Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki biurowy laptop do 2000zł?

02 Sty 2018 21:44 312 2
  • Poziom 12  
    Witajcie ponownie.

Dostałem zlecenie znalezienia laptopa dla osoby zajmującej się pracami biurowymi. Głównie chodzi o tworzenie wszelkich dokumentów i prezentacji w MS Office, czuwanie nad zawartością strony firmy i takie tam rzeczy. Komputer będzie noszony między firmą a domem więc dużą zaletą będzie wytrzymałość konstrukcji.

Maksymalny budżet to 2000zł.

Obecnie mam na oku takie 3 opcje:
    1) Acer Extensa 2540 (Intel Core i5-7200U, 4GB RAM, SSD 120GB, 15.6", 1920 x 1080, bez systemu) - 1 949,00 zł
    2) HP 850 G1 (Intel Core i5-4300U, 8GB RAM, SSD 256GB, 15.6", 1920 x 1080, Windows 10 Home PL) - 2 018,00 zł
    3) LENOVO ThinkPad T530 (Intel Core i5-3320M, 8GB RAM, SSD 240GB, 15.6", 1920 x 1080, Windows 10 Home PL) - 1 956,00 zł

Osobiście najbardziej łypię okiem na tego Lenovo ponieważ znam te serie ThinkPadów i bardzo je lubię. Pozostałych nie miałem rękach, lub nie kojarzę, więc
    ciężko mi porównać wykonanie i trwałość w stosunku do tego T530.

Co sądzicie o takim wyborze? A może możecie polecić jakieś inne komputery?
  • Poziom 21  
    Dużo zależy czy zależy Ci np. na długości pracy na baterii, czy potrzebny Ci jest SSD 250GB. Czy masz dostęp do licencji Windows w ramach jakiejś już wykupionej. I ostatnie to czy zależy Ci na braku inwigilacji. Bo w przypadku HP i Lenovo udowodniono, że ich oprogramowanie preinstalowane nie jest pozbawione reklam/oprogramowania szpiegowskiego. Oczywiście można je wyrzucić po włączeniu komputera ( w przypadku Lenovo wiem z własnego doświadczenia, że nie wszystko tak łatwo(deinstalator programu u mnie nie działał)), z punktu widzenia HP sterownik tego ,,joysticka" na klawiaturze przesyłał jakieś dane ala Keylogger. W Przypadku Lenovo to było chyba jak to bywa w przypadku Chińskich producentów oprogramowanie wyświetlające reklamy.
    Wbrew pozorm Acer w funkcji bezpieczeństwa wygląda najlepiej. Bo Win10 to też jakiegoś rodzaju inwigilacja, nawet po wyrzuceniu programow od producenta (bo w wielu przypadkach one niczego nie oferują, liczą się sterowniki a nie jakieś Lenovo center czy keyboard cośtam).
    Wydajnościowo Acer prezentuje sie najlepiej. Tylko ten dysk 120GB i brak systemu szczególnie w przypadku firmy może przeszkadzać.
  • Poziom 12  
    pawel1148 napisał:
    Dużo zależy czy zależy Ci np. na długości pracy na baterii

Dopytam przyszłej użytkowniczki ale wydaje mi się że nie jest to priorytetem. Komputer będzie pracował albo w domu albo w biurze. W sumie nigdy nie widziałem żeby ona używała komputera poza tymi miejscami.

pawel1148 napisał:
    czy potrzebny Ci jest SSD 250GB.

Hmmm.. Wiadomo że im większy tym lepiej ale wiem ze nie będą tam chomikowane żadne dane a większość archiwum jest w chmurze (podejrzewam ze obsługiwanej przez przeglądarkę więc nie zajmują one miejsca na HDD)

pawel1148 napisał:
    Czy masz dostęp do licencji Windows w ramach jakiejś już wykupionej
    pawel1148 napisał:
    brak systemu szczególnie w przypadku firmy może przeszkadzać.

Niestety nie mam dostępu do licencji. Komputer będzie maszyną prywatna używaną tylko jako wspomaganie w pracy przynoszonej do domu.

pawel1148 napisał:
    I ostatnie to czy zależy Ci na braku inwigilacji. Bo w przypadku HP i Lenovo udowodniono, że ich oprogramowanie preinstalowane nie jest pozbawione reklam/oprogramowania szpiegowskiego. Oczywiście można je wyrzucić po włączeniu komputera ( w przypadku Lenovo wiem z własnego doświadczenia, że nie wszystko tak łatwo(deinstalator programu u mnie nie działał)), z punktu widzenia HP sterownik tego ,,joysticka" na klawiaturze przesyłał jakieś dane ala Keylogger. W Przypadku Lenovo to było chyba jak to bywa w przypadku Chińskich producentów oprogramowanie wyświetlające reklamy.
    Wbrew pozorm Acer w funkcji bezpieczeństwa wygląda najlepiej. Bo Win10 to też jakiegoś rodzaju inwigilacja, nawet po wyrzuceniu programow od producenta (bo w wielu przypadkach one niczego nie oferują, liczą się sterowniki a nie jakieś Lenovo center czy keyboard cośtam).

Zasadniczo nigdy jakoś specjalnie nie przejmowałem się takimi kwestiami. Owszem reklamy wyskakujące znikąd powodują u mnie palpitacje serca i z tym walczę ale inne opisane powyżej historie nie zaprzątają mi głowy. Żyjemy w czasach gdzie i tak wszyscy o wszystkich wiedzą wszystko. Mam większe zmartwienia od tego.

Dodam ze weszły mi jeszcze takie propozycje:
    HP 8570w - 1818zł - bardzo kusi :P
    DELL LATITUDE E6530 - 2000zł - max budżetu
    Lenovo T540p - 1707,60zł

Tak jak wyżej napisałem ten HP bardzo mi się podoba tylko ze jedyne 2 tygodnie gwarancji rozruchowej nie jest przekonujące. To znaczy ja bym brał ale nie wiem jak do tego podejdzie przyszła właścicielka.

-=edit=-

Tak więc po dłuższym zastanowienia powiedziałem zainteresowanym żeby wybrali któryś  z tych 2:

- HP 8570w
    - LENOVO ThinkPad T530

Co oni dalej zrobią to już nie moja sprawa. ja swoje zdanie i propozyje określiłem.

Dziękuję za udział w temacie i udzielone informacje.