Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP4 - Kalibracja sprzęgła po wymianie tarczy i łożyska

03 Sty 2018 16:22 2418 8
  • Poziom 15  
    Witam, czy w Mercedesie Actrosie MP4 można nauczyć skrzynie manetką, czy potrzebny jest interfejs serwisowy, gdyż mój komputer jaltest nie rozpoznaje numeru referencyjnego sterownika i nie mogę zrobić żadnej kalibracji z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 15  
    Model jest na pewno dobrze wybrany, a gdy próbuje robić według opisu w załączniku to nic się nie dzieje, także zostaje pewnie tylko serwis
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    A jakiś błąd po próbie nauczania pokazał?
  • Poziom 15  
    Właśnie nie ma żadnego błędu, podczas próby nauczania wyświetla cały czas N2. Gdy zostanie włączony bieg i dodam delikatnie gazu, samochód rusza z takim szarpnięciem aż zabuja kabiną. Przed wymianą tego nie było
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    A może ktoś grzebał przy siłowniku?Zakładam ,że części dobrane właściwie.Ile razy próbowałeś bo czasem za pierwszym razem się nie udaje.
  • Poziom 15  
    Próbowałem mnóstwo razy i nic. W MP4 siłownikiem jest łożysko oporowe, a na łożysku są potencjometry które informują o jego położeniu. Był pan z serwisu próbował zrobić kalibrację która się nie powiodła, wyświetlał błąd 11. Stwierdził że sprzęgło się nie zamyka i jest coś źle złożone i oczywiście żeby samochód do nich przyprowadzić. Więc rozsunąłem skrzynię jeszcze raz i wszystko jest ok, docisk, łożysko i tarcza pokrywają się numerem z starego kompletu, oczywiście zestaw to sachs i brak mi pomysłów już
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    podejrzewam odwrotnie założoną tarczę sprzęgłową lub źle dobrane sprzęgło