Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał SAT dwa tunery - Rozdzielenie sygnału SAT na dwa tunery

04 Sty 2018 20:18 1422 12
  • Poziom 9  
    Witam,

Za chwilę kazdy powie temat był, poszukaj, jesteś leniwy...

Otóż przed umieszczeniem postu przez 3 godziny szukałem odpowiedzi jednakze jej nie znalazłe. Każdy piszę poszukaj było...

Mam jeden przewód z sygnałem SATELITARNYM i jest to inastalacja w budynku mieszkalnym. Nie mam możliwości podłączenia kolejnego kabla satelitarnego wobec czego o pomoc w znalezieniu rozdzielcza sygnału satelitarnego tak aby dwa tunery miały jednoczesnie sygnał satelitarny. Czy ktoś może wskazać konkretną rzecz podać link co nalezy kupić.

Z góry dziękuję i przepraszam za kolejny temat
  • Poziom 34  
    Wystarczy użyć konwertera unicable (nie napisałeś jakie masz tunery)
  • Poziom 9  
    Witam

Dziękuję za odpowiedz mam dekodery z nc+ mediabox czarny i wifipremium box

Nie mam możliwości zmienienia konwerta jest to instalacja w bloku , gdy podłączyłem zwykły trójnik to jeden dekoder miał sygnał drugi nie

Czy mogę jakoś temu zaradzić tak aby na dwóch dekoderach był sygnał satelitarny?
  • Poziom 34  
    Niestety ale nie, bez zmiany konwertera lub dołożenia przewodu.
  • Poziom 9  
    A jakies swiche lub rozdzielacze nei przekazują napięcia?

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

Dobrze a skoro się nie da to najwyższej zamontuje antenę na balkonie. Co w takim razie powienienem kupić, aby jak najmniej kabli przeciągać?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.

Trochę międzyczasie poczytałem jednakże nie znalazłem odpowiedzi czy dekodery nc+ model mediabox i wifibox+ obsługują technoloegię Unicable? W opcjach konfiguracji anteny nie znalazłem takiej opcji.
  • Poziom 36  
    W opcjach anteny "tryb jednokablowy".
  • Poziom 9  
    witam dowiedzialem sie, że w bloku jest instalacja taka, że jest antena jedna z LNB QATRO i są multiswiche, czy jezeli ja u siebie byl podlaczył kolejeny multiswich na tym samym kablu to czy to działaloby w ten sposób, że rozdzielałoby sygnał?
  • Poziom 36  
    Nie u siebie, tylko w centrali. Potrzebujesz dodatkowego, wolnego wyjścia z istniejącego multiswitcha. Wtedy musisz pociągnąć drugi kabel do mieszkania ew. zastosować multiband converter.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    mihal2002 napisał:
    Foxtrott napisał:
    Wystarczy użyć konwertera unicable (nie napisałeś jakie masz tunery

A co ma dać nazwa dekodera jeżeli instalacja oparta jest na tradycyjnym multiswichu?
    W jakim celu LNB SCR?

Na początku nie było żadnych informacji nt. multiswitchy itp itd - pytanie na temat tunerów miało na celu pozyskanie informację czy wspierają technologię unicable.