Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny Taga TSW2000 źle się uruchamia / nieodpowiednia czułość

02 Sty 2018 22:27 321 1
 • Poziom 1  
  Witam posiadam sprzęt amplituner ONKYO 535 z zestawem kolumn 5.1. Mam problem z subwooferem taga harmony tsw 2000 (sub. jest aktywny, jednak nie posiada włącznika na stałe ON, odpala się jedynie po otrzymaniu odpowiedniej mocy automatycznie). No i tu jest właśnie problem. W moim przypadku odpala się, ale zdecydowanie za późno. Chodzi mi o to aby przy sygnale Volume na amplitunerze 8-12 startował, a nie przy sygnale podgłoszenia 35-40 kiedy jest już bardzo głośno i niemal ściany drżą. Próbowałem podawać sygnał z kilku źródeł i wszędzie ten sam problem. Obecnie współpracuje z dekoderem Multimedia IPS3000, dodam iż siła głosu na dekoderze jest oczywiście na maxa, tak aby wyjście dźwięku z dekodera było jak największe. Amplituner został skalibrowany oczywiście mikrofonem, odległości i siła głośników ustawiona automatycznie przez mikrofon. Choć i tak próbowałem ręcznych ustawień, które nic nie zmieniały w tym przypadku. Subwoofer dawałem na +12 i -12, nic nie dawało to. Z croosoverem też próbowałem różnych ustawień od -35 do 200, także bez efektu, zarówno w ustawieniach amplitunera, jak i ręcznie na subwooferze. W amplitunerze oczywiście SUB zaznaczony jako aktywny, kolumny frontowe z Large na Small..
  Kwestia podłączenia suba do amplitunera. Próbowałem chyba wszystkiego. obecnie sub jest podłączony przewodami głośnikowymi typu banan z kanału lewego i prawego od amplitinera skąd dalej od subwoofera osobne kable idą do głośników frontowych. Nic to nie zmieniło. Poprzez gniazdo pojedyncze sub pre out kablem coaxial z amplitunera do suba i podwójne RCA (low input) też bez zmian.
  Jakieś pomysły i porady mile widziane, mi już ręce opadają... Chodzi mi to jedynie aby sub odpalał się przy niższym poziomie głośności. A jeszcze dodam że ustawienia dźwięku też nic nie zmieniają. Kombinowałem już ze stereo, DolbyDigital, PLII itp. Sub owszem startuje w każdym z tych trybów, ale dopiero jak pękają szyby w oknach. Wcześniej miałem Denona i wszystko śmigało jak należy.. Gdzie leży problem? W subie, w podłączeniu, w amplitunerze ???
  Subwoofer aktywny Taga TSW2000 źle się uruchamia / nieodpowiednia czułośćSubwoofer aktywny Taga TSW2000 źle się uruchamia / nieodpowiednia czułość
 • Red. Komputery FAQ
  Prawidłowo powinien być podpięty jednym przewodem RCA do Pre-out.
  Moim zdaniem problem jest w subie.
  Podłącz np. słuchawkę do tego pre-out na sub i sprawdź czy cały czas jest sygnał.
  Ale tak jak podejrzewasz prawdopodobnie sygnał dla subwoofera jest za słaby. Może by tak dołożyć jakiś wzmacniacz po drodze (nie mówię o wzmacniaczu mocy) i nawet jak by był za mocny sygnał to zawsze na subie można zmniejszyć potencjometrem volume. Choć z drugiej strony wzmacniałeś na amplitunerze wyjście suba.... Może w tym co odtwarzasz jest mało niskich częstotliwości? Albo źle ustawiłeś podział pasma na amplitunerze.