Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mam piec MCR 2 i nie wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury.

04 Sty 2018 17:34 504 7
 • Poziom 2  
  Witam, mam piec MCR 2, wcześniej miałem problem z E5 ale po przeczyszczeniu elektrod było ok. Po jakimś czasie pojawił się inny problem.
  Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden błąd, a piec nie wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury. Czy ktoś zna ten problem?
 • Poziom 9  
  Jaką masz różnicę między temperaturą zasilania i powrotu?
 • Poziom 2  
  Różnica temperatury zasilania a powrotu to 5 , 6 °Ć
 • Poziom 34  
  piotr1277 napisał:
  Różnica temperatury zasilania a powrotu to 5 , 6 °Ć
  To jest bardzo mała różnica, ale gdy są bardzo niskie parametry (np. dodatnia temperatura zewnętrzna, powiedzmy marzec, listopad czy nietypowo ciepła zima), to się nieraz zdarza.
 • Poziom 9  
  Piec działa w takim razie poprawnie.
  Należy pamiętać że temperatura zadana kotła w parametrze P1 jest temperaturą maksymalną kotła i jego praca zostanie przerwana dopiero po osiągnięciu tej temperatury na powrocie z obiegu CO.
 • Poziom 2  
  Droc napisał:
  Piec działa w takim razie poprawnie.
  Należy pamiętać że temperatura zadana kotła w parametrze P1 jest temperaturą maksymalną kotła i jego praca zostanie przerwana dopiero po osiągnięciu tej temperatury na powrocie z obiegu CO.  Czyli to wina sterownika ?
 • Poziom 9  
  Jaki sterownik masz na myśli?
  Jeśli jakiś tam sterownik pokojowy, to on nie ma wpływu na temperatury w obiegu CO, a podaje rozkaz pracy bądź stopu na podstawie temperatury pomieszczenia, natomiast jeśli jest to oryginalny modulowany sterownik DDTG bądź inny pracujący w protokole OT i z czujnikiem temperatury zewnętrznej to on zarządza modulacją palnika i pracą całego kotła na podstawie krzywej grzewczej nastawionej na sterowniku, ale taki sterownik też odczytuje temperaturę pomieszczenia i jak osiągnie pomieszczenie żądaną to wyłączy kocioł.
 • Poziom 2  
  Niestety, musiałem wezwać serwis i do wymiany był transformator przed elrktrodą, koszt z robocizną to 250 zł.