Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD My Passport Ultra 2TB EWDBYFT0020BBL

roronoaPL 04 Sty 2018 17:26 159 11
  • #1 04 Sty 2018 17:26
    roronoaPL
    Poziom 3  

Witam, mam problem z dyskiem WD My Passport Ultra 2 TB EWDBYFT0020BBL. Po podłączeniu dysku do kina domowego lub telewizora urządzenia te nie widzą plików na dysku. Miałem wcześniej również dysk WD My Passport 2 TB ale starszego typu i wszystko jest w porządku.

0 11
  • #2 04 Sty 2018 17:27
    Kasek21
    Poziom 43  

W jakim formacie jest partycja na tym dysku?

0
  • #3 04 Sty 2018 17:32
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screeny z okna partycje z DMDE po wybraniu tych dysków z urządzeń fizycznych dla obu dysków.

0
  • #4 04 Sty 2018 17:40
    roronoaPL
    Poziom 3  

Kasek21 napisał:
    W jakim formacie jest partycja na tym dysku?
    NTFS

0
  • #5 04 Sty 2018 17:46
    Kasek21
    Poziom 43  

Partycja powinna być w formacie FAT32.

0
  • #6 04 Sty 2018 17:46
    mati211p

Tylko pewnie jeden jest w GPT a drugi w MBR. Czekam na screeny z DMDE. Obie partycje mogą być w NTFS, bo takie u mnie na urządzeniach takich jak TV są czytelne. Ponadto bez sensu jest partycja FAT32 na dysku 2TB. Nie wgra się na niego wtedy żadnego pliku ponad 4GB.

0
  • #7 04 Sty 2018 17:52
    roronoaPL
    Poziom 3  

mati211p napisał:
    Tylko pewnie jeden jest w GPT a drugi w MBR. Czekam na screeny z DMDE. Obie partycje mogą być w NTFS, bo takie u mnie na urządzeniach takich jak TV są czytelne. Ponadto bez sensu jest partycja FAT32 na dysku 2TB. Nie wgra się na niego wtedy żadnego pliku ponad 4GB.

Stary dysk jest w MBR a nowy w GPT

0
  • Pomocny post
    #8 04 Sty 2018 17:55
    Kasek21
    Poziom 43  

mati211p napisał:
    Obie partycje mogą być w NTFS, bo takie u mnie na urządzeniach takich jak TV są czytelne.

Ja miałem doczynienie z telewizorami, DVD, które nie odczytywały partycji NTSF.

roronoaPL napisał:
    Stary dysk jest w MBR a nowy w GPT

No to już wiesz czemu.

0
  • #9 04 Sty 2018 17:55
    mati211p

Zmień w nowym styl partycji na MBR i sprawdź. Można i bez utraty partycji przez jej usunięcie w DMDE (nie mylić z usunięciem przez zarządzanie dyskami, bo nawet nie sprawdzałem ile wtedy jest zamazywane) i wstawienie jej już w innym stylu (jako podstawowa w MBR).

0
  • #10 04 Sty 2018 17:57
    roronoaPL
    Poziom 3  

mati211p napisał:
    Zmień w nowym styl partycji na MBR i sprawdź. Można i bez utraty partycji przez jej usunięcie w DMDE i wstawienie jej już w innym stylu (jako podstawowa w MBR).

Mógłbys mnie poinstruować jak to zrobić w tym programie DMDE?

0
  • Pomocny post
    #11 04 Sty 2018 18:00
    mati211p

W DMDE klikasz na partycję My Passport GUID 2,00TB i wybierasz opcję Usuń. Następnie zaznaczasz ją ponownie i wybierasz Wstaw (po wybraniu wstaw wyskoczy okno z którego wybierzesz opcję partycja podstawowa (MBR)). Po tym Zastosuj, zapisz plik do wycofywania zmian i można sprawdzać, czy zostanie odczytany pod TV. Wcześniej możesz też sprawdzić czytelność pod systemem (czy poprawnie została przywrócona już w innym stylu).

0
  • #12 04 Sty 2018 18:06
    roronoaPL
    Poziom 3  

mati211p napisał:
    W DMDE klikasz na partycję My Passport GUID 2,00TB i wybierasz opcję Usuń. Następnie zaznaczasz ją ponownie i wybierasz Wstaw (po wybraniu wstaw wyskoczy okno z którego wybierzesz opcję partycja podstawowa (MBR)). Po tym Zastosuj, zapisz plik do wycofywania zmian i można sprawdzać, czy zostanie odczytany pod TV. Wcześniej możesz też sprawdzić czytelność pod systemem (czy poprawnie została przywrócona już w innym stylu).

Dzięki wielkie. Już jest wszystko w porządku.

0