Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xara picasso1.8 -Podczas jazdy gaśnie silnik i znikają kreski temperatury płynu

Przemuc66r 03 Sty 2018 21:57 225 3
  • #1 03 Sty 2018 21:57
    Przemuc66r
    Poziom 2  

Koledzy bardzo proszę o pomoc.
    Od jakiegos czasu posiadam xara picasso 1.8 rocznik 2000.
    Problem mój polega na: podczas jazdy auto gaśnie,zapala się kontrolka silnika a wskaznik temperatury plynu automatycznie opada do "0".W żadnym wypadku nie mogę uruchomić auta a po odczekaniu ok. 10 minut mogę auto normalnie uruchomić tak jakby nic się nie stało i wszystko pracuje prawidłowo. Byłem u mechanika , który polecił mi wymianę czujnika położenia wału, tak tez zrobiłem jednak to nie pomogło.A podłączenie do komputera nic nie wykazało.
    Bardzo proszę o pomoc bo jazda takim autem jest niebezpieczna gdyż nigdy nie wiadomo kiedy zgaśnie. ....
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za podpowiedzi

0 3
  • #2 03 Sty 2018 22:28
    Świętoszek
    Poziom 18  

A czy dzieje się tak, gdy jest wilgotno, pada deszcz, wjedziesz w kałużę, po wizycie na myjni itp czy to nie ma znaczenia?

0
  • #3 04 Sty 2018 05:59
    Przemuc66r
    Poziom 2  

Pierwszy raz stało się to około 2 tygodni temu w ładny słoneczny dzień także myślę że nie jest to zależne od pogody. Dodam że dzieje się to podczas ruszania bądź zmiany biegu z jedynki na dwójkę. Początkowo myślałem ze może to moja wina bo go lekko przyduszam ale ostatnio starałem się trzymac go na wysokim gazie podczas zmiany niskich biegów i jest to samo. Najpierw zniknie z wyświetlacza temperatura później zapala się check i silnik gasnie. Odczekam 10 min i zapali normalnie. Dzieje się to losowo czasami po przejechaniu 20km a czasami po 200 km ....

0
  • #4 12 Sty 2018 16:41
    ozon79
    Poziom 13  

Diagnostyka komputerowa raz jeszcze, może inny mechanik z innym komputerem podpowie więcej. W ciemno szkoda twojego czasu, przyczyn może być naprawde wiele.

0
  Szukaj w 5mln produktów