Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania 94 sterownik świecy - sterownik świecy płomieniowej

kontenerservis 03 Sty 2018 18:39 339 4
  • #1 03 Sty 2018 18:39
    kontenerservis
    Poziom 2  

witam
    potrzebuję informacji na temat sterownika świecy płomieniowej scania 94 310km 1998r.
    Do sterownika umieszczonego pod bezpiecznikami po przekręceniu kluczyka na zapłon dochodzi 24v, bezpiecznik jest dobry .
    Żaden przewód wychodzącego ze sterownika nie ma napięcia. Czy jest to wina uszkodzonego sterownika ? czujnik temperatury ? Jakieś inne pomysły? pozdrawiam

0 4
  • #2 05 Sty 2018 09:16
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Czy kontrolka od płomieniowego układu rozruchowego mruga?? Ta kontrolka może wygenerować 3 kody błędów:

2,2,2,2.... - to błąd świecy płomieniowej
    3,3,3,3.... - to błąd to problemy z zasilaniem jednostki sterującej
    4,4,4,4.... - oznacza problemy z elektrozaworem sterującym świecą

0
  • #3 05 Sty 2018 10:20
    kontenerservis
    Poziom 2  

w samochodzie fabrycznie nie ma kontrolki od świecy.
    świecę wykręciłem i sprawdziłem jest dobra. nie dochodzi do niej prąd tak samo jak do czujnika temperatury i elektro zaworu otwierającego paliwo na świecę.
    do sterownika dochodzi 24v i tam ginie. na wyjściu nie ma napiecia .
    zastanawia mnie co "załącza" sterownik aby podawał napięcie na świece i elektro zawór paliwa???

0
  • #4 05 Sty 2018 11:08
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Powinna być kontrolka na panelu kontrolek po prawej stronie. Wykręć ten panel i zaświeć latarką od tyłu bo może żarówka się przepaliła.

Sterownik "załącza" zasilanie 15 czyli po stacyjce z bezpiecznika 36 i czujnik temperatury.
    Masa na sterownik jest??

0
  • #5 05 Sty 2018 22:06
    kontenerservis
    Poziom 2  

miałem kilka scań 4 i we wszystkich były kontrolki świecy a w tej brak.
    panel specjalnie odkręciłem kilka dni temu żeby spradzić czy aby napewno nie ma.
    po przekręceniu kluczyka na zapłon z których przewodów ze sterownika powinnno wychodzić napięcie?

0