Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPS59L12GB - Zmywarka pstryka po włączeniu

Tymiano 05 Sty 2018 12:15 162 0
  • #1 05 Sty 2018 12:15
    Tymiano
    Poziom 2  

Witam.
    Zacznę od tego, że na wyświetlaczu nie pojawia się żaden błąd, zmywarka pobiera wodę i zaczyna zmywanie, wydaje się, że prawidłowo. Zmywarka właśnie skończyła 5 lat. Problemem jest głośne pstrykanie podczas pracy - momentalnie po naciśnięciu "start". Jak zacznie zmywać, po otworzeniu drzwi, przestaje pstrykać przez krótką chwilę po czym znowu zaczyna. Woda w zmywarce jest ciepła czyli grzałka działa. Od wystąpienia usterki przestaliśmy ja używać więc nie wiem czy kończy program czy nie. Prawidłowo odprowadza wodę - bez pstrykania. Dodam, że jestem początkujący choć mam nadzieję, żebym sobie poradził z naprawą jeśli bym wiedział co się zepsuło.

Czy da się to zdiagnozować oglądając film? Mieszkam w Anglii więc wszelkie naprawy serwisowe są prawie tak drogie co zakup nowej zmywarki. I jeszcze jedno, po zdjęciu przedniej osłony, zauważyłem że w drzwiach, w dolnej rynience, zbiera się woda - czy to jest normalne? Wrzuciłem na google drugi film pokazujący zmywarkę w czasie pracy. Poniżej jest link.

https://drive.google.com/file/d/1wI3qkadV6Ebx3FfVrT9NyBWqakINbIuZ/view?usp=drivesdk

PS.
    Zmywarka przeszła cały program bez problemu, znaczy "pstrykając". Grzałka wysuszyła naczynia, naczynia się umyły, tabletka się rozpuściła, woda odpłynęła.
    Teraz jest 6 minut do końca programu więc suszy się - cały czas jest pstrykanie (choć nic innego nie słychać). Po otworzeniu drzwi pstrykanie znowu wróciło.

0 0