Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mam piec MCR 2 i nie wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury.

04 Sty 2018 17:34 504 7
  • Poziom 2  
    Witam, mam piec MCR 2, wcześniej miałem problem z E5 ale po przeczyszczeniu elektrod było ok. Po jakimś czasie pojawił się inny problem.
    Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden błąd, a piec nie wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury. Czy ktoś zna ten problem?
  • Poziom 9  
    Jaką masz różnicę między temperaturą zasilania i powrotu?
  • Poziom 2  
    Różnica temperatury zasilania a powrotu to 5 , 6 °Ć
  • Poziom 34  
    piotr1277 napisał:
    Różnica temperatury zasilania a powrotu to 5 , 6 °Ć
    To jest bardzo mała różnica, ale gdy są bardzo niskie parametry (np. dodatnia temperatura zewnętrzna, powiedzmy marzec, listopad czy nietypowo ciepła zima), to się nieraz zdarza.
  • Poziom 9  
    Piec działa w takim razie poprawnie.
    Należy pamiętać że temperatura zadana kotła w parametrze P1 jest temperaturą maksymalną kotła i jego praca zostanie przerwana dopiero po osiągnięciu tej temperatury na powrocie z obiegu CO.
  • Poziom 2  
    Droc napisał:
    Piec działa w takim razie poprawnie.
    Należy pamiętać że temperatura zadana kotła w parametrze P1 jest temperaturą maksymalną kotła i jego praca zostanie przerwana dopiero po osiągnięciu tej temperatury na powrocie z obiegu CO.

Czyli to wina sterownika ?
  • Poziom 9  
    Jaki sterownik masz na myśli?
    Jeśli jakiś tam sterownik pokojowy, to on nie ma wpływu na temperatury w obiegu CO, a podaje rozkaz pracy bądź stopu na podstawie temperatury pomieszczenia, natomiast jeśli jest to oryginalny modulowany sterownik DDTG bądź inny pracujący w protokole OT i z czujnikiem temperatury zewnętrznej to on zarządza modulacją palnika i pracą całego kotła na podstawie krzywej grzewczej nastawionej na sterowniku, ale taki sterownik też odczytuje temperaturę pomieszczenia i jak osiągnie pomieszczenie żądaną to wyłączy kocioł.
  • Poziom 2  
    Niestety, musiałem wezwać serwis i do wymiany był transformator przed elrktrodą, koszt z robocizną to 250 zł.