Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC/Kinect - Podłączenie Kinect v2 do PC bez adaptera

knurgb 04 Jan 2018 21:31 12504 5
    knurgb
    Level 7  
    Witam.
    Możliwe jest podłączenie Kinect v2 bez adaptera do PC korzystając z kabla USB Typ B i A oraz zewnętrznego zasilacza 12 V zamiast dość kosztownego adaptera od Microsoftu.
    https://www.youtube.com/watch?v=l0rWWT24TNE

Wszystkie one polegają na wlutowaniu zasilania 12 V bezpośrednio do kinecta i trochę zabawy dla przeciętnego Kowalskiego.
    Zastanawiam się nad możliwością obejścia tej konieczności np. poprzez rozcięcie kabla i podpięcia 12 V bezpośrednio do jakiś dwóch kabelków.
    Nie znam sie za bardzo na elektronice, ale usb typu B i typu A mają oba 9 przewodów. Wiec skoro tu i tam mamy 9 przewodów to w sumie trudno mi sobie wyobrazić, żeby się nie dało... No ale ja się nie znam :)

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to zamiana kabelków 5 V z USB na 12 V?
    Zadziała?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    knurgb
    Level 7  
    Hej. Dzięki za odpowiedź.

Kinect One ma takie kabel. Z jednej strony mamy USB typu B a z drugiej specyficzny łącznik do Xbox One.

W filmie wykorzystywany jest taki kabel, który ma z jednej strony USB typu B i pasuje do Kinect'a a z drugiej klasyczne USB typu A. Do tego jest wlutowany bezpośrednio do kinect'a zasilanie 12v

Moje pytanie to czy można się gdzieś do tego kabla podpiąć, zeby nie trzeba było rozbierać kinect'a i lutować.
    Skoro z jednej strony sygnal idzie po usb a z drugiej zasilanie z Xbox One idzie po tym kablu to chyba musi się dać :)

Pozdrawiam.
    myrcioch
    Level 18  
    knurgb wrote:
    Moje pytanie to czy można się gdzieś do tego kabla podpiąć, zeby nie trzeba było rozbierać kinect'a i lutować.

Wtyczka USB-B z oryginalnego kabla Microsoftu ma dodatkowe piny na zasilanie, czego nie ma w standardowej wtyczce USB-B.
    Musiałbyś przeciąć oba kable, połączyć do odciętej części USB-B Microsoftu standardowy USB-A oraz zasilanie 12V.
    Samo łączenie jest problematyczne, bo jest to USB3.0 i ma swoje wymagania sygnałowe.
    knurgb
    Level 7  
    dzieki. myslalem, ze da się to prościej załatwić, czyli podłączyć pod kabel usb 3.0 z odpowiednimi końcówkami gdzieś 12v
    ale jeśli ten kabel do xbox jest specjalny to chyba nic z tego nie będzie bo nie będzie odpowiedniego łączenia jak rozumiem.
    tak czy siak zamowielme 4 kable do rozpoznania tematu i w wolnej chwili potestuje :)