Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 43LH615V - czarny obraz

Blooddk 05 Sty 2018 12:04 285 9
  • #1 05 Sty 2018 12:04
    Blooddk
    Poziom 5  

Witam, posiadam w/w model od kilku miesięcy. Od jakoś dwóch tygodni mam problem z tym telewizorem. Czasem przy włączeniu TV włącza się, ale jest czarny obraz i nic się nie dzieje - nie działa nawet próba wyłączenia pilotem. Pomaga wtedy odłączenie telewizora od zasilania i ponowne podłączenie i jest znowu ok na jakiś czas. Co może być problemem?

0 9
  • #2 05 Sty 2018 13:32
    koczis_ws
    Poziom 25  

Pewności nie mam, ale to wygląda na zasilacz. Któryś z elementów, najprawdopodobniej kondensator jest na granicy, po podgrzaniu daje w kość i brakuje jednego z napięć (chyba tego, który zasila min. odbiornik IR i dlatego nie reaguje na pilota i zasilanie podświetlenia ekranu). Czy widać obraz na ekranie jak się popatrzysz pod odpowiednik kątem ?

0
  • #3 05 Sty 2018 13:37
    Blooddk
    Poziom 5  

Wątpię żeby to było to skoro telewizor się włącza i nic się nie dzieje, a po ponownym wpięciu zasilania jest ok i pilot w każdym przypadku działa ok, poza opisaną sytuacją, która wygląda tak jakby telewizor się włączył, ale nie mógł.

0
  • #4 05 Sty 2018 13:43
    koczis_ws
    Poziom 25  

Może to głupia rada, ale najczęstszą poradą z jaką się spotkałem to jest : 'Wymień wszystkie elektrolity w zasilaczu'. Kiedyś tak zrobiłem i pomogło ale niestety do dzisiaj nie wiem, który był winowajcą :D

0
  • #5 05 Sty 2018 14:50
    Blooddk
    Poziom 5  

No chyba nie myślisz, że będę otwierać całkiem nowy TV? Ma zaledwie parę miesięcy i już by coś takiego padało?

0
  • #6 05 Sty 2018 14:58
    koczis_ws
    Poziom 25  

Blooddk napisał:
    No chyba nie myślisz, że będę otwierać całkiem nowy TV? Ma zaledwie parę miesięcy i już by coś takiego padało?

Aaaa . . . ale nie napisałeś, że to nowy, mogłeś przecież kupić używkę. A co z gwarancją?

0
  • #7 05 Sty 2018 14:59
    Blooddk
    Poziom 5  

Gwarancja jak najbardziej jeszcze jest tylko szkoda mi go oddawać, bo co najmniej 2 tygodnie bez TV słabo wygląda. Może winna jest tutaj funkcja szybkiego uruchamiania?

0
  • #8 05 Sty 2018 15:01
    koczis_ws
    Poziom 25  

Jak masz gwarancję i zaczniesz coś dłubać to możesz ją stracić, ale to chyba jasne dla Ciebie.
    Zawsze możesz sobie w między czasie coś poczytać :D

0
  • #9 15 Sty 2018 11:10
    arekw95
    Poziom 8  

Jeżeli sprzęt na gwarancji to nie ma się co zastanawiać. Niestety w dzisiejszych czasach elektronika jest coraz gorszej jakości. Proponowałbym nagrać filmik obrazujący zachowanie TV i pokazać przy zgłaszaniu.

0
  • #10 15 Sty 2018 12:28
    Blooddk
    Poziom 5  

Odkąd wyłączyłem "Szybkie włączanie" tak mam spokój i nawet TV łapie włączanie z pilota za pierwszym razem, bo wcześniej trzeba było zazwyczaj wcisnąć przycisk włączania z dwa razy na pilocie.

0