Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder polsatu po burzy - HDMI nie dziala

04 Sty 2018 21:05 972 11
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na tym forum, bo szukam pomocy w dziedzinie TV elektryki/elektroniki.
    A więc: Na dachu 4- piętrowego domu jest zainstalowana antena polsatu. LNB ma dwa wyjścia. Jeden kabel jest pociągniety do mojego mieszkania na 2-im pietrzę, drugi jest pociągniety do mieszkania moich teściow na 1-ym pietrzę. W czasie burzy usłyszeliśmy głośny grzmot nad głowami. W tym momencie zniknął obraz na polsacie. W następstwie stwierdziłem , ze wszystkie wejścia HDMI w domowym kinie, telewizorze i dekoderze u mnie nie działają. Piszę u mnie, bo wziąłem moj dekoder do teściow i tam podłączyłem. Tam działał - u nich nie było zadnych skutkow burzy. Wszystko ok. Dekoder działa przez scarta i przez HDMI. Byłem tez w serwisie polsatu. Tam pani go podłączyła do swojeo telewizora i znowu było wszystko ok. Do wymiany się nie nadaje, bo jest sprawny.
    U mnie dekoder działa tylko przez scarta, podłączyłem go do innego telewizora przez HDMI - tez nie działa. Na dach jeszcze nie wchodziłem, bo po co skoro u teściow wszystko jest ok, a u mnie polsat działa przez scarta to antena jest chyba ok? Byłem u mechanika i oddałem telewizor i kino do sprawdzenia . Podejrzenie, ze były przepięcia. Czekam na wyniki.
    Gdyby ktoś znał rozsadną odpowiedz co mam z tym fantem zrobic (Dekoder polsatu) byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam, Robert
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    A próbowałeś zmienić pilotem wejście?
  • Red. Komputery FAQ
    Padnięte scalaki odpowiedzialne za HDMI zarówno w kinie jak i TV prawdopodobnie. Zapewne można na Aliexpress dostać :D
    Nie wiem w ogóle po co ten temat jak sprzęt oddałeś do sprawdzenia, a dekoder został już sprawdzony.
  • Poziom 2  
    sylweksylwina napisał:
    Padnięte scalaki odpowiedzialne za HDMI zarówno w kinie jak i TV prawdopodobnie. Zapewne można na Aliexpress dostać :D
    Nie wiem w ogóle po co ten temat jak sprzęt oddałeś do sprawdzenia, a dekoder został już sprawdzony.

Tak kolego, dekoder sprawdzalem. U tesciow dziala przez scarta i HDMI. U mnie dziala tylko przez scarta. Sprawdzalem to na innym telewizorze.
    Wyglada ze cos u mnie robi zaklucenia -antena? lub kabel antenowy? Sygnal przez scarta jest ok. Cos tu nie gra , tylko co?
    Wniosek: HDMI w dekoderze jest ok., bo u tesciow sygnal idzie przez HDMI i jest ok. ale u mnie nie dziala. Polsat tez nie chce dekodera wymienic, bo wedlug nich dekoder jest w porzadku. Sproboje jutro dostac sie na dach i obejrzec LNB i kabel antenowy. Moze tam cos nie gra pomimo, ze sygnal jest bardzo dobry. Nie wiem gdzie jeszcze szukac. Jak nic nie znajde to chyba zostane na scarcie. Obraz troche gorszy ( HD ) ale co zrobic.....
  • Poziom 34  
    robi2500 napisał:
    Sygnal przez scarta jest ok
    robi2500 napisał:
    Sproboje jutro dostac sie na dach i obejrzec LNB i kabel antenowy

Skoro masz odbiór przez Scart-a to sygnał z anteny dociera do dekodera. Po co ruszać instalację? Przecież przez Scart możesz sobie sprawdzić parametry sygnału.
    robi2500 napisał:
    podłączyłem go do innego telewizora przez HDMI - tez nie działa

Wyświetla Ci się tylko grafika ekranowa, (np. menu, pasek "info") czy masz całkowicie czarny ekran? Próbowałeś zmienić kabel HDMI?
  • Poziom 43  
    A u ciebie inny dekoder, a u ciebie inny kabel HDMI, a u ciebie właściwe wejście wybrane?
    Pomyśl, bo jak przez scart dobry to po co na dach?
  • Poziom 2  
    LeDy napisał:
    A u ciebie inny dekoder, a u ciebie inny kabel HDMI, a u ciebie właściwe wejście wybrane?

Pomysl : skoro dekoder dziala u tesciow pietro nizej a u mnie pietro wyzej z tym samym kablem HDMI nie dziala to co mam jeszcze sprawdzac. Jak przelaczac dekoder na HDMI wiem - mam go juz pare lat. Kabel HDMI jest ok. dekoder ok. wiec co? To wszystko stalo sie jak piorun pierdyknol prawdopodobnie w antene
  • Poziom 43  
    W telewizoorze.
    O tym samym kablu nic nie wyczytałem.
  • Poziom 33  
    mihal2002 napisał:
    ...
    A niby w jakim celu? Co ma piernik do wiatraka?

Odpowiedź już padła, po co nabijać "puste posty".

LeDy napisał:
    ...

I to jest poprawnie udzielona informacja.

robi2500 napisał:
    ...W następstwie stwierdziłem , ze wszystkie wejścia HDMI w domowym kinie, telewizorze i dekoderze u mnie nie działają. Piszę u mnie, bo wziąłem moj dekoder do teściow i tam podłączyłem. Tam działa...

Czyli nie ma co wymyślać.
    Sprzęt do naprawy.