Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual basic - kopiowanie plików.

12 Sie 2005 02:50 14378 6
  • Poziom 31  
    Szukałem w wielu miejscach i nie mogę za diabła znaleźć :( a problem dość prozaiczny. Mianowicie w jaki sposób w VB skopiować plik. Pisze program w którym potrzebuję skopiować plik (właściwie wiele plików) do których ścieżki znajdują się w tablicy zmiennych do folderu którego adres jest w innej zmiennej. Przy okazji drugie pytanie: jak zmusić common dialog do zwrócenia adresu folderu który wybiorę a nie pliku ? Lub jakiej innej kontrolki użyć do tego celu ? Tego też nie mogę nigdzie znaleźć.
  • Poziom 27  
    Do wskazania folderu użyj dwóch podstawowych kontrolek: DriveListBox i DirListBox.
    Pierwszą wybierasz dysk, a drugą dany folder. Staraj się nie używać zewnętrznych OCX, bo na innych komputerach twój program może nie działać z powodu braku danej kontrolki w systemie.
    W VB plik kopiujesz za pomocą polecenia:
    FileCopy "ścieżka do pliku", "katalog docelowy"
  • Poziom 31  
    FileCopy w takiej postaci wywala mi Run time error 76 path not found przypiąłem do klawisza taki kod mający skopiować plik (plik na pewno istnieje). Ja błędu nie widze jeśli jest niech ktos mi pokaże. kiedy w ścieżce docelowej dostawie jakiś istniejący katalog error zmienia się z 76 na 75 (Path/File access error)

Code:

Private Sub Command2_Click()
    FileCopy "C:\Wodospad.jpg", "E:\"
    End Sub
  • Poziom 16  
    KJ napisał:
    FileCopy w takiej postaci wywala mi Run time error 76 path not found przypiąłem do klawisza taki kod mający skopiować plik (plik na pewno istnieje). Ja błędu nie widze jeśli jest niech ktos mi pokaże. kiedy w ścieżce docelowej dostawie jakiś istniejący katalog error zmienia się z 76 na 75 (Path/File access error)

Code:

End Sub

Code:

FileCopy "C:\Wodospad.jpg", "E:\Wodospad.jpg"
    End Sub

Dość istotne - podaj nazwę docelową. I katalog docelowy musi już istnieć.
    Do utworzenia katalogu używamy
    Code:
    MkDir("X:\nowy katalog")
  • Poziom 21  
    Cytat:

Code:

End Sub

powinno być:
    Code:

FileCopy("C:\Wodospad.jpg", "E:\Wodospad.jpg")

argumenty muszą być ujęte w nawiasy