Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Tucson - Z USA z reflektorami HID - brak w Europie - rejestracja

Telech 03 Sty 2018 23:01 1146 7
  • #1 03 Sty 2018 23:01
    Telech
    Poziom 8  

Witam,
    Sprowadzam właśnie Tucsona rok 2017, z USA. Stoję przed problemem dostosowania oświetlenia przedniego; bo z tyłem dużego problemu nie ma. Samochód ma w oryginale lampy xenonowe, skrętne. W Europie ten model był sprzedawany tylko z halogenowymi lub LED-ami. Nigdy nie weszła wersja z Xenonami. Teoretycznie nie ma więc możliwości wymiany na odpowiednik. Da się włożyć LEDy, lecz wymaga to ingerencji w oryginalną instalację - na ile dużej, jeszcze nie wiem. Z tego co usłyszałem, choć nie mam potwierdzenia, w takiej sytuacji nie ma podobno konieczności wymiany lamp. Czy ktoś może to potwierdzić, ewentualnie wskazać źródło potwierdzające / zaprzeczające temu? Zanim zrobię jakikolwiek ruch w tym temacie, wolałbym wiedzieć na czym stoję. Tym bardziej, że koszty nie są niskie. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

0 7
  • #3 03 Sty 2018 23:51
    Telech
    Poziom 8  

To, że homologacji brak, to wiem. Jednak, czy w takiej sytuacji mogę powołać się na brak możliwości zastosowania europejskiego zamiennika i pozostawienia lamp z USA?
    Dzięki za linka.

0
  • #4 03 Sty 2018 23:53
    kkknc
    Poziom 42  
  • #5 04 Sty 2018 00:12
    3029369
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 04 Sty 2018 10:02
    Telech
    Poziom 8  

No też wydaje mi się to zbyt łatwe, jednakże już dwie osoby mówiły, że słyszały coś o tym. Jednakże żadna z nich nie była w stanie wskazać zapisu prawnego. Coś więc jest na rzeczy, tyle, że pewnie mocno obostrzone uwarunkowaniami i być może rzeczywiście dotyczy to tylko zabytków, a w stosunku do innych pojazdów interpretacja jest życzeniowa.
    Dzwoniłem też do PIMOT-u, przedstawiłem sprawę i... do końca nie potrafią powiedzieć, jak to jest gdy brak zamiennika europejskiego dla pojazdu, który w innej konfiguracji posiada europejską homologację. Otrzymałem informację, że przepisy tego nie regulują. Wysłałem maila, ustosunkują się formalnie. Póki co, nie chcę podejmować dyskusji i czekam na oficjalną odpowiedź.

0