Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin E7 2018 sesja styczeń - luty

tajgerbonzo. 31 Jan 2018 21:27 42744 200
    Podejrzany
    Level 1  
    Witam mam pytanie odnośnie BHP ponieważ gdy podłączyłem układ do zasilania to nie załączyłem kolejno Q1 i Q2 ponieważ zapomniałem i zrobiłem to wcześniej przed podłączeniem do zasilania, tylko odrazu przycisk S1. układ zadziałał prawidłowo wszystko elegancko tylko egzaminator powiedział że to niezgodne z BHP. Teraz pytanie czy może mi to sporo odjąć pkt? a może tylko tak powiedział mi dla informacji na przyszłość. Co sądzicie?
    bodzio507
    Level 30  
    Zależy co miał w kluczu i co zaznaczył.
    Ale za samo BHP jest kilka %. Ok 2-6. Nie więcej.
    tajgerbonzo.
    Level 6  
    Wie ktoś czy na egzaminie są nowe oznaczenia uzwojeń silnika czy te stare co w instrukcji??
    tajgerbonzo.
    Level 6  
    Taka że nie znam starych
    bodzio507
    Level 30  
    Instrukcja jest tu moim zdaniem mniej ważna. Wszystko zależy od tego jakie masz silniki w szkole i na jakich będziesz miał egzamin.
    Zazwyczaj na przykrywce puszki zaciskowej masz wszystko opisane.
    Makczumpikczum
    Level 6  
    Mam pytanie do tych, którzy już są po części praktycznej, a mianowicie czy były wykonywane jakieś pomiary ?
    tajgerbonzo.
    Level 6  
    Wie ktoś na ile trzeba ustawić poślizg (zwłokę) na przekaźniku ???
    bodzio507
    Level 30  
    Z tego co gdzieś ktoś pisał to 1 sekundę.
    bodzio507
    Level 30  
    PCG-417 ma 75 i 150 ms.
    Ale nie wiem na co trzeba ustawić.
    Zresztą przestawienie nie jest wielką filozofią.
    powodzeniaKT
    Level 8  
    Wszystko jest opisane w arkuszu egzaminacyjnym jakie czasy itd. Ale o tym czy 75ms czy 150 ms akurat nie było😀.
    Układ jest prosty, czasu wystarczająco. Wyszedłem po 2 godz. z rozmontowaniem układu.
    Haratacz
    Level 6  
    Egzamin prosty. Duzo stresu ale cala moja zmiana dala rade. Przekaznik czasowy mialem ustawic na 1s i 150ms. Obwod glowny w wykonaniu 4 x 2.5mm2 przy czym zolto zielonego miales nie odizolowac, a sterowania 0.75mm2. To co skreslilem na schemacie tego nie bylo. Do schematu ktory jest wyzej wystarczy na samym poczatku dolozyc wylaczniki nadpradowe a reszta tak samo jak na schemacie. schemat z dzisiejszego egzaminu, sam rysowalem:
    Gamersky
    Level 1  
    panowie, jutro z samego rana egzamin. stres się zaczyna, wiedza się kończy heh może ktoś jeszcze w skrócie przypomnieć podłączenie styczników. jak powinno wyglądać? please :))
    bodzio507
    Level 30  
    No w poście wyżej masz.

Dodano po 1 [minuty]:

A na tym egzaminie liczą się twoje umiejętności a nie wiedza. Wszystko masz dane.
    czechor
    Level 1  
    Ktoś pamięta jak ustawić czasowke? Zasilanie do głównego dalej przejście ale jak to ma sie przy silniku?
    bodzio507
    Level 30  
    czechor wrote:
    Ktoś pamięta jak ustawić czasowke?

Na 1 sekundę. Niezależnie na którym zakresie.

czechor wrote:
    Zasilanie do głównego dalej przejście ale jak to ma sie przy silniku?

Do silnika powinny wejść 2 przewody 4x2,5. Pozostałe połączenia w obwodzie głównym robisz na stycznikach.
    Wszystko zgodnie ze schematem.
    zysset
    Level 7  
    Nie związane z tematem ale jakby jego kontynuacja, wie ktoś kiedy zaczyna się część praktyczna E8 (instalacje elektr.) i czy jest jakieś forum z nim związane?
    maciorkusowaciasty
    Level 18  
    Takie pytanie, przewody do silnika; powinny być podłączone ochronne z obu przewodów?
    bodzio507
    Level 30  
    Robisz z jednego a z drugiego możesz odciąć.
    sanli
    Level 1  
    zysset wrote:
    Nie związane z tematem ale jakby jego kontynuacja, wie ktoś kiedy zaczyna się część praktyczna E8 (instalacje elektr.) i czy jest jakieś forum z nim związane?

Sesja praktyczna na E08 od 22.06 - 04.07. 2018
    bodzio507
    Level 30  
    sanli wrote:
    zysset napisał:

Sesja praktyczna na E08 od 22.06 - 04.07. 2018

Kolega pytał o bieżącą sesję, a nie o przyszłą.
    bodzio507
    Level 30  
    Załóż temat odnośnie tego egzaminu. Ten dotyczy E.7

Egzamin rozpoczyna się 22 czerwca.
    Jakieś informacje będą dostępne dwa tygodnie wcześniej, bo do szkół przychodzi co mają przygotować do egzaminu.
    Santro
    Level 7  
    Może Tutaj się zapytam.Ma ktoś egzamin e7 lub e 8 w czerwcu ?
    tajgerbonzo.
    Level 6  
    Witam ma ktoś egzamin e08 praktyczny w czerwcu??