Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Black&Decker bdk188kb-qw proszę o opinię.

02 Sty 2018 21:13 2655 8
  • Poziom 12  
    Witam

Jak w temacie - mam okazję kupić nowe w walizce za 350zł. Do użytku domowego - czasami może przy jakimś projekcie częściej - ale bez szaleństw.
    Początkowo myślałem o Parksaid z lidla - potrzebuję akurat i wkrętarki i jakieś piły tarczowej na baterię - też do delikatnych prac czy to w garażu, ogrodzie itp. Bateryjne dają więcej możliwości i jest pod ręką.

Dzisiaj w Obi wpadł mi ten B&D w promocji - kiedyś była to firma godna polecenia teraz trudno powiedzieć - opinie są i dobre i złe. O tym lidlowym parsaidzie to samo - jedni polecają parksida pisząc że B&D się skończył. Inni że badziew ze spożywczaka będzie i tak gorszy od byle jakiego oryginału - ale już ten B&D mało z oryginałem ma wspólnego.

Parkside C3 to koszt ok 265zł z 1 baterią 20v. Ten 2x bateria 18v za 350 - czyli praktycznie koszt 1 baterii. Biła b&d to 450 . Parkside to 300zł.

Nie do końca chodzi o koszty ale bezproblemowe użytkowanie. Gwarancja to 3 lata kontra 2 lata. Dodatkowo B&D ma udar - wiem że to nie jest udar wiertarki ale pewnie w pustakach pomaga.

Wiem że można kupić bosha niebieskiego - ale to bardziej sprzęt profesjonalny z którego ja nie będę korzystał w pełni.

Dziękuję za podpowiedzi.

Specyfikacja
    bateria potrafi utrzymać ponad 80% ładunku przez ponad 90 dni stagnacji, co oznacza, iż nie trzeba jej ładować tuż przed użyciem.
    Regulacja pozwala dobrać prędkość do wykonywanej pracy.
    Moment obrotowy także podlega ustawieniu oferując 11 stopni nastawienia.
    Funkcja udaru oznacza, iż sprzęt poradzi sobie z lżejszym betonem.
    Maksymalna średnica wiercenia w drewnie i stali to kolejno 25 i 10 mm.
    Antypoślizgowa, miękka rękojeść zwiększa zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowania.
    Obecność dodatkowego źródła energii w zestawie daje Ci pewność, że możesz majsterkować bez zbędnej przerwy.
    Zestaw opakowano w estetyczną walizkę, ułatwiającą transport i przechowywanie.
    Ilość biegów 2
    Bieg w prawo/w lewo tak
    Napięcie akumulatora (V) 18
    Pojemność akumulatora (mAh) 1500
    Maksymalny moment obrotowy miękki/twardy (Nm) 17/38
    Ustawienia momentu obrotowego 11
    Prędkość obrotowa bez obciążenia (obr./min.) 0-400/0-1350
    Rodzaj akumulatora Lithium-Ion
    Średnica wiercenia w stali (mm) 10
    Średnica wiercenia w drewnie (mm) 25
    Dostarczone wyposażenie: Plastikowa walizka, Baterie x 2
  • Poziom 11  
    Witaj!

To fakt, Black&Decker szedł strasznie na psy, a szczególnie Black+Decker przypomniała mi sie wiertarka, która oglądałem w carrefour była typową chińską zabawką, ich stare produkty, niczym nie odbiegały niekiedy od ich wiodącej marki DeWalt, do dziś mam Dewolta i B&D wkrętarki na 9,6V które jeszcze są sprawne!! chodź baterie już ledwo co trzymają :D.

W tym D+W baterie 1500mAh, w Parkaside 2000mAh, również jest udar, osobiście bym skłonił się do Parkaside, jeśłi masz zamiar kupić piłę będziesz miał 2 baterie, gw. 3 lata jak coś się zacznie sypać to leci na serwis lub nowe i tyle :) Nie mam pojęcia do czego jeszcze pasują baterie z b&d ale z lidla maja być produkty pod te 20V Wiertarko-wkrętarka udarowa PSBSA 20-Li A1
    Młotowiertarka SDS PABH 20 Li B2
    Wiertarko-wkrętarka PABS 20 Li C3
    Klucz udarowy PDSSA 20-Li A1
    Piła tarczowa PHKSA 20-Li A1
    Wyrzynarka PSTDA 20-Li A1
    Piła szablasta PSSA 20-Li A1
    Szlifierka kątowa PWSA 20-Li A1
    Oscylacyjne urządzenie wielofunkcyjne PAMFW 20-Li A1
  • Poziom 34  
    Black&Decker to dziadostwo i dodatkowo serwis gwarancyjny beznadziejny.
  • Poziom 11  
    Fajna kompaktowa mała wkrętarka :) szczególnie pomocna może być z tym zestawem http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-z...bxjcyVnvJnzWwkcoImrRGkH25naTHXAcaAoOcEALw_wcB (oczywiście można końcówki kupować oddzielnie)
    Ogólnie bardzo fajne są te wkrętarki sam mam zamiar kupić coś takiego, gdyż moja wkrętarka chodź jest jak najbardziej ok, ale waży swoje DHP458 z akumulatorem 5Ah, przy dłuższej pracy np. przy suficie z karton-gips robi swoje, w pewnym momencie nie da się wkrętarki samej podnieść, nie mówiąc już o pracy. minusem tej wkrętarki GSR jest mały moment, jak na główne narzędzie na "warsztacie" chodź nie wiem jaki mają ten parkasraid, bo ten black+decker to tam też szału nie ma.
    Moja wkrętarka też zbytnio się nie nadaję do pracy przy wszelkiego rodzaju delikatnych rzeczach można je szybko uszkodzić dlatego u mnie jako uzupełnienie przydała by się taka mała wkrętarka.
    Tylko pytanie co ci tak naprawdę potrzebne, baterie współpracują tylko z tymi małymi urządzeniami bosch, więc o tylko GKS 12V-26 jak coś a to raczej precyzyjne narzędzie, jeśli chcesz zgromadzić jakąś "rodzinę" urządzeń co najlepiej wychodzi (te same baterie) to nie wiem czy ona będzie odpowiednia dla cb.

Osobiście spróbuję jakoś tanio ściągnąć ten zestaw https://www.cpomilwaukee.com/milwaukee-2494-2...-driver-combo-kit/miln2494-22,default,pd.html
  • Poziom 12  
    U mnie będzie to użytkowanie typowo domowe. Co prawda planuję trochę więcej w ogrodzie itp. Ale to nie będzie po 8 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. Raczej 10 razy w miesiącu coś podkręcać, odkręcić, jakaś zabudowa gk. Bez wiercenia dziur - do tego mam wiertarkę a nie wkrętareczkę :). Na pewno zdarzy się jej coś wywiercić - ale raczej w drewnie, małe wiertła, bądź pod większe wkręty.
  • Poziom 11  
    Przy wiertłach to jakiegoś dużego momentu nie potrzebujesz, chyba że tam jakieś łopatkowe fi40 itp. albo długie na 500mm, z tymi większymi wkrętami może być problem przy tej wkrętarce, przy dłuższych wkrętach, w jakieś liściaste suche drewno może być ciężko, do tego w sumie najlepiej używać zakrętarki lub jakiegoś klucza udarowego :),
  • Poziom 12  
    No to GSR 120-Li w domu - potestuję i zobaczę co kupiłem - 3lata gwarancji. 2 lata na akumulatory i ładowarkę - lepsze to niż Parkside z 1 baterią bez gwarancji (+3 na sprzęt). Cena ta sama - licząc 1 baterię.