk na pompie odpływowej nie łączył (był nadpalony). Zmywarka działa jak nowa.
    Schemat rozmontowania zmywarki bardzo był mi przydatny.
    Dziękuję bardzo!
    Do usłyszenia!!!

0