Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Składam komputer do grania PORADY

s_pawel_s 03 Sty 2018 21:21 399 9
  • #1 03 Sty 2018 21:21
    s_pawel_s
    Poziom 8  

Witam. Kilka lat temu sprzedałem komputer i zakupiłem PS4, potem zmieniłem na gaming-owego laptopa pomimo wielu sprzeciwów znajomych "laptop nie jest do grania". Faktycznie przyznaje racje i przestrzegam, nie kupujcie laptopów do gier strasznie się grzeją i są o wiele słabsze od stacjonarnych. W końcu człowiekowi wrócił rozum i planuje zakupić komputer. Po przejrzeniu wielu recenzji i testów wyszło to coś:

1.Zasilacz SeaSonic Focus Platinum 650W
    2.Płyta Główna MSI Z370 Tomahawk
    3.Procesor I5-8400
    4.Chłodzenie Be quiet Dark Rock PRO 3
    5.Dysk SSD Patriot Hellfire 240GB
    6.Dysk Toshiba P300 1TB
    7.Pamięć Corsair Vengeance LPX 16GB 3000HZ
    8.Obudowa Fractal Desing Meshify C
    9.Karta Graficzna MSI GTX 1080 Gaming X
    10.Monitor Samsung LC27FG70- widziałem w akcji i naprawdę dobra technologia Quantum Dot do tego matryca VA i kontrast 3000:1 o niebo lepiej od IPS.

Komputer będzie służył tylko do grania. Coś byście zmienili zanim złoże zamówienie? Jeśli tak to na co i w miarę w tej samej cenie bo księgowa już zatwierdziła wydatki. Pozdrawiam.

0 9
  • #2 04 Sty 2018 21:33
    cxzcxz123
    Poziom 32  

To chłodzenie CPU to chyba w związku z planowanym przejściem w przyszłości na procesor z "K" i OC, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Zamiast Hellfire to wolałbym Plextor 256GB M.2 M8PeG. Cenowo podobnie, a dysk na pewno nie gorszy oraz ma radiator (dyski M.2. lubią się grzać). Nie uważam natomiast żeby dopłacanie do sprawności Platinum zasilacza było dobrym interesem. ~100 zł można zachować w kieszeni, bo i tak według mnie się nie zwróci jak weźmiesz Platinum. 550W by wystarczyło, ale wiadomo, że przy większej mocy przesuwają się zakresy trybów Fanless i Silent mode (30% i 50%). O ile do 650W byłbym w stanie dopłacić (mówię o SS Focus Plus Gold) bo to różnica ~30 zł to do sprawności Platinum już bym nie dokładał. Co do GPU zastrzeżeń nie mam. Jeden z najlepszych GTX'ów 1080. O monitorach wiem tyle co nic, więc się nie wypowiem.

0
  • #3 04 Sty 2018 22:25
    s_pawel_s
    Poziom 8  

Chłodzenie BE Quiet Pure Rock miałem dostać za darmo albo dopłacić 79zł za Dark Rock PRO 3 i stąd ta decyzja, również rozważam w późniejszym czasie zakup lepszego procesora ale póki co ten powinien wystarczyć na jakiś czas. Dzięki za info o dysku choć kolega zapewniał mnie iż mimo dużych temperatur ten dysk sprawuje się bardzo dobrze, choć przyznaje że twój lepiej będzie się prezentował w obudowie. Zasilacze zawsze brałem najwyższej jakości takie skrzywienie na wypadek gdyby trzeba było dołożyć jeszcze jedną kartę. Dziękuje za opinie.

0
  • #4 04 Sty 2018 23:16
    Jusufaki
    Poziom 13  

s_pawel_s napisał:
    Monitor Samsung LC27FG70

A nie lepiej coś z G-Sync pod kartę NVidii?

0
  • #5 05 Sty 2018 21:27
    s_pawel_s
    Poziom 8  

Też o tym myślałem ale monitory G-Sync są nieopłacalne. W cholerę droższe a różnica znikoma. Ten cały tearing jest prawie niezauważalny dla oka. Jak kupujesz monitor 144Hz lepiej ten pieniądze zainwestować w lepsza katę. Tego Samsunga wyrwałem za 1250zł (w sklepie 1699zł) za monitor 27 cali G-Sync musisz liczyć koło 2500zł albo lepiej. Moim zdaniem nie warto.

0
  • #6 05 Sty 2018 22:04
    n.vision
    Poziom 26  

Kup pada do grania, ale nie bierz innego niz do xboxa, sa zwykle bez ustawien kompatybilne

I5 8400 nie ma problemow ze spadkami taktowan przy dlugotrwalym obciazeniu z turbo do bazowych? Intel gwarantuje na nim tylko bodaj 2.8GHz, TDP 65W dla 6 rdzeni to niedużo

0
  • #7 05 Sty 2018 22:28
    s_pawel_s
    Poziom 8  

Oglądałem testy, 2.8GHz to minimum w stresie dzięki Częstotliwość taktowania turbo trzyma 3.9GHz. Kolega polecał ten pad od xboxa, na pewno zakupie za jakiś czas, po graniu w Wiedźmina 3 na PS4 nie wyobrażam sobie powrotu do klawiatury.

0
  • #8 05 Sty 2018 22:59
    n.vision
    Poziom 26  

s_pawel_s napisał:
    Oglądałem testy, 2.8GHz to minimum w stresie dzięki Częstotliwość taktowania turbo trzyma 3.9GHz

Poszukałem, wygląda na to że trzyma wysokie taktowania przy obciążeniu w grach, ale nigdzie nie widzę testu przy dłuższym obciążeniu, a to mnie najbardziej ciekawi bo wydaje mi się, że wydajność energetyczna procesora spada razem z rosnącą temperaturą, choć wyraźnie zaznaczam że nie jestem pewien. Ale nie zastanawiałeś się, dlaczego bazowe taktowanie to tylko 2.8GHz, a nie np. 3.2GHz czy 3.7GHz? Z tego co rozumiem, z technologią TURBO to trochę inaczej niż mówi się o tym na co dzień. Wydajność technologii TURBO uzależniona jest od kilku rzeczy, m.in. od chłodzenia, ale najwięcej od mocy dostarczanej przez mobasy i tej zaprogramowanej w procesorze. Procesor nie może przekroczyć 65W w codziennej pracy i siema, co przy większych obciążeniach może mieć duże znaczenie, bo i5 8400, zdaje się, są tymi mniej wydajnymi energetycznie procesorami z płata krzemowego, co powoduje że ich częstotliwości TURBO powinny w praktyce być niższe, niż procesorów wydajniejszych energetycznie z tym samym TDP 65W. Czyli w praktyce byłyby to pewnie wyższe modele, jak i5 8600k, czy i7 8700 z HT. W szczegółach, Intel dopuszcza 25% wyższe TDP przez "do 100 sekund" i skoki na milisekundy jeszcze znacznie ponad takie wartości (dlatego te TDP jest zupełnie inne niż u AMD...). O to mi dokładniej chodziło, ale jeśli wierzyc testom, nie powoduje to póki co istotnych problemów, rozpisuję się głównie z rozpędu...

0
  • #9 06 Sty 2018 09:44
    Paweł1000
    Poziom 24  

Co do padów to jeżeli masz konsolę PS4, to pad od ps4 też będzie działał w grach tak jak na konsoli, bez kalibracji, mam na myśli gry ze STEAM, gdzie indziej nie sprawdzałem.

0
  • #10 05 Mar 2018 08:37
    s_pawel_s
    Poziom 8  

Temat zamykam.

0