Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Tucson - Z USA z reflektorami HID - brak w Europie - rejestracja

Telech 03 Sty 2018 23:01 1308 7
 • #1 03 Sty 2018 23:01
  Telech
  Poziom 8  

  Witam,
  Sprowadzam właśnie Tucsona rok 2017, z USA. Stoję przed problemem dostosowania oświetlenia przedniego; bo z tyłem dużego problemu nie ma. Samochód ma w oryginale lampy xenonowe, skrętne. W Europie ten model był sprzedawany tylko z halogenowymi lub LED-ami. Nigdy nie weszła wersja z Xenonami. Teoretycznie nie ma więc możliwości wymiany na odpowiednik. Da się włożyć LEDy, lecz wymaga to ingerencji w oryginalną instalację - na ile dużej, jeszcze nie wiem. Z tego co usłyszałem, choć nie mam potwierdzenia, w takiej sytuacji nie ma podobno konieczności wymiany lamp. Czy ktoś może to potwierdzić, ewentualnie wskazać źródło potwierdzające / zaprzeczające temu? Zanim zrobię jakikolwiek ruch w tym temacie, wolałbym wiedzieć na czym stoję. Tym bardziej, że koszty nie są niskie. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

  0 7
 • Mitronik
 • #3 03 Sty 2018 23:51
  Telech
  Poziom 8  

  To, że homologacji brak, to wiem. Jednak, czy w takiej sytuacji mogę powołać się na brak możliwości zastosowania europejskiego zamiennika i pozostawienia lamp z USA?
  Dzięki za linka.

  0
 • Mitronik
 • #4 03 Sty 2018 23:53
  kkknc
  Poziom 42  
 • #5 04 Sty 2018 00:12
  3029369
  Użytkownik usunął konto  
 • #6 04 Sty 2018 10:02
  Telech
  Poziom 8  

  No też wydaje mi się to zbyt łatwe, jednakże już dwie osoby mówiły, że słyszały coś o tym. Jednakże żadna z nich nie była w stanie wskazać zapisu prawnego. Coś więc jest na rzeczy, tyle, że pewnie mocno obostrzone uwarunkowaniami i być może rzeczywiście dotyczy to tylko zabytków, a w stosunku do innych pojazdów interpretacja jest życzeniowa.
  Dzwoniłem też do PIMOT-u, przedstawiłem sprawę i... do końca nie potrafią powiedzieć, jak to jest gdy brak zamiennika europejskiego dla pojazdu, który w innej konfiguracji posiada europejską homologację. Otrzymałem informację, że przepisy tego nie regulują. Wysłałem maila, ustosunkują się formalnie. Póki co, nie chcę podejmować dyskusji i czekam na oficjalną odpowiedź.

  0