Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa zdjęcia jpg z poprzesuwanym obrazem i zmienionymi kolorami

rbrt 04 Sty 2018 18:57 462 6
 • #2 04 Sty 2018 19:13
  mati211p
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

  Trochę lepiej ale dalej uszkodzenia widoczne. Tak na szybko w 5 minut.

  Naprawa zdjęcia jpg z poprzesuwanym obrazem i zmienionymi kolorami

  1
 • #3 02 Kwi 2018 21:34
  rbrt
  Poziom 14  

  Witam kolego mati211p

  Posiedziałem trochę nad tym tematem w edytorze HxD i załączam efekt mojej pracy, jest trochę lepszy niż przy użyciu JRS. Zdjęcie poprawiałem w HxD (przesuwanie zawartości i kasowanie zbędnych wpisów) nie było łatwo zanim rozgryzłem budowę pliku itd. lecz jestem dumny z wyniku. Natomiast nie mogę poradzić sobie ze skorygowaniem kolorów. JRS nie wyświetla mi zawartości pliku jeśli był edytowany w HxD i nie mogę skorygować kolorów. Wybrałem drogę przez edycję w HxD ponieważ łatwiej było zachować szczegóły zdjęcia, przy kasowaniu całych MCU w JRS traciłem cześć treści zdjęcia (widać to na przykładzie artefaktów na dłoni chłopca, w poście powyżej widać u mnie nie). Proszę o podpowiedź jak poradzić sobie ze skorygowaniem kolorów w tak poprawionym zdjęciu?

  PozdrawiamNaprawa zdjęcia jpg z poprzesuwanym obrazem i zmienionymi kolorami

  0
 • #4 02 Kwi 2018 22:54
  mati211p
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

  Na poprawionym zdjęciu na rękawie chłopca dalej masz nieprawidłowe MCU w miejscu uszkodzenia. Nawet chcąc poprawić w JRSie ten obraz JRS widzi go o rozmiarze MCU 16x16 pixeli natomiast oryginalny ma 16x8 pixeli stąd też automatycznie będzie problem z korektą koloru w JRS.

  0
 • #5 04 Kwi 2018 22:34
  rbrt
  Poziom 14  

  OK poprawiłem MCU we wskazanym miejscu już JPEGsnoop nie pokazuje błędów, obrazek wygląda dużo lepiej ale jednak JRS nadal nie chce wczytać pliku nadal nie wiem z jakiego powodu? W wersji pierwotnej zdjęcia (uszkodzonej) było kilka uszkodzonych MCU a jednak JRS je wczytywał i poprawiał. Jakaś inna sugestia lub podpowiedź? Zauważyłem że z jakiegoś powodu JRS nie wczytuje zdjęć w których dokonywałem zmian w HxD, dlaczego? A zależy mi na poprawie kolorów przy użyciu JRS.

  Naprawa zdjęcia jpg z poprzesuwanym obrazem i zmienionymi kolorami

  0
 • #6 04 Kwi 2018 22:42
  mati211p
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

  Jeśli sprawdzisz Jpegsnoop to także obrazu nie wczytuje. Sprawdź, co ulega Ci zmianie podczas edycji i co z rozmiarem pliku. Jeszcze gdybyś rozmiar MCU miał 16x8 a nie 16x16 to byś mogł skorygować. Ogólnie naprawa tego jest możliwa, nawet przez ręczną edycję koloru począwszy od pierwszego MCU o wadliwym kolorze. Jeśli wczytasz to zdjęcie i zapiszesz go raz jeszcze to JRS go wczyta. Jak będą problemy zawsze możesz najpierw poprawić kolory, a potem skorygować te 4 czy 6 uszkodzonych MCU.

  0
 • #7 20 Maj 2018 21:48
  rbrt
  Poziom 14  

  Witam

  W końcu doprowadziłem plik to stanu mnie zadowalającego są ślady ale mało widoczne, gdybym jeszcze popracować z HxD to można pewnie zdziałać coś jeszcze. Nie da się najpierw poprawić kolorów a później korygować ponieważ każda korekta pliku w HxD powoduje zmianę kolorów ale i z tym sobie poradziłem. Jak oceniasz efekt końcowy kolego?

  Potrzebuję jeszcze wiedzy, w moim przypadku MCU ma wymiar 8x16 bloków szukam informacji jak zbudowane jest MCU? Jak to się ma do zawartości pliku oglądanego w HxD?

  Naprawa zdjęcia jpg z poprzesuwanym obrazem i zmienionymi kolorami

  0