Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF 4159 błąd i10 i IFO - co zmienić

Ilyushin 02 Sty 2018 19:00 894 2
  • #1 02 Sty 2018 19:00
    Ilyushin
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem ze zmywarką, w pewnym momencie przestała grzać, wymieniłem grzałkę nie sprawdzając błędów, następnie wykasowałem błędy (i10 i IFO) z pamięci. Zmywarka raz ugrzała wodę i znów przestała grzać. Ponownie wykasowałem błędy i zmywarka podczas cyklu próbnego wylała wodę przez drzwi.

Opis podanych błędów:

Kod „i10”: wyświetlany podczas napełniania statycznego
    Ten kod alarmu sygnalizuje zamkniecie zaworu dopływu wody podczas rozpoczynania programu. Umożliwia on wykrycie problemów podczas statycznego napełniania woda. Przed wyświetleniem alarmu użytkownikowi zostaje wykonana faza opróżniania.
    • Sygnał dźwiękowy i alarm wizualny, zależnie od konfiguracji urządzenia; możliwość ponownego uruchomienia programu.
    • Nieosiągnięcie określonego poziomu wody w zadanym czasie.
    • Odliczanie limitu czasu rozpoczyna się po otwarciu solenoidu napełniania.
    • Limit czasu zostaje zresetowany po zamknięciu solenoidu napełniania.
    • Woda zostanie odpompowana przed wyświetleniem błędu użytkownikowi.
    • Limit czasu: cykl normalny: 90 s; cykl próbny = 30 s (wartości te mogą być inne, ponieważ są one określane przez układ MCF).

Kod „iF0” - grupa: wykrycie przepełnienia
    • Alarm zostanie zapisany i będzie wyświetlony tylko w trybie serwisowym; program będzie kontynuowany.
    • Ten błąd występuje, gdy całkowity czas napełniania przekroczy wartość graniczną.
    • Czas jest naliczany przy każdym kolejnym procesie napełniania i kasowany każdorazowo po zadziałaniu układu opróźniającego.
    • W przypadku wykrycia alarmu grzałka nie zostanie włączona, a kolejne napełnienia zostaną pominięte.

Żaden z wężyków dochodzących do hydrostatów(?) nie są zapchane, napięcie do nich dochodzi. Nie mam więcej pomysłów jak zmywarkę przywrócić do życia, Proszę o pomoc...

0 2
  • #2 02 Sty 2018 20:50
    Piotr2608

Poziom 38  

iF0 - Water replenishment Time-out (3 times during the T.S. Time-out)
    - The cycle continues until the next phase without supplementary fills
    and without heating. The error is cancelled on completion of a drain phase.

- Dishes upside-down; central filter clogged; excessive foam; leaks from the sump-pressure
    switch coupling; pressure switch faulty / false contacts.

i10 - (The pressure switch does not close on FULL after 90 sec. static fill, or never
    closes on “FULL” during the initial 60 sec of the dynamic fill at 2800 rpm)

- The drain pump switches on, then the cycle stops
    - Tap closed; water mains pressure too low; fill solenoid / wiring faulty; hydraulic circuit of pressure switch obstructed;
    level pressure switch / wiring faulty; circuit board faulty (solenoid triac shortcircuited)

I tu kolejna przewaga serwisu nad samonaprawiaczmi jest taka iż serwis podmieniłby elementy aby wykluczyć uszkodzenie. Sam pomiar i dmuchania w wężyki jest niemiarodajny.
    Prąd do bezpiecznika w mieszkaniu też dochodzi a nie zawsze z bezpiecznika wychodzi.
    Po za tym masz dwa hydrostaty w tej zmywarce.

0
  • #3 04 Sty 2018 09:48
    Ilyushin
    Poziom 2  

Czyli rozumiem że powinienem teraz podmienić hydrostaty. Czy oba są takie same pod względem technicznym? Wizualnie są bardzo podobne tylko inaczej podpięte. Wiązka jest w porządku - brak przetarć czy innych śladów uszkodzenia.

Jeszcze jedna informacja, podczas cyklu próbnego, pierwsze napełnianie trwa około 35- 40s, drugie około 100s, i zmywarka po raz kolejny pobiera wodę. Nie czekałem na kolejne odłączenie w obawie przed ponownym wylaniem wody.

0