Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk Neckar N19E nie cyka, po kilku sekundach wybucha

thomaskay 02 Jan 2018 20:30 1116 5
 • #1
  thomaskay
  Level 2  
  Witam, dzisiaj piecyk był używany nieprzerwanie ok 40minut. Po tym czasie go wyłączyłem i po 10 minutach próbowałem włączyć ponownie. Wtedy zaczęła migać na czerwono kontrolka baterii, piecyka nie udało się odpalić. Wymieniłem baterie, kontrolka przestała migać, ale przestała się świecić kontrolka palnika, która dotychczas zawsze migała po odkręceniu wody i po 2-3 cyknięciach i zapaleniu termy świeciła się już na stałe na zielono. Odkręcam wodę, nie słychać cykania iskry, wszystkie diody zgaszone i nagle po kilu sekundach piecyk wybucha i potem już działa normalnie. Grzeje wodę, kontrolka palnika świeci na zielono. Czyli nie cyka, nie miga potem wybuch i normalne działanie. I tak przy każdej próbie uruchomienia. Dodam że piecyk kupiłem rok temu jako używany i dotychczas byłem z niego bardzo zadowolony, zero awarii czy jakichkolwiek problemów. Mogę coś poradzić na to sam, czy tylko serwis?
  Z góry dzięki.
  Pozdrawiam
  Tomek
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Wezwij serwis który zna ten model. Do sprawdzenia elektroda zapłonowa i cewki gazowe. Prawdopodobnie cewka pracy jest ciągle otwarta dlatego słychać wybuch. Następuje odpalenie od iskry palnika głównego. Inna przyczyna przebicie iskry na inne części metalowe ale nie tam gdzie trzeba.
 • #3
  thomaskay
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź. Zdobyłem już numer tel. do serwisanta junckersów, w moim mieście jest tylko jeden, mam nadzieję że będzie kompetentny. Jutro rano będę do niego dzwonił. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi śmiało pisać. Dzięki.
 • #4
  -west
  Heating systems specialist
  Masz dokładną diagnozę wyżej. Cewka do wymiany + przegląd
 • #5
  thomaskay
  Level 2  
  Dzwoniłem do serwisanta, opisałem objawy przez telefon, powiedział mi że to prawdopodobnie główny elektrozawór 250zł. Ma przyjechać popołudniu to się okaże co i jak.
 • #6
  thomaskay
  Level 2  
  Sprawa wyjaśniona. Serwisant przyszedł potwierdził że to może być cewka, ale ostatecznie okazało się że zawiesił się czujnik - ogranicznik temp. lub palnik zapłonowy. Wystarczyło w nie popukać i terma zaczęła działać. Koszt tyle co za fatygę.